Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat błędu


wipp

Rekomendowane odpowiedzi

ok znalazłem mam błąd CO.0 czyli obwód otwarty lub zwarcie do masy.

 

pisze że jeśli konieczna jest wymiana nalezy przeprowadzić "RZ002 Dostosowania systemu EGR"

może ktoś ze znawców clipa wie gdzie tego szukać bo jestem nowy w tej materii.

 

w załączniku jak to wygląda

 

 

EDIT juz znalazłem przyuczanie mam inny jeszcze elektromagnes to sprawdzę go popołudniu czy przyuczanie coś daje.

 

__________________________-

 

EDIT 2 nowe fakty

zabrałem się za rozebranie elektromagnesu EGR-a okazało że że potencjometr który tam jest ma zaśniedziałe styki przeczyściłem poskładałem i chcek emission zgasło razem z ikona silnika.

Świeci natomiast serwis sprawdzałem CLIPEM brak błędów w Clipie ??? poradźcie czego szukać dalej.

 

 

__________________________________________________

FINAL

egr naprowiony przez demontaż elektrozaworu i przeczyszczenie styków na potencjometrze w środku.

kontrolka serwis również załatwiona był problem w kolumnie kierowniczej.

czyli ZERO BŁEDÓW i egr uratowany w poniedziałek biorę się za zaślepienie EGR-a

post-7752-0-90321800-1345199565_thumb.jpg

Edytowane przez raffsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

 

Dziś po zatankowaniu na Statoil LPG do pełna i około 10 litrów 95, po przejechaniu około 50 km pojawił mi się komunikat "check emission", service i lampka kontrolna układu oczyszczania. Auto jest po wymianie wszystkich filtrów i oleju /oprócz paliwa, bo jest z pompą/ oraz filtru od gazu. Zatrzymałem się kilka razy i te wszystkie komunikaty po włączeniu silnika zawsze się pojawiają, także jak nie odpalę silnika. Silnik odpala normalnie, wydaje się w porządku. Przejechałem tak 300 km na autostradzie. Auto jest przed wymianą całego rozrządu, minęło 104 tyś. od ostatniej wymiany, ma przejechane 205 tyś. Czy to może być problem paliwa?

 

EDIT: Błąd zninął sam.

Edytowane przez LEvEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!