Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w SIII też działają jak chcą.

Przykład:

Wyjeżdżam z parkingu i jadę prostą drogą, za nikim nie jadę, wycieraczki na auto i największa czułość na pokrętle, po chwili szyba zatrzaskana a wycieraczki ani drgną, puszczam spryskiwacze, wycieraczki robią swoje cykle i teraz wycieraczki nie przestają chodzić - automat włączył je w tryb ciągły (lub z bardzo krótkimi przerwami), muszę zmniejszyć czułość (te kropelki) na pokrętle bo aż tak nie pada..... WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb auto działa średnio. Widać, że program nie został dopracowany. Standardowo mam ustawioną czułość na drugą lub trzecią kropelkę, ale wycieraczki rzadko działają tak jak bym sobie tego życzył. Często szyba zapryskana, że nic już nie widać a wycieraczki ani drgną. Innym razem szaleją, mimo że nie ma dużego deszczu. Widać taka jest przypadłość tego ustrojstwa. Zauważyłem jednak, że przy dłuższej jeździe w deszczu wycieraczki tak jakby "uczyły się" opadów i w końcu się okazuje, że potrafią działać normalnie - ma ktoś podobne spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czujnik deszczu działa dość sprawnie.. może faktycznie nie zbiera wody od razu..ale na moje szczęście nie lubie jak mi te badyle przed nosem ciągle latają.. więc nawet bez trybu auto.. używam wtedy kiedy już muszę.. choć chyba masz racje.. zwrócę dziś na to uwagę.. ale też mam wrażenie..że z czasem ..im dłuższa droga i dłużej są używane.. działają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te automatyczne wycieraczki to jakaś masakra, nigdy nie dzialają tak jak powinny i w małym deszczu muszę je uruchamiać ręcznie. Chcialbym mieć zwyczajne czasowe wycieraczki z regulacją jak np w Octavi.

Owszem, dziwne, że poza trybem prędkości pracy II oraz III nie jest także dokładana opcja do komp. wyłącz/włącz tryb Auto wycieraczek w pozycji I.

Ale chyba większość albo wszystkie marki tak ma?

Z drugie strony jest tryb manualny w poz. II i III (przynajmniej w gen. II) więc można powiedzieć, że bezpieczeństwo jest zachowane co najwyżej kosztem zbyt szybkiego machania wycieraczek.

 

szkoda tylko, że po każdym uruchomieniu silnika trzeba włączać i wyłączać, ale bez przesady, nie rozleniwiajmy się za bardzo :)

U mnie nic takiego nie trzeba robić, cały czas pozycja 1 i jak jest taka potrzeba automat sam włącza wycieraczki.

W Scenicu II tak jest? bez przeróbek? bardzo dziwne, to podpada nawet pod zachowanie niebezpieczne (uruchomienie sporego elementu mechanicznego zewnętrznego, który może być zablokowany np. śniegiem lub np. odchylony od szyby). Francuzi raczej mają fioła na punkcie bezpieczeństwa w przemyśle. Standard to konieczność świadomego, manualnego przejścia na 0 i ponownie do trybu Auto.

W każdym razie tak jest logika działania w Megane IIphI.

 

Tryb auto działa średnio. Widać, że program nie został dopracowany. Standardowo mam ustawioną czułość na drugą lub trzecią kropelkę, ale wycieraczki rzadko działają tak jak bym sobie tego życzył. Często szyba zapryskana, że nic już nie widać a wycieraczki ani drgną. Innym razem szaleją, mimo że nie ma dużego deszczu. Widać taka jest przypadłość tego ustrojstwa. Zauważyłem jednak, że przy dłuższej jeździe w deszczu wycieraczki tak jakby "uczyły się" opadów i w końcu się okazuje, że potrafią działać normalnie - ma ktoś podobne spostrzeżenia?

Ciekawe. Wynikałoby, że się pogorszyło z Megane II do Megane III. W II tryb Auto działa, jak na czujnik 1-elementowy, bardzo ładnie.

Nawet nie mam potrzeby regulacji "kropelek", jest Auto "najwolniejsze".

Jedyne co to nie radzi sobie z nagłym zalaniem dużą ilości wody (sytuacja wyprzedzania tira w mocnym deszczu) - nie zmienia tempa (jeśli jakieś aktualnie ma) a potrzebne są 2 a nawet czasem 3 szybkie "wahnięcia".

Ale z tym z 1-czujnikiem poradzić sobie nie można, tu robi ilośc czujników. Jak mamy np. 3 (ostatnia Vectra, trochę bardziej "ostrożny" tryb niż w Megane ale działający dobrze) to w przypadku w miarę jednoczesnego "zawalenia" wszystkich 3 czujników dobry algorytm może wymusić chwilowe przyspieszenie tempa albo, jeśli wycieraczki stoją, machnąć 2 lub 3 razy.

A w gen. III ilo jest elementowy czujnik?

Edytowane przez zaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Scenicu II tak jest? bez przeróbek? bardzo dziwne, to podpada nawet pod zachowanie niebezpieczne

Tak w poliftowym sceniolu II ph II. Jest nawet gdzieś na forum temat z 2010 lub 2011 roku, gdzie jest opisana taka sytuacja, występująca nie tylko w moim aucie, chyba nawet i meganek II to dotyczyło. Dokładnie chodzi o samoczynne machnięcie wycieraczkami po zapaleniu silnika, nawet jak szyba jest sucha, a przełącznik wycieraczek przed zapaleniem silnika znajdował się w pozycji automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wymienianą szybę w mojej Megane 3 i powiem szczerze, że na auto praktycznie w ogóle nie działają. Bardzo rzadko zdarza się, że raz przejadą po szybie, ale to ni z gruchy ni z pietruchy.

Zazwyczaj muszę ręcznie pociągnąć do siebie żeby raz przetrzeć szybę, bo w ustawieniu 1 chodzą zbyt szybko.

 

Podejrzewam, że coś u mnie jest nie tak. Gdzie znajduje się czujnik deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na szybie przedniej pod lusterkiem wewnętrznym. Zobacz z zewnątrz, czy nie masz tam czasami za wiele bąbli powietrza z powodu małej ilości żelu po wymianie szyby.

U mnie przy wymianie w sceniolu drugim nie dokładali nowego, tylko dokładnie zebrali ten co był fabrycznie na szybie do wymiany. Mam jeden bąbel powietrza ale widać tyle nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś zauważyłem , że czujnik deszczu w megane 3 , która jeżdżę już ponad 3 lata zaczął szaleć.

Na mżawce potrafi rozpędzić wycieraczki do maksymalnej prędkości , regulacja "kropelkami" nic nie pomaga.

Musze po prostu wyłączać w ogóle wycieraczki, jak nie chce żeby chodziły prawie po suchej szybie.

Czy da się ten czujnik samemu jakoś wyczyścić- wyregulować?

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki potrafią głupieć nawet bez wody na szybie, wczoraj po włączeniu zapłonu machało chyba z 3 razy, a szyba była sucha i tylko pyłkiem pokryta, takim kwiatowym. Auto stało zaparkowane kilka godzin w ogrodzie, obok kwitnących roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione na 2 kropelki i załączam na 1 tylko gdy pada, bo jak mam na 1 cały czas, to przy cofaniu załącza się tylna (zawsze) i rysuje szybe. Co do działania, działają bardzo ładnie i nigdy praktycznie nie bawie się manetką :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!