Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mojemu znajomemu w megane III coupe 1.6 110 km komputer pokazuje jedną kreske mniej oleju przy teście systemów pokładowych. Na bagnecie ciężko stwierdzić (Nigdy nie widziałem tak beznadziejnego bagnetu,porażka). Czy jest to martwiący fakt? :D W benzynie nie powinno żreć oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał aston każdy silnik bierze olej. pytanie po jakim przebiegu od wlania oleju ta kropeczka zniknęła? Ponadto jeśli patrzył na gorącym silniku to też inna sprawa. Może poprostu w serwisie wlali ciut mniej oleju przy wymianie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wtrącę się do dyskusji, czy macie jakiś sposób na wiarygodne odczytanie informacji z bagnetu o ilości oleju? bo ja wkładając suchy bagnet w celu sprawdzenia oleju wyciągam cały zaolejony i to już od takiej kulki, która jest gdzieś w połowie długości bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągam cały zaolejony i to już od takiej kulki

Miałem tak jak przeciągnąłem poprzednie autko przez prawie trzy wymiany oleju :mrgreen: Po wymianie było lepiej ale dopiero druga wymiana przepłukała i wytopiła smołę z rurki bagnetu. Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o "przeciąganie", po prostu w Megane III pseudo bagnet do sprawdzania poziomu oleju to jakieś nieporozumienie, jest plastikowy :mrgreen: a do tego wygina się we wszystkie możliwe kierunki :D . Wiem że przy odpaleniu można sprawdzić poziom na komputerze, ale fizycznie tez powinna być taka możliwość - komputery też się mylą. Na takich pierdołach oszczędzają, że aż WSTYD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzysz aby na ciepłym silniku?

 

nie no silnik jest ciepły, ale stoi np. 20 minut od zgaszenia go. olej w połowie swojego "życia", czyli ujechałem na nim około 15.000km, jednak mimo wszystko prawdopodobnie na wiosnę będzie wymiana, czyli koło 22.000 - nie będę czekał do 30, jak instrukcja nakazuje. Dziwna sprawa, bo sprawdzając ilość oleju za pomocą tego bagnetu ma się wrażenie że jego poziom jest o dużo za duży.

 

a ten plastikowy bagnet faktycznie wygina się na wszystkie strony. no nic trzeba się przyzwyczaić do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego ubytku oleju to po prostu wlali troche mniej. Teraz się bardziej przyglądałem podczas każdego uruchamiania silnika i raz komputer pokazuje wszystkie kropki a raz jedną mniej czyli widocznie jest ciut mniej wlane i się wacha. Czasem pewnie zostaje olej na ściankach, nie zleci do końca i pokazuje jedną mniej także problemu nie ma ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!