Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki cofania megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Włączasz zapłon i mierzysz napięcie względem masy....

Oczywiście zastosowana nazwa: "plus po zapłonie" jest skrótem myślowym, bo to nie taki potencjał jak na wszystkich zółtych przewodach, gdzie jest taki plus obligatoryjnie po włączeniu zapłonu.

Tu mogą to być przewody innego koloru i plus pojawia się po spełnieniu jeszcze dodatkowych warunków, o których decyduje już UCH. Niemniej jednak, bez włączonego zapłonu plusa na tych przewodach może nie być, albo będzie śladowy, czy nawet masa bocznikowana wstecznie przez podłączone do przewodów elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakakolwiek śruba z masą, a MZ dlatego, że wszystkie punkty masowe w aucie mają swoje indywidualne nazwy.

MZ to śruba masowa tylnego pasa z lewej strony

P3.PDF

I szkic z boku, na przykładzie sceniola II

S21.PDF

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jest tylko jedna 16sto pinowa kostka do modułu z której dwa piny idą do brzęczka ( piny 2 i 6) i pięć pinów do kostki R2 z czego z kostki R2 dwa idą do włącznika załączania ich piny (5 i 12). Pin 3 masa montowany razem z masą tylnej lewej lampy. Pin 1 i 4 łączysz przed skówami z tymi przewodami co są już wsadzone w kostce R2 w piny 14 i 37. Pin 8 z modułu idzie do gniazda diagnostycznego.

 

Dodano: 27 gru 2014 - 09:59

No i oryginalne czujniki cofania i cała instalacja założona zgodnie i identycznie ze schematem zajęło mi to 5h. Wyprowadziłem również przycisk włączania i wyłączania czujników. Zabawy nie mało szczególnie przy kostkach R2 ale efekt końcowy rewelacyjny. Odrazu inaczej cofa się autem :)

Dziękuję za pomoc z materiałami użytkownikowi : GOJGIEN

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam kolegów  mam pytanko czy ktoś orientuje się gdzie i jak powinny wyglądać czujniki parkowania w Mii phii HB chciałbym dołożyć ale wszystko co znalazłem w necie to kombi i cc z góry dzięki za pomoc 

Edytowane przez Damian199285
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup na popularnym serwisie uniwersalne koszt w granicach 50zł do tego spraya pod kolor auta w mieszalni aby je pomalować i zamontujesz , chyba ze montujesz w czarny element zderzaka ktory nie jest lakierowany ale tam malo miejsca bedzie za nim , wszystko masz w zestawie czujniki,moduł,wiertło,, moduł podłączysz do przewodu z koski lampy tył od strony kierowcy a masę do czarnego tez z kostki albo do obudowy auta i będzie działać.

Przerabiałem temat w m2 jakieś 2 lata temu , działają do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw uniwersalny z którego nie jestem zadowolony dlatego pytam bo te zamienniki to takie sobie wszystkie a oryginał to ORYGINAŁ a podrzucisz jakieś foto gdzie montowałeś i jakie to czujniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!