Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cewki - wymiana sprawdzanie


Lapa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam u siebie cewki Denso i co mi sie zdaje ze któras mi pada bo silnik na postoju pracuje nierówno, w czasie jazdy jak przyspieszam to wystpuje odczuwalne szarpanie szczgolnie na 2 lub 3 biegu, czy potwierdzacie moje podejrzenia co do cewki?? czy to moze byc cos innego. Wymienilem filtr powietrza, filtr paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buson, u mnie były świece, więc warto sprawdzić (koszt 50- 60 zł NGK). Co do odkręcenia cewek to urwałem jednego markowego torxa (musiałem odkupić dla znajomego z warsztatu (chyba coś około 56 złotych)). Ostatecznie śruby poluzowałem punktakiem , a potem zastosowałem zwykłe.

Skoro masz zapieczone śruby od cewek to Twoje świece dawno temu były wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedną mi sie udało wykręci tą z brzegu bo tam jest łatwy dostęp i doszedłem moim troxem który ma szeroki uchwyt. ale odkręciłem tylko tą cewke przy korku do reszty nie doszedłem. rozumie ze ściągamy tylko ten plastik przd odkręcaniem tych śrub, czy te kanały między którymi są cewki też odkręcasz?? bo jak to tez to sie chyba juz sam za to nie wezme bo to doś skomplikowania wygląda, a ja z zawodu jestem budowlańcem nie mechanikiem :-/

 

jak poogladałem tą swiece to wydawała sie ok dwuogniwowa NGK, po czym pozna ze swieca jest do dupy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały to kolektor dolotowy i lepiej go nie ruszaj. Wykręcasz tylko po jednej śrubie od góry i wyjmujesz cewkę. Potem świecę i ją wymieniasz. Jak świece mają powyżej 10 tysięcy to wymiana wskazana, powinno się chyba co 20 kkm (nie jestem tego pewny).

Co do świecy to oceń stan elektrod i czy nie widać śladów przebicia na izolatorze. Sprawdź czy masz właściwe dla danego silnika (w katalogu NGK w internecie był kiedyś błąd dla silnika K4M). Wstaw jedno- elektrodowe zalecane przez producenta świece (możesz mieć nalepkę na silniku lub górnej jego pokrywie). Te silniki są bardzo czułe na jakość i parametry świec. Więc nie polecam super wynalazków typu trzy elektrody itp. Wstaw zalecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze tego spróbowac

 

[ Dodano: 2007-04-04, 19:59 ]

No chlopaki zaopatrzylem sie w dobry kluczyk, i wkoncu wykrecilem te paskudne cewki, przed zamontowaniem cewek wymienilem swiece ale tylko 3 bo do jednej sie nie moglem dobrac i zepsolem przy tym srube.

 

Nie umie zalaczyc fotek niestety, jak ktos wie jak to sie robi to prosze o pomoc.

 

Po krótce opisze na co sie natknlem: jedna z cewekbyla brazowa na koncu i w miejscu gdzie sie rozszerza bylo cos w rodzaju tlustego wucieku, pod ta cewka swieca byla nadpalona na obwodzie porcelanki wychodzacej spod glowicy z elektroda, oprocz tego koncowka ewki byla brazowa. nastepna cewka po wyjeciu byla pokryta jakims bialym pylkiem ktory latwo schodzil po przetarciu szmatka, tak jakby cukrem pudrem, po przetarciu byla czysciutka bez nadpalen i tlustych plam. swieca pod ta cewka tez byla tak jakby zasniadziala na calej glowicy. Po wymianie swiec nadal wystepuje drganie i nierowna praca silnika, ale za to przy przyspieszaniu nie ma juz tego uciazliwego szarpania i wydaje mi sie ze moja renoweczka jest zwawsza niz byla.

 

jesdzcze jedno pytanko zeby wykrecic ta cewke co popsulem srube to moge ja naciac brze szczocikiem tak zeby mi srubokret plaski wszedl i ja sprobowac tak odkrecic czy macie jakies inne patenty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj o tym nie wspomniał jeszcze, a może to być przydatna informacja. Mam Megane II i 2 lata po gwarancji padły mi 1 raz 2 cewki Sagem. W serwisie kazali mi je natychmiast wymienić, za co skasowali 740 zeta :-x ! Wieczorem wpisałam w google "cewki megane II" i dowiedziałam się wszystkiego o wadliwych Sagem'ach. Napisałam więc pismo do Renault Polska, w którym zażądałam zwrotu pieniędzy i wymiany 2 pozostałych cewek. W ciągu 5 dni dostałam propozycję: zwrot kasy za 1 cewkę i wymiana 2 pozostałych. Zgodziłam się i w ten sposób mam nowe cewki z roczną gwarancją. Wiem, że pewnie dla facetów to nic wielkiego, ale ja jestem z siebie dumna, że się z nimi pokłóciłam i wygrałam :) Także dziewczyny (o ile są jakieś na tym forum) walczcie zawsze o swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!