Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

no wszyscy opisujecie swoje objawy ale nikt nie pisze na przykład, że wizyta w ASO i wymiana żelu kosztuje tyle ...; w warsztacie wymiany szyb tyle ... a tak czytając wasze posty nie wiadomo co robić a mam też takie same objawy w SIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zadzwoń do ASO i zapytaj - będzie najszybciej. Ja wymieniałem szybę w ASO bo oberwałem kamieniem (naprawa bezgotówkowa) i nie widzę żadnej różnicy w zachowaniu czujnika przed i po, więc wymiana/czyszczenie/itp./itd. to raczej nic nie pomoże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A da się ten czujnik jakoś wyeliminować!!!

Wyłączyć bezpiecznik lub połączyć jakieś kabelki w samej obudowie czujnika.

Chodzi mi oto żeby wycieraczki działały w trybie czasowym(tym pierwszym) tak często jak ja sobie ustawie na pokrętle z kropkami.

A gdy mi nie będą potrzebne to sobie wyłącze lub przestawie.

Bo ten czujnik jest niedopracowany, sam bym sobie chciał regulować tak jak to jest w wersjach bez czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Elm 327 i program DDT4all. W zakładce BCM/UCH - Front Wiper- Front Wiper - configuration - Auto_Wipe_CF_ustawiasz na Without i zapisujesz zmiany.

Jest dużo tematów o DDT4all i ELM 327.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 11.09.2013 o 21:32, jackpoland napisał:

no wszyscy opisujecie swoje objawy ale nikt nie pisze na przykład, że wizyta w ASO i wymiana żelu kosztuje tyle ...; w warsztacie wymiany szyb tyle ... a tak czytając wasze posty nie wiadomo co robić a mam też takie same objawy w SIII

Co do kwot 10 lat później :D Mégane III phI z szyba z wycięciem na czujnik to koszt ponad 2000zł plus 700zł klej z montażem w ASO - szyba jest niedostępna nawet we Francji.

Zesmutniałem, spuściłem głowę w dół, podziękowałem i wyszedłem - to przez cenę bo to był mój pierwszy jakikolwiek kontakt z ASO i byłem pełen optymizmu, gdy chciałem właśnie w ASO przywrócić auto do stanu perfekcyjnego 😛

Mam aktualnie jakiegoś YesGlass nieakustyczną i porysowaną co w słońcu drażni w nocy rozprasza światło i domyć ją to cud, ale po roku nauczyłem się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@aniewa dobrze rozumiem, że po wyłączeniu w konfiguracji samochodu automatycznych wycieraczek manetka w pierwszej pozycji będzie uruchamiać po prostu pracę przerywaną wycieraczek? A to pokrętło z kropelkami zacznie służyć do regulacji częstotliwości pracy?
Mam też pytanie, do tego czujnika deszczu rozumiem, że dochodzi jakaś wtyczka? Jeśli tak, to czy po prostu wypięcie jej nie spowoduje, że automatyczne wycieraczki się wyłączą i będą działać w trybie przerywanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak jak piszesz. Natomiast odłączenie wtyczki spowoduje powstanie błędu świateł automatycznych a wycieraczki nie przejdą na tryb ręczny. Czujnik deszczu jest zintegrowany z czujnikiem zmierzchu, nie można ich rozdzielić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!