Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II


baciuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam poszukiwania, wozidełka dla seniora. Wybór podła oczywiście na Renault tylko tyle że Modus po 2008 roku, mam jak na razie dwa upatrzone egzemplarze:

http://otomoto.pl/renault-modus-grand-1-5dci-C27486266.html

http://otomoto.pl/renault-modus-C27468191.html

Proszę o Waszą opinię :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modus przyjemne autko, sam po takim, a właściwie GrandModusie zaglądałem nim złapałem sceniola drugiego.

Tu prezentujesz stosunkowo młode auta z silnikami 1,5dCi. Nim się zdecydujesz na zakup, podpytaj w ASO co tam siedzą za silniki. Na moje wyczucie to takie, jakie były montowane w sceniolach II przed liftem czyli te na wtryskach i pompach DELPHI. Ten pierwszy akurat ma moc w opisie podaną i jest to 86KM, a nie jak już w tych poliftowych sceniolach 106KM, które są na osprzęcie BOSCH-a i SIEMENS-a..

Obyś rodzicowi nie zafundował pułapki.

Co do samych aut zdecydowanie wybrałbym tego 1, bo to grand właśnie. Jest tej dlugości co sceniol I i podobnie ma miejsca za przednimi fotelami, choć kanapa jest węższa. po jej dodatkowym zwężeniu do 2 miejsc, można ją jeszcze dodatkowo pomiędzy tylne nadkola wcisnąć i w tej pozycji nawet kol. baciuś się zmieści z tyłu w pozycji półleżącej.

Poza tym autko wypasione w ASR/ESP, tempomat i czujniki cofania czyli za 2 tys więcej masz auto bardziej uniwersalne, bardziej wygodne i z lepszym wypasem, a tylko o 20 cm dłuższe jak to z drugiego linka.

Miałem okazje takiego krótszego testować jak brat żonie chciał go zakupić. Zbiera się fajnie pomimo tych 86KM, prowadzi się łatwo, komfort trochę mniejszy jak w sceniolu drugim. Auto jednak dojechało pod moim dowództwem do SKP na przegląd stanu i niestety z kanału już o własnych siłach nie zjechało. Błąd wtrysku na wyświetlaczu i zero współpracy. To mi właśnie wtedy dało do myślenia i sie zastanawiałem co tam jest za silnik skoro objawy identyczne jak w tych pierwszych 1,5 dCi.

Po swoje auto stojące na parkingu komisu wracaliśmy innym autem, podesłanym przez sprzedawcę. Modus pozostał przy SKP.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oczywiście mam zamiar zabrać, wybrany samochód do ASO na sprawdzenie, oprócz tego zabieram zaufanego mechanika, ale oczywiście ostateczna decyzje podejmie senior. Dzięki za dotychczasowe opinie :!:

 

Dodano: 08 sty 2013 - 17:25

Jeszcze taki mi wpadł w oko:

http://otomoto.pl/renault-modus-1-5dci-skora-C23205339.html

 

Dodano: 24 sty 2013 - 17:01

Witam po dłuższym przemyśleniu przejdziemy na scenica, o to pierwsza propozycja: http://otomoto.pl/renault-scenic-fl-C25234958.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższym przemyśleniu przejdziemy na scenica

:D ;) bardzo rozsądna decyzja. Miałem dokładnie to samo w 2010 roku, najpierw był w planach grandmodus, jednak szybko zmieniłem zdane i nie żałuję tej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasuje, że konsola środkowa i kierownica są ciemne, a tapicerka kolorze jasny, ale może tak ma być. Brak systemu hands free (a bardzo wygodny i przydaje się). Więcej o wyposażeniu ciężko coś powiedzieć bo mało zdjęć środka. Brak napisu na klapie bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsola środkowa i kierownica są ciemne, a tapicerka kolorze jasny

Konsola szarosrebrzysta a tapicerka jasnoszara. To przekłamanie kolorów na fotce. W moim jest podobnie na fotkach wyglądają jakby to w beż wpadało.

Poza tym kierownica wygląda na zwykłą plastikową, a te nigdy nie były jasne. Swoją drogą nawet nieźle się taką trzyma w łapkach, Rafi w swoim sceniolu ma taką i po kilku jazdach tym autem nawet ją polubiłem. Jest przyjemna w dotyku, pomimo że plastik.

Brak systemu hands free

Tu raczej też się mylisz, srebrzyste klamki zewnętrzne wskazują na jego obecność, jeśli kolor karoserii jest inny jak srebrny. Bez HF klamki zawsze są w kolorze nadwozia.

Potwierdzeniem obecności HF jest pobranie i powiększenie jednej z fotek, a tu wycinki z tego powiększenia z zaznaczonymi zarysami przycisków na klamkach, tak też tylko z HF mają.

post-2372-0-39028100-1359045471_thumb.png post-2372-0-20036800-1359045480_thumb.png

Napisu SCENIC faktycznie na klapie brakuje.

Przy tym silniku, z tą mocą i z tego rocznika należy uklęknąć za tylnym zderzakiem i popatrzeć od tyłu, po rurze wydechowej pod silnik, czy nie ma tam FAP-a, szczególnie jak auto ma w miejskich korkach jeździć.

Rura do samego wlotu do komory silnikowej ma być tej samej średnicy, katalizator jest niewidoczny, bo jest za silnikiem. Jeśli na wysokości nóg kierowcy będzie zgrubienie w postaci 16cm średnicy puszki, to jest FAP w tym aucie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej też się mylisz, srebrzyste klamki zewnętrzne wskazują na jego obecność,

Kolor klamek potwierdza możliwość występowania tego systemu, ale czy zawsze? Nie jest to chyba główny czynnik. Dlatego też dopatrywałem się tych przycisków na klamkach, ale ich nie wypatrzyłem. Jednak zdjęcia które zamieściłeś dalej mnie nie przekonały. Ale faktyczne może pospieszyłem się z tą opinią. Auto ma HF. Przedmiotowy przycisk wyraźnie widać na 5 fotce, prawe tylne drzwi.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrne klamki bez przycisków HF, występowały tylko jak auto było srebrne. W innych przypadkach klamki bez HF były też pod kolor nadwozia lub czarne.

Srebrne klamki z nadwoziem innego koloru zawsze (jak do tej pory) oznaczały obecność HF. Zawsze też miały przyciski do blokowania zamków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ładne na pierwszy rzut oka, skóra (znaczy ekoskóra), przeszkolony dach, klima automat, HF,... Tylko brak podstawowej informacji, czyli przebiegu. Niby serwisowany miał być, trzeba by to sprawdzić.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!