Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozrzad


Mil3k6

Rekomendowane odpowiedzi

jezzzu nieprawda że trzeba wymieniać pompę razem z paskiem rozrządu. Jeśli kogoś na to stać to niech sobie jedzie do ASO i zapłaci 1000-1500 zł za wymianę rozrządu wraz z pompą, co 90 tys km . Interwał zalecany przez producenta to tylko teoria; więcej zależy od tego, jak się jeździ. I, jaki to problem wyjąć pasek i samemu ocenić, w jakim jest stanie. Jakbym miala "dla zasady" kupować nową pompę przy każdej wymianie paska to nie stać by mnie było na ten samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnYa, pompa kosztuje 100-200 zł a wymieniasz ją co 80-90 tyś km lub co 4-5 lat więc to nie jest żaden poważny wydatek.

 

Nie wiem czy widziałaś jak wygląda pasek rozrządu ale ma to do siebie, że nawet tuż przed zerwaniem nie wykazuje widocznych śladów zużycia i ciężko jest wizualnie ocenić jego stan.

 

Podanie pompa, nie stwierdzisz w jakim jest stanie bez jej zdjęcia. Nawet nie wyobrażasz sobie jak może wyglądać pompa po przebiegu np 90.000 km.

 

Nie wymienisz małej rzeczy to za jakiś czas będziesz miała do wymiany większą. Niestety to zdanie się sprawdza w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kogos stac na samochod to musi byc go stac na eksploatacje

nie chodzi o to zeby wsystko sie trzymalo na slowo honoru

przeciez rozrzad robi sie co pare lat i wydanie 100na pompe chyba nie jest wielkim wydatkiem poza tym nie ma co liczyc na to ze moze sie uda dojezdzic do kolejnej wymiany bo to juz bedzie jakies 180 000 !

Interwał zalecany przez producenta to tylko teoria; więcej zależy od tego, jak się jeździ.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pompę wodną wyjętą z Magany II po przebiegu 70 czy 80 kkm.

Miała wyraźne opory przy obracaniu i przy obracaniu czuć było, że czasami ją łapie. Co ciekawe miała bardzo skorodowane łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Megane która chce kupic ma przejechane 140 000 jest to 1,9 dci 2003 i chyba nie miała jeszcze wymienianego rozrzadu ale nie wiem jak to sprawdzic bo nie ma ksiazki serwisowej. Auto zostało sprowadzone z francji i zastanawiam sie czy ASO powie cos na temat tego auta i co moze mi powiedzie ci ile moze to kosztowac???

 

Piszecie takze ze rozrzad w 1,9 dci z 2003 powinno sie wymieniac co 120 000 km w tej co chce kupic jak juz pisałem jest 140 000 km Ciekawe ile jeszcze wytrzyma

 

Autor Wiadomość

student4ec1 piszesz ze wymieniałes przy 150 000Km tak na oko ilesz jeszcze byc na nim p[rzejechał zanim by sie zerwał? Moze mechanik podał ci jakies inf. co do tego paska

 

Pozdro dzieki :mrgreen:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mil3k6, nie chodzi o same zerwanie ale może też przeskoczyć tak jak mi sie stało kolejnego dnia po kupnie i auto już miesiąc stoi na kołkach. ja już bym nie ryzykował i jeżeli bym miał kupować takie auto to od razu laweta i do warsztatu gdzie zmienią na nowy. Ja ciągle nie wiem jak finansowo sie u mnie to skończy ale nie będzie wesoło. można niby odkręcić osłonę paska i sprawdzić jego naciąg i stan zębów ale przeskok lub zerwanie może nastąpić w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada kak

 

Kolega kupił meganew 1,9 dci około wrzesnia i w marcu chce ja od niego odkupic narazie jeszcze nic mu sie nie popsuło i dalego potrzebne mi sa rozne inf. ceny i kiey sie rozne rzeczy wymienia np rozrzad i olej i takie tam.

Wiec juz postanowione jak ja kupie to odrazu chce rozrzad wymienic bo on nie chce tego robic. Troche strach ze moze sie cos złego stac ale mysle ze do jakis 145000 powinien wytrzymac W ksiazce serwisowej pisze np ze Renualt trafic 1,9 dci wymia co 150 000

a w meganie 1,9 dci co 120 000 Wiec mysle ze wytrzyma

 

Mozecie mi zyczyc powodzenia :mrgreen:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając to tematu...

To gdyby nie informacja od pierwotnego właściciela to, że rozrządu nie wymieniał - to bym nie wiedział. :shock: Na pasku były jeszcze napisy - czytelne, pasek był w dobrym stanie. Rolka bez luzów, ząbki na kole - kompletne, całe. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj przy przebiegu 96 kkm, wymieniłem pasek rozrządu, pompę wodną i pasek klima-alt. Oglądając stare części można stwierdzić, że nie było szans na dojechanie do 120 kkm jak piszą w instrukcji. Pompa wodna zaczynała przeciekć, pasek rozrządu już widoczne ślady sparcenia gumy, pasek klimy jeszcze gorszy, rolka wyczuwalny luz.

Zalecam wszystkim wymianę przy 90 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!