Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

no i na grzyba dawalem wyklad i przyklady...

 

http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?p=10727#10727

 

wytlumacze jeszcze raz:

 

PRZYKLAD:

opona 205/50/17 to:

 

szerokosc opony = 205mm

wysokosc opony = 50% z 205mm czyli 205 * 50% lub 205*0,50 = 102,5mm

wewnetrzny promien opony = 17cali

 

to specjalnie jest podawane "jak dla debili" zeby nie trzeba bylo robic obliczen ulamkami i proporcjami.

 

opona 205/55/16 ma profil rowny 205*55% = 205*0,55 = 112.75mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna tendeta "do dopasowania"

 

Raz ze nie sa z ABSu, tylko z Poliestru czytaj: trzeba tone szpachli nalozyc i zdrowo sie naszlifowac, zeby byl idealnie rowny, lekka ocierka i peka. A po drugie - dodaja sieateksy, zamiast plastikow (jeszcze z tylu obleci, ale z przodu roznica jest mega znaczna).

Tez sie nad Carzone zastanawialem, ale wole wyhaczyc w tej cenie oryginalna uzywke na Allegro (malowac i tak trzeba), ewentualnie zlapac kogos na d*pe i zrobic to przez ubezpieczalnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrNO. Dla debili to jest oznaczenie w połowie w minimetrach a w połowie procentach bez zaznaczenia jednostek.

Ja policzyłem to średnicą felgi. 17 cali - 16 caliu to jest ok 2,54 to dzielimy na 2 i opona jest mniejsza o 1,27 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz ze nie sa z ABSu, tylko z Poliestru czytaj: trzeba tone szpachli nalozyc i zdrowo sie naszlifowac, zeby byl idealnie rowny, lekka ocierka i peka. A po drugie - dodaja sieateksy, zamiast plastikow (jeszcze z tylu obleci, ale z przodu roznica jest mega znaczna).

Tez sie nad Carzone zastanawialem, ale wole wyhaczyc w tej cenie oryginalna uzywke na Allegro (malowac i tak trzeba), ewentualnie zlapac kogos na d*pe i zrobic to przez ubezpieczalnie

widzialem ze te zderzaki na zywo i wiem jak bylo montowane

po to dajesz 800 a nie 400 zeby miec porzadny produkt, nic nie trzeba szlachlowac i szlifowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Hadson to chyba znacznie prosciej obliczyl, nie po to szukam konkretnego rozmiaru opony zeby sie jeszcze zastanawiac i obliczac jaki bedzie ona miala rzeczywiscie profil... bez sensu, ale to moje zdanie. w kazdym razie szukam wlasnie jakis fajnych nie super drogich opon 205/50/17 lub 55 ze sportowym bieznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 205/50/17 jest mniejsza od zewnątrz wg tej strony o prawie 0,5 cm średnicy czyli promień 0,25 cm mniej.

 

A wiec optycznie z zewnątrz opona mniejsza o promień 0,25 od środka mniejsza od 16 o 1,27 więc opona jest mniejsza o (czyli tyle mniej widać gumy, bąbla) 1,27 cm + 0,25 cm = 1,52 cm!! Wcześniej się pomyliłem z tymi 5 mm. Tamta wartość była strzelona z głowy. Wynikała z błędnych obliczeń przy założeniu że 55 i 50 to wartości liczone w mm. :-/

 

A 1,52 cm to już nie 5 mm. :)

 

 

Megi. Różnica 1,5 cm jest widoczna. Ale różnica między oponami GoodYear Excelence między 16 a 17 jest 560 zł za 4. Na alusach masz różnicę ok 290 zł za 4,. Czyli te 1,5 cm więcej będzie kosztować ok 850 zł. Dodatkowo jeśli kupiłaś autko na kilka lat to prawdopodobnie przy następnej zmianie też będziesz kupować droższe opony o ok 560 zł.

 

I czy jest sens wydania 850 zł więcej po to by cieszyć oko kierowcy siedzącego w sąsiednim aucie?? :) Bo Ty tego nie będziesz widzieć!!

 

Z oponek 16 tek. Fajnie wyglądają Dunlopy sp1 Sport. Są w dobrej cenie 330 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snap. Inaczej się patrzy na pewne sprawy jeśli samemu się zarabia, a inaczej jeśli ma się rodziców którzy rozdają pieniążki, a jeszcze inaczej jeśli auto jest jedyną luksusową rzeczą którą się ma i dzięki niej można "pokazać się" i jest po to by leczyć kompleksy nieposiadania niczego więcej.

Zresztą dodam że w życiu trzeba mieć trochę fantazji ale jeśli się ma jej za dużo to okazuje się że nie starcza na zrealizowanie tych większych.

 

Zresztą nie wyglądasz mi na takiego co by kupił nowe 18 i nowe opony 18 do Meganki I bo taki komplet kosztowałby prawie tyle co całe auto. Prawdopodobnie kupiłeś używane i cwaniakujesz. Oczywiście jeśli ma się dużo szczęścia i trochę się na tym zna, oraz uczciwego sprzedawce (chociaż to utopia bo takich nie ma) to można kupić za tą cenę 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie 18" do Meganki II to lekka przesada. Auto ladnie sie prezentuje na 16".

"A jezeli nie ma roznicy to po co przeplacac??"

Wedlug mnie jak ktos se zaklada 18" to chce poprostu dorownac innym pojazdom na polskich drogach. A od strony praktycznej nie daleko mnie jest taka "rowna" droga. Prowadzi ona na Radzionkow moze ktos zna. :) Zapraszam tam wszystkich z 18" :) Watpie w to ze przejedziesz ta droge szybciej niz ktos inny na 16" Ale liczy sie koncowy efekt czyli to ze 16" beda czyste, proste i piekne a 18" nie!!

Ale po co sie bedziemy ograniczac proponuje 21" :)

 

To tylko moje zdanie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od strony praktycznej nie daleko mnie jest taka "rowna" droga. Prowadzi ona na Radzionkow moze ktos zna

 

Mówisz o tej drodze na Tarnowskie Góry? To ja ze swojej strony polecam przetestować ul. Gliwicką w Katowicach (kto zna to wie o co chodzi :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie wyglądasz mi na takiego co by kupił nowe 18 i nowe opony 18 do Meganki I bo taki komplet kosztowałby prawie tyle co całe auto. Prawdopodobnie kupiłeś używane i cwaniakujesz. Oczywiście jeśli ma się dużo szczęścia i trochę się na tym zna, oraz uczciwego sprzedawce (chociaż to utopia bo takich nie ma) to można kupić za tą cenę 18.

skad wiesz na kogo ja wygladam :)

tak dokladnie to mam M II a nie I i ...

pocztaj inne posty to bedziesz wiedzial ze nie kupilem 18" tylko rzucilem linka z allegro

 

Inaczej się patrzy na pewne sprawy jeśli samemu się zarabia, a inaczej jeśli ma się rodziców którzy rozdają pieniążki, a jeszcze inaczej jeśli auto jest jedyną luksusową rzeczą którą się ma i dzięki niej można "pokazać się" i jest po to by leczyć kompleksy nieposiadania niczego więcej.

Zresztą dodam że w życiu trzeba mieć trochę fantazji ale jeśli się ma jej za dużo to okazuje się że nie starcza na zrealizowanie tych większych.

bez komentarza :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!