Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podnośnik szyby - niesprawne styki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od czasu zakupu auta (Megane II -2007r) borykam się z problemem podnośnika szyby od strony kierowcy. Objawia się on tym, że przycisk na panelu sterowania szyb zwyczajnie nie reaguje. Początkowo działał i po kilku miesiącach nagle przestał.

Tuż przed zakupem (jako auto używane) ASO stwierdziło, że podnośnik szyby od strony kierowcy nie działa i dokonało jego wymiany. W okresie gwarancyjnym jaki mi przyznali na używane auto odkupione w salonie (rok czasu) byłem z tym podnośnikiem dwukrotnie i za każdym razem specjaliści w ASO twierdzili, że "tylko przeczyścili styki i teraz nie powinno być problemu". Niestety, problem wrócił po raz trzeci i teraz w ASO chcą ode mnie za naprawę 90zł. Z zamiarem samodzielnego poradzenia sobie z problemem, znalazłem na forum dokumentację dotyczącą zdjęcia tapicerki z drzwi, jednak nie wiem dokładnie o jakich stykach mówili w ASO. I tu moja prośba - czy ktoś z Was jest w stanie mi podpowiedzieć, które styki w podnośniku szyby muszę przeczyścić? Obecnie podnośnik nie działa jednak zdarzyło mi się, że ni stąd ni zowąd szyba przesunęła się w dół i górę po czym znowu przestała reagować na przycisk.

 

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum znajdują się także schematy elektryczne, z których również wyczytałbyś czego poszczególne kostki, wiązki dotyczą.

Tu link do tych schematów: http://megane.com.pl/files/file/174-schematy-elektryczne-megane-i-scenic/

A tu masz instrukcje jak z nich korzystać: http://megane.com.pl/topic/36469-schematy-elektryczne/

Nie wiem dokładnie jaka masz wersje auta, ale chyba te schematy będą pasować. Numer 203 to siłownik szyby. Na drugim zdjęciu jest rozpiskach kostki tego silnika. Spróbuj tam może coś nie łączy lub też przycisk sterowania tym silnikiem sprawdź.

thumb_hosting_zdjec_1361183353__screenshot_2.jpg thumb_hosting_zdjec_1361183323__screenshot_1.jpg

Edytowane przez damiar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję damiar.

 

Zajrzę tam pod koniec tygodnia. Czy możesz mi jeszcze powiedzieć jaki konkretnie plik ze schematami elektrycznymi powinienem ściągnąć? Moje auto to Megane, silnik 1.6, rok produkcji 2007, wersja sedan, benzyna. Ze świadectwa homologacji mam jeszcze takie informacje: Typ: M; Wariant: LM1R; Wersja: LM1R0H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o schematy z pakietu VISU, to zasada jest taka, by nie pobierać najnowszego, licząc że jest najbardziej napakowany danymi ale ten, który jest ostatnim przed data produkcji auta.

Najpierw jest nowy pakiet schematów, a dopiero po dacie jego wydania są według niego produkowane auta. I tak jest do czasu aż nowy pakiet schematów wyjdzie.

Popatrz w papiery auta kiedy było wyprodukowane, (miesiąc i dzień) i według tego szukaj pakietu schematów.. Czy to benzyna czy diesel ma to mniejsze znaczenie gdyż i jedne i drugie są w danym pakiecie zawarte. To później już przy wyborze schematu musisz uważać by odpowiednią wersję, tzw kryteria wybrać.

Tu przykład możliwości wyboru dla ROZRUSZNIK w scenicu II z 2007 roku:

post-2372-0-92947100-1361198873_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Chciałbym odgrzać temat. Pacjent Megane 2 Kombi 1,9DCi 2007r. Kolejny raz przestało działać sterowanie szybą kierowcy. Wymieniłem: moduł komfortu jak dwa lata temu ale nic się  nie zmienilo.Po dobraniu się do silnika okazało się,że silnik jest sprawny , na 'krótko działa w obie strony natomiast z przełącznika tylko w jedną stronę ( akurat na zamykanie). Wymieniłem znów sterownik i nic. Kupiłem nowy silnik z takim samym modułem ( nowy fabrycznie ) i też nic. Jak sprawdziłem to z przełącznika impuls wychodzi na obydwa styki jednocześnie tzn. zamykanie i otwieranie , bez względu na to nacisnę dól czy góra. Wymieniłem przełącznik i efekt ten sam tzn. brak działania. Zakupilem jeszcze dwa moduły z takim samym oznaczeniem. Po podłączeniu na obydwu stykach jest napięcie a sterowanie nic nie zmienia. Na starym module słychać "pykanie" przekażnika w module ale napięcie pojawia się wciąż na jednym styku modułu. Ktoś posiada może schemat sterowania podnośnikami szyb do tego modelu? Już mi ręce opadly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R3 - złącze drzwi kierowcy

1512 - panel sterowania szybami w drzwiach kierowcy

203 - silnik z modułem szyby kierowcy

645 - moduł komfortu

260 - bezpieczniki w kabinie

schemat kostki przy silniczku:

image.thumb.png.00e36447525569cb6675da497882b4d8.png

Schemat układu:

 

0124_A3.PDF

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z modułu 645-UCH możesz pominąć bo to sygnał domykania szyby w momencie zamykania auta

21 godzin temu, markel napisał:

Jak sprawdziłem to z przełącznika impuls wychodzi na obydwa styki jednocześnie tzn. zamykanie i otwieranie

To nie jest usterka, tam sterowanie odbywa się poprzez zwieranie do masy jednego lub dwóch przewodów zależnie jaka funkcja ma być realizowana. Nie ma przewodów osobno do otwierania i zamykania, ten sam przewód bierze udział w obu opcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!