Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat błędu


wipp

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, ja myslałem wcześniej o NGK ale poczytałem trochę grupę i ludzie polecają EYQUEM jest to marka sprzedawana we francji, a w niemczech występuje jako BERU.

Polecają je do Renault.

http://www.eyquem.com/

Napiszę zaraz po wymianie świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem się sam rozwiązał. wczoraj odpaliłem auto i się przejechałem było bez zmian, brak mocy dwa komunikaty "injection a controler" i "antipollution a controler".

Dzisiaj odpaliłem po nocy pod chmurką i był tylko jeden komunikat "antipollution a controler". auto nabrało chęci do jazdy, po kilku kilometrach zgasiłem motor, odpaliłem i zero komunikatów, idzie jak burza.

Po konsultacji z mechanikiem (przed ostatnim tankowaniem jechałem na oparach) diagnoza przytkany filtr paliwa jutro podłączenie do kompa i wymiana filtra paliwa - profilaktycznie. o efektach napiszę. pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2008-01-14, 11:03 ]

jeszcze jedno wcześniej napęd ze stacji O.... teraz v-power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

hmm ... oby tak bylo. 20 tys. km wymienialem wszystkie filtry i olej. zawsze mam pelny zbiornik paliwa. ja mysle, ze cos nie tak jest z kablami napiecia badz swiecami !? jakby rzeczywiscie nie bylo pelnej mocy. jak bedziesz cos wiedzal wiecej prosze o info. ja jade w srode pod kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ci kolego Marcinescu, ???? okazalo sie,ze kolega poszly swiece zarowe.Musiales mi napisac,dlugi i pouczajacy post na temat jak strasznie sie myle???poczulem sie troche dotkniety.komunikaty z komputera ASO sa niejednoznaczne,sam o tym pisales,dlatego komunikat o uszkodzonym wtrysku moze miec wiele przyczyn,filtr,wtryski,pompa,swiece,trzeba po kolei wszystko eliminowac.Objawy ktore koledzy opisali wyzej wskazywaly jednoznacznie na swiece,ale coz ty byles pewny swego,nawet nie wiesz jak sie ciesze,ze tak bylo.bez urazy,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, jeśli poczyłeś się "pojechany" to przepraszam :?: wcale nie miałem takiego zamiaru kogokolwiek pouczać, zresztą przeczytałem mój post jeszcze raz i nie widzę w nim nic obrażającego i sprawy tam opisane uważam nadal za aktualne. W świece żarowe poszedłem faktycznie bo i tak będą do wymiany, nie zaszkodzi a może pomóc. Ludzie którzy jeżdzili na komputer z podobnymi komunikatami mieli jednoznaczne opisy błędów że uszkodzona jest świeca(e), mój komunikat na to nie wskazuje - dlatego mam takie podejście do sprawy. Oczywiście jeśli to będą świece to te diagnozy komputerowe będzie można o kant d... potłóc i w przyszłości nie będę się na nie tak zasadzał ale to sie dopiero okaże. Oczywiście po wymianie napiszę.

waldek708, trochę więcej dystansu, jesteśmy tu poto żeby sobie pomagać. Jeśli się okaze że to nie świece to uwież mi że wcale nie będę odczuwał żadnej satysfakcji że miałem rację a w innym przypadku będę się cieszył że to tylko świece :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, trochę więcej dystansu, jesteśmy tu poto żeby sobie pomagać.
wlasnie o to mi chodzilo,ze mamy sobie pomagac nawzajem a nie w glowach mieszac :?: Nie sadzisz,ze lepiej we wlasnym zakresie sobie sprawdzic swiece,wymienic filtr paliwa a pozniej dopiero inwestowac pieniadze w zczytywanie bledow z kompa
Ludzie którzy jeżdzili na komputer z podobnymi komunikatami mieli jednoznaczne opisy błędów że uszkodzona jest świeca
ludzie ktorych ja znam,nie mieli jednoznacznych bledow na kompie,nie pisalo,ze do wymiany jest swieca zarowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, mamy inne podejście do rozwiązywania problemów i niech tak zostanie :cry: a jeśli chdzi o:

...inwestowac pieniadze w zczytywanie bledow z kompa

to na kompa wydałem 50zł. więc nie majątek a wiem na czym stoję. W moim przypadku "we własnym zakresie" to i tak naprawa u zaprzyjaźnionego mechanika więc sprowadza się to do zdiagnozowaniu problemu a do mechanika jadę z konkretną robotą.

Jutro wieczorem wymieniam świece więc zobaczymy czy to co "pisze" komputer to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na kompa wydałem 50zł. więc nie majątek a wiem na czym stoję. W moim przypadku "we własnym zakresie" to i tak naprawa u zaprzyjaźnionego mechanika więc sprowadza się to do zdiagnozowaniu problemu a do mechanika jadę z konkretną robotą
wlasnie,dla Ciebie moze nie majatek,ale dla niektorych to sa pieniadze wyrzucone w bloto,skoro moze sobie w ciagu paru minut podstawowe symptomy sam zdiagnozowac.I jeszcze na koniec pytanie.dlaczego tak bezgranicznie wierzysz w odczyty kompa?Komp plus zly mechanik niczego nie zalatwia.Koles musi sobie na podstawie odczytu i tak zaczac od swiec,filtra.No,ale skoro 50 zl to zadne pieniadze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie świec, jedna była walnięta ale wymieniłem wszystkie. Auto po nocy odpaliło bez żadnego komunikatu i kontrolki service :?:. Czyli potwierdziła się diagnoza waldek708-a o walniętych świecach - szacunek i zwracam honor :!: .

Zauważyłem że silnik szybciej rano doszedł do swojej temperatury niż poprzednio, ale fakt że dziś rano było +4'C. Zagadką pozostaje komunikat który był na kompie :?: być może w ASO na ich sprzęcie wyskoczył by inny błąd ale tego juz się nie dowiem.

waldek708, jeżeli chcesz podyskutować o podejściu do napraw to zapraszam na priv.

Tak dla informacji, stare świece były firmy BERU, nowe wstawiłem EYQUEM G28.

 

Życzę wszystkim bezawaryjnej i przyjemnej jazdy ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!