Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki parkowania tył a hak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. ciężko bez zdjęć ale mój telefon ma foha. <piwko>

***************************************************************

Moduł haka trzeba wpiąć w masowy kabel czujników, znalazłem ciekawy opis montaż modułu., wtyczki są identyczne ale kabelek się już nie zgadza, czy może ktoś wie który u nas jest -.

***************************************************************

jeszcze pytania nie wiem czy do tematu.

***************************************************************

Za tylnymi fotelami jest biały prostokąt z dwoma kabelkami czy to jest coś do czujników ? widoczny po podniesieniu maty bagażnika, coś podobnego widzę w tylnym zderzaku.

***************************************************************

Na prawym nadkolu też z kabelkami dwoma jest jakieś urządzenie, jakby linka ale jest wystający element który jest ruchomy, do czego to jest ?

***************************************************************

***************************************************************

Dziękuje z góry za pomoc i wyjaśnienie.

***************************************************************

Scenic III grand 5 miejsc.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, mam zamiar zamontować do swojego scenica III 2009r. asystenta parkowania, myślałem o założeniu oryginału przód i tył wraz z wizualizacja w liczniku , nietety instalacji pod parktroni w moim autku brak, więc mam pytanie, czy posiada ktoś schemat całego parktronika przód i tył?? Może wie ktoś skąd musiałbym ciągnąć kable? Czy oprócz zmiane w epromie licznika trzeba coś jeszcze programować??

Edytowane przez manek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Cześć, dopiszę się do tego tematu, bo tytuł pasuje.

Mam Scenica III grand z 2009 roku.

Czujniki parkowania tył i przód, fabryczne. Przód działa, tył nie. Clip wykrywa podłączoną przyczepę i dlatego tył się wyłączył.

Auto ma dołożony hak i wiązkę renault 13 pin.

Oczywiście przyczepa nie jest podpięta. Od czego zacząć grzebanie? Sprawdzić gniazdo haka?

IMG_20210426_000356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W złączu haka jest stycznik który po włożeniu wtyczki przyczepki informuje moduł haka o podłączeniu przyczepki i wyłącza czujniki parkowania. Stycznik łączy z masą pin 11 modułu haka. Można w celu diagnozy ten przewód odłączyć od gniazda. Nie widziałem tego złącza ale wydaje mi się, że stycznik-mikrowłącznik jest umieszczony z boku gniazda.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prezes akurat wersję bez wyłącznika. Przód normalnie działa.

@aniewa dziękuję, sprawdzę to.

 

@aniewa tradycyjnie miałeś rację i trafiłeś w 10.

W gnieździe haka jest stycznik, który wykrywa obecność podłączonej wtyczki przyczepy.

U mnie ten włącznik raz działał raz nie. 

W związku z tym, że to auto niczego nie ciąga to po prostu odłączyłem to ustrojstwo i przewody zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą. Czujniki teraz działają prawidłowo.

Wrzucam zdjęcia, gdyby to kogoś interesowało.

IMG_20210426_165215.jpg

IMG_20210426_165209.jpg

IMG_20210426_165156.jpg

Edytowane przez meganecoupe02
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!