Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

maxiecu , maxitest diagnoza renulta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a czy oprócz tego błędu miałeś jeszcze jakieś inne objawy? np. nierówna praca silnika itp. Kabelki sprawdzałem ale nie widać aby były uszkodzone - jutro jeszcze raz podłącze komputer 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było innych objawów oprócz błędu  w sterowniku. U mnie był widoczny zielony wykwit na izolacji w jednym miejscu  ,  a w środku przegnity przewód. Po naprawieniu przewodu  błąd udało się skasować i puki co nie powrócił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

Szanowni opiszę po krótce problem z maxiecu, nie udało mi się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy podłączanie kabla elm i maxiecu może lub powoduje jakieś problemy z którymś z modułów w aucie? W Clip-ie widziałem podczas uruchamiania takie okno jak nr naprawy. Czy podłączanie maxiecu nie robi jakichś problemów z tego powodu? Czy widać gdzieś w Clip-ie co i kiedy było podłączane? W serwisie powiedziano mi, że tak. U mnie nie czytał już modułu poduszek pow. Podobno z powodu podłączania maxiecu. Opiszę rezultaty wizyty z lipca w serwisie:
Clip nic nie wykazał, wgrano nowe kalkulatory jak to powiedział pan z serwisu.
I tu zaczęły się kłopoty. Wyjechałem i nie działa tempomat. Powrót na serwis i ponad trzy godziny walki z autem. Dopiero szef salonu załatwił sprawę. Połączenie z Francją, dostał pozwolenie na odblokowanie auta. Przez podpinanie różnych wynalazków do Megi ( kts, maxiecu, Delphi ) nieźle się namieszało. Przestał czytać moduł poduszek powietrznych. Dopiero zgoda Francji uratowała auto. Wszystko ustawili od początku, nawet przegląd 30000/24 mies. Wszystko co się podpina pod auto widać później w Clipie - dostałem lekki obskok. Do diagnostyki tylko Clip. Nie dopytałem czy chiński Clip może być, czy nie szkodzi. I czy musi być serwisowy, żeby miał połączenie z Francją. Co ze zmianami jakie wprowadzimy, a później serwis się podepnie?

Pytań bez liku, przepraszam, że tak długo, ale chciałbym uzyskać pewne odpowiedzi od znawców Clip i maxiecu.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się zachowuje MaxiEcu ale przypadków po użyciu czerwonego Launcha w Scenikach II mam mnóstwo. Często wywalona konfiguracja auta. Zdarzają się przypadki uszkodzenia licznika w ten sposób że jest ustawiana błędna ilość paliwa do rezerwy. Skutek jest taki, że niezależnie od tego ile jest paliwa, rezerwa świeci cały czas. Niestety to już się poprawia nie clipem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź. Wychodzi na to, że i u mnie wywaliło konfigurację auta. Ale to po wgraniu kalkulatorów. Wcześniej przed wgraniem zanim pojechałem na serwis przestał czytać moduł poduszek. Podejrzewam , że to od manipulacji przy aucie maxiecu z elm (ustawianie inspekcji oleju, podgląd parametrów). Hmm, no i co teraz? Tylko Clip, nawet nie serwisowy tak mi powiedzieli w serwisie ale Clip. I jeszcze jak to jest; czy widać gdzieś w Clipie co było podłączane wcześniej? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2017 o 16:51, bacablue napisał:

czy podłączanie kabla elm i maxiecu może lub powoduje jakieś problemy z którymś z modułów w aucie?

Samo podłączenie - nie, ale jeśli przestawi się coś czego się nie powinno to może być błąd.

Dnia 31.12.2017 o 16:51, bacablue napisał:

W Clip-ie widziałem podczas uruchamiania takie okno jak nr naprawy. Czy podłączanie maxiecu nie robi jakichś problemów z tego powodu?

Nie.

Dnia 31.12.2017 o 16:51, bacablue napisał:

Czy widać gdzieś w Clip-ie co i kiedy było podłączane? W serwisie powiedziano mi, że tak. U mnie nie czytał już modułu poduszek pow. Podobno z powodu podłączania maxiecu.

