Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi na zimę: Czarny mat w zestawieniu z Szarym kasjopea?


DonG

Rekomendowane odpowiedzi

Docelowo na lato planuje zakup 18" lecz zastanawiam się również nad zmianą seryjnych felg 16" które służą mi jako zimówki. Wiadomo zmiana nie jest jakąś koniecznością a z 16" i tak żadnego szału nie zrobię, ale na seryjnej feldze w jasnym kolorze dla mnie auto wygląda trochę nijako.

Konkretnie myślę o modelu felg:

thumb_hosting_zdjec_1358601998__08042011073.jpg thumb_hosting_zdjec_1358602094__platin-p53-56696.jpg

 

A oto auto na seryjnych 16" w obecnej postaci:

thumb_hosting_zdjec_1358602314__zdjecie0346.jpg thumb_hosting_zdjec_1358535181__c25371889_3.jpeg

Mam wątpliwości jak będzie to pasować z kolorem nadwozia.

Oczywiście to mi ma się podobać i to ja podejmę decyzję ale jednak sam nie jestem przekonany.

Chciałbym wiedzieć jakie jest Wasze zdanie?

Wygląd na plus czy może wyjść trochę "wioska"? :D

 

Dzięki uprzejmości kolegi Kreciq i jego umiejętnościom posługiwania się Photoshopem udało się zrobić przymiarkę:

 

thumb_hosting_zdjec_1358790515__hosting_zdjec_1358615079__zdjecie0346.jpg thumb_hosting_zdjec_1358790553__hosting_zdjec_1358615050__c25371889_3.jpg

 

Co prawda w programie felga wyszła z lekkim połyskiem a faktycznie jest to czarny mat, ale myślę że oddaje co najważniejsze.

Przy okazji wielkie dzięki Kreciq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie komentarze. To póki co mamy 2x na NIE.

Na 18" przyjdzie czas trochę później. Oczywiście będzie to inny wzór i na pewno w jasnym kolorze.

Czarny wpadł mi do głowy tylko dlatego, że felga zlała by się z oponą i małe obręcze 16" nie rzucały by się aż tak w oczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie lubię czarnych felg, koła wyglądają jak ziejące dziury. Od biedy to wygląda w białych autach, na zasadzie kontrastu, o ile nie jest to jedyna czarna cześć (np. w Color Edition były afair czarne lusterka i wstawki, tam wyglądało spoko), ale na ogół wolę tradycyjny kolor.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga wyszła z lekkim połyskiem

Już tłumaczę dlaczego tak jest.

Felga jest pomalowana farbą matową. Pomimo tego odbija ona część światła, jakie na nią pada. Nie da się tego uniknąć. Aby to ominąć, felga musiała by być pokryta niepłaską fakturą, która by załamywała światło.

Fotomontaż robiłem ze zdjęcia pierwszego, czyli jak koła były na aucie. Nic nie robiłem z właściwym ich oświetleniem (co zresztą widać na przerobionych zdjęciach). Ze zdjęcia felgi byłoby za dużo zabawy (zrobiłem to w 10 minut) i efekt nie oddawałby faktycznego wyglądu na auchcie.

Od siebie dodam, że czarne felgi nie są dobrym pomysłem na zimę. W tej porze roku sypią sól na drogi, a ona zostawia bardzo brzydkie zacieki na kołach. Na czarnych kołach zacieki będą jeszcze bardziej widoczne. Dodatkowo, jeżeli felgi nie będą polakierowane lakierem bezbarwnym, ciężko będzie te zacieki później usunąć.

Edytowane przez Kreciq
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to kwestia którą trzeba wziąć pod uwagę. Mimo to jeszcze nie skreślam tego pomysłu.

Największe obawy mam póki co do wyglądu, czyli czy zabieg ewentualnej zmiany kół na czarne zamiast poprawić wygląd seryjnego auta go nie pogorszy. Może inaczej było by przy większym rozmiarze felgi, niestety kupiłem nowe opony zimowe 16" więc zmiana rozmiaru nie wchodzi w grę.

Póki co z Waszych opinii 4:0 na NIE dla czarnych felg :D hm..

Edytowane przez DonG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!