Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mikrostyk klapy tył


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy mogę dostać od kogoś jakiś zdjęcia/rysunki jak wygląda "mikro styk klapy tylnej" w środku, czyli ta kostka do otwierania bagażnika?

Bo wydaje mi się na 99% ze brakuje mi jakiejś "blaszki :D"

Pozdrawiam.

Tutaj link do allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej - blaszka jest dość skomplikowana i do tego posiada przynitowany styk, jak w przekaźnikach. Można się pokusić o wstawienie tam mikroprzełącznika i doprowadzenie przewodów do oryginalnych styków, ale mikroprzełączniki są dość delikatne i zakładam, że takie rozwiązanie długo nie "pożyje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do prośby o zdjęcie lub rysunek jak to wygląda w środku. dzisiaj zamknąłem bagażnik i już nie mogę go otworzyć, od środka awaryjnie normalnie otwieram, zdjąłem ten przycisk otworzyłem go i da blaszka mi wypadła i teraz nie wiem jak ona ma być zamontowana. dotykałem palcem te styki i wtedy słyszałem, że zamek coś reaguje i wydawał taki dźwięk, czyli powinno być ok wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej powtarzają się posty związane z awaria tej blaszki a w efekcie całego przycisku.

Tak sobie pomyślałem, czy nie lepiej by było raz to przerobić i zapomnieć o problemach.

Ja bym to widział w ten sposób by "wypruć" to co tam jest w środku obudowy i w odpowiednie miejsce pomiędzy sprężynami wkleić klejem na ciepło, lub przykręcić na odpowiednio wyprofilowanej blaszce taki wyłącznik:

http://www.allegromat.pl/aukcja127290

(lub podobny odpowiedni rozmiarem)

Podłączyć dwa przewody do gniazda kostki, całość poskładać, zabudować na swoje miejsce w klapie i po sprawie.

Jedynie co trzeba dokładnie zrobić, to ustalić wysokość, na jakiej ma być wbudowany wyłącznik, tak by do plastiku odpychanego przez sprężynki było z 1-2 mm miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba to będzie najlepsze rozwiązanie tego problemu. Te mikrostyki sa małoszczelne i kupować coś używanego to rozwiązanie sprawy na kilka m/c badz do nastepnego sezonu :D a co gorsza na kilka dni ;/

Najlepiej przerobić to i składając zabezpieczyć jakimś silikonem bądz czymś podobnym co uszczelni dany mikrostyk.

27 mam wolne podskocze do jakiegoś sklepu i postaram się to przerobić jak mi się uda to wrzuce fotki :P

Pozdrawiam.

 

Dodano: 27 gru 2012 - 13:45

Jak mówiłem udało mi się coś wyczarować niekoniecznie profesjonalnie ale działa! ;)

 

Kupiłem we Wrocławiu na ul. Tęczowej w sklepie elektrycznym mikrostyki, mają naprawdę duży wybór takich pierdułek polecam ;)

Nie chciałem wszystkiego w środku wypruwać żeby czasem nie uszkodzić gniazda gdyż potem musiał bym psuć oryginalną wtyczkę co w przyszłości może wiele zaoszczędzić podczas wymiany na nowy oryginalny mikrostyk.

Więc przylutowałem w środku mikrostyk co prawda zastanawia mnie ile to wytrzyma... bo naprawdę solidnie to wyglądało(mam nadzieje ze nie wyglądało tylko). :P

Na zdjęciach które zamieściłem są 2 mikrostyki ja użyłem tego większego więc musiałem trochę go skrócić ale ten mniejszy myślę że też dał by rady.

Do sprawdzenia użyłem miernika czy to wszystko działa by nie biegać do auta takie małe lenistwo(To dla tych leniwych i bardziej wyposażonych),wydałem za niego tylko 15zł :D więc zostanie na przyszłość jak się nie popsuje leżąc :P

Wytestowałem w autku wszystko sprawnie działa mam nadzieje że mój wynalazek pożyje przynajmniej do następnej zimy a najlepiej do końca...! :P

post-43441-0-71499700-1356611821_thumb.jpg

post-43441-0-58622900-1356611843_thumb.jpg

post-43441-0-35128000-1356611864_thumb.jpg

post-43441-0-06076400-1356611887_thumb.jpg

post-43441-0-52707700-1356611926_thumb.jpg

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super wykonane :!: :!:

Teraz to jeszcze ładnie zatytułuj, poukładaj fotki, najlepiej na forumowym uploadzie, wklej w nowy dokument opisz i zapisz jako .pdf, umieszczając w naszym downloadzie jako manual.

Po zatwierdzeniu będzie widoczny dla wszystkich, bez potrzeby szukania tego tematu i posta z tym opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego też ostatnio padł ten przycisk.

Sprawdziłem w dialogysie - numer oryginału: 8200076256

koszt ok 85zł

Występuje też w clio III oraz Modusie.

Jednak jak widzę budowę tego wynalazku, to jednak chyba warto się pobawić i zrobić coś samemu, będzie o wiele lepiej. Ja bym dodatkowo zakleił obudowę silikonem, żeby nic tam się nie dostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli mam tę blaszkę. Nie wiem czy ona ma być na tym styku na stałe czy przylutowana? Wygląda to tak jakby to był nit i nie wiem czy lutować czy luźno to musi zostać?

Czy jeśli przycisk nie działa, jest wyjęty to z pilota też nie będzie się otwierał bagażnik? Czy to już coś innego czemu się nie otwiera po nacisnięciu przycisku na pilocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli mam tę blaszkę.

Znając ilość przypadków ponownej usterki tego ustrojstwa, też bym to przerobił nie przejmując się blaszką.

czemu się nie otwiera po nacisnięciu przycisku na pilocie?

Przycisk na pilocie tylko odblokowuje centralny zamek klapy, tak samo jak w drzwiach. By drzwi otworzyć musisz pociągnąć za klamkę, pomimo że zamki masz odblokowane.

Na klapie bagażnika taką klamką jest ten przycisk, który załącza siłownik w zamku, zastępujący siłę dłoni przy pociągnięciu mechanicznych klamek drzwi.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!