Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

zraz po przeglądzie dam znać, a tak na marginesie mam jeszcze forda grand-cmax z silnikiem ecoboost 1,6 i tam pomiędzy przeglądami (przebieg robię podobny), oleju nie ubywa, natomiast samochód znacznie więcej pali i w mieście i na trasie, może te 160km robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem 1L i jest ok.

 

1. Po 4000km już olej poniżej minimum?

2. Skoro poniżej minimum to dlaczego nie było żadnego komunikatu z komputera?

 

Nowy samochód i taki ubytek ? Samochód jest świeźo po dotarciu. Zakładam, że przez pierwsze 2 tys km obchodziłeś się z silnikiem jak z jajeczkiem i wymieniłeś olej gdzieś przy przebiegu 2-3 tys km? Bo jeśli tego nie zrobiłeś to natychmiast to zrób, masz pełno opiłków w systemie z dotarcia.

Zalej porządny olej i rób tak stale, zalej np Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40. Autko Ci podziękuje.

Jeśli po przejechaniu 20 tys będzie dalej brał w tym tempie to się silnik nie uszczelnił i cóż masz gwarancję.

Niech nikt Ci nie wmówi (np ktoś z ASO :) ) że litr na 4 tys km to w porządku...chyba przy 0,5 milionowym przebiegu. Mój 1,5 dci ma 158 tys przejechane i nie bierze nic, nie dolewam ani kropli między przeglądami.

Edytowane przez F1Fanatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przez pierwsze 3tys km jeździłem, jak emeryt.

Jakoś nie wierzę w te wymiany oleju po 2tys. Uważam to za przesadę. Nikt we flotach tak nie robi i jakoś jeżdżą te auta i mają duże przebiegi.

Planuje wymianę oleju po roku. Zalecenia producenta to wymiana co 30tys lub co 2 lata (to uważam za przegięcie).

Jako, że mam gwarancję 5lat to za bardzo się nie będę tym stresował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) masz pełno opiłków w systemie z dotarcia (...)
to nie lata 80-te, że docierasz silnik jak wtedy. Technologia wykonania elementów poszła "lata świetlne" w przód <ok> Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przez pierwsze 3tys km jeździłem, jak emeryt.

Jakoś nie wierzę w te wymiany oleju po 2tys. Uważam to za przesadę. Nikt we flotach tak nie robi i jakoś jeżdżą te auta i mają duże przebiegi.

Planuje wymianę oleju po roku. Zalecenia producenta to wymiana co 30tys lub co 2 lata (to uważam za przegięcie).

Jako, że mam gwarancję 5lat to za bardzo się nie będę tym stresował.

Nie no co Ty nie mówię by zmieniać olej po 2tys, tak naprawdę czytałem dużo artykułów inżynieryjnych i wychodzi na to, że olej optymalne właściwości ma właśnie po przejechaniu 2 tys km. Mi chodzi tylko o pierwszą wymianę oleju. Choć mrarek pisze, że to już nie te czasy, mimo wszystko okres silnika po kupnie nazywamy ''dotarciem'' z jakiejś konkretnej przyczyny, elementy ruchome silnika się docierają, czyli nastąpi jakiś ubytek by było to możliwe. Naturalnie większość przechwyci magnez magnes w filtrze oleju, mimo wszystko ja bym wymienił :)

A co do wymiany to zmieniam co 20 tys km i ani kilometra więcej. Te 30 tys w manualu to trochę za dużo.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po przeglądzie, odpowiedź serwisu n/t brania oleju jest taka jak przypuszczałem, wszystko mieści się w normie, a norma to 0,6 litra na 1000km, więc moje dwa litry na 16000 jest ok, dodatkowo pan wyjaśnił że po pierwszej wymianie oleju sytuacja powinna ulec poprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!