Nie. Żaden moduł nie zapisuje jaki interfejs był podłączany do auta. W bardzo dużym uproszczeniu interfejsy podłączane do sieci CAN auta nie "przedstawiają się". Domyślam się, że sam powiedziałeś co było podłączane a serwis jak to serwis uznał to za przyczynę.

Dnia 31.12.2017 o 16:51, bacablue napisał:

Clip nic nie wykazał, wgrano nowe kalkulatory jak to powiedział pan z serwisu.
I tu zaczęły się kłopoty. Wyjechałem i nie działa tempomat. Powrót na serwis i ponad trzy godziny walki z autem. Dopiero szef salonu załatwił sprawę. Połączenie z Francją, dostał pozwolenie na odblokowanie auta. Przez podpinanie różnych wynalazków do Megi ( kts, maxiecu, Delphi ) nieźle się namieszało. Przestał czytać moduł poduszek powietrznych. Dopiero zgoda Francji uratowała auto. Wszystko ustawili od początku, nawet przegląd 30000/24 mies. Wszystko co się podpina pod auto widać później w Clipie - dostałem lekki obskok.

Kalkulatorami określa się poszczególne moduły. Zapewne zrobili reprog - wgranie nowego softu do sterowników, jakich? nie wiadomo, choć jak wyleciał tempomat to mógł być moduł wtrysku, licznik lub cokolwiek innego. Po takim reprogu należy bezwzględnie ustawić dany "kalkulator" pod dane auto zgodnie z wyposażeniem. Przeważnie wystarczy zrobić automatyczną konfigurację Clipem oraz krok po kroku procedurę która jest tam opisana.

Dnia 31.12.2017 o 16:51, bacablue napisał:

Co ze zmianami jakie wprowadzimy, a później serwis się podepnie?

Wszystko zależny co się zmienia, ważne by robić to z głową, a jeśli nie ma się żadnego pojęcia o tym jak działają interfejsy czy sieć CAN proponuję używać wyłącznie Clipa - tam trzeba się postarać żeby coś popsuć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robili reprog wtrysku. Później pewnie chcieli iść na łatwiznę i mnie pożegnać - a tu lipa - wyleciał tempomat. Wcześniej miałem ustawioną wymianę oleju co 15000 km. Walczyli z autem kupę czasu - po wyjechaniu z serwisu nawet wymianę oleju ustawili znowu co 30000/24 mies. Czy automatyczna konfiguracja trwa około 3 godziny? Ogólnie dzięki wielkie za odpowiedź.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bacablue napisał:

Robili reprog wtrysku. Później pewnie chcieli iść na łatwiznę i mnie pożegnać - a tu lipa - wyleciał tempomat. 

Tempomat w takim przypadku to standard, wystarczy na nowo przyuczyć.

30 minut temu, bacablue napisał:

Wcześniej miałem ustawioną wymianę oleju co 15000 km. Walczyli z autem kupę czasu - po wyjechaniu z serwisu nawet wymianę oleju ustawili znowu co 30000/24 mies.

Musieli zrobić konfigurację licznika - niepotrzebnie.

30 minut temu, bacablue napisał:

 Czy automatyczna konfiguracja trwa około 3 godziny?

Jeśli wszystko pójdzie dobrze trwa kilka sekund. Ale jeśli w module wgrana jest nowsza wersja i/lub nie mają odpowiedniej wersji reprog, to wymagane jest połączenie z siecią Renault i to może trochę trwać, ile dokładnie ciężko sprecyzować.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tempomat to i maxiecu można włączyć ale przed reprogiem działał dlatego wróciłem do nich. Co do inspekcji olejowej to jak ją sobie ustawię maxiecu na krótszy okres to chyba nic nie zepsuję/zablokuję, to samo tyczy się podglądu parametrów typu ile sadzy w dpf, kiedy się wypalał ostatnio? Nie chce mi się znowu wysłuchiwać w serwisie kazania jak coś będzie nie tak. Swoją drogą to Szanowny Kolego chyba jesteś w posiadaniu Clipa - Twoje rady są konkretne i na temat - jeszcze raz dziękuję :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia ‎03‎.‎01‎.‎2018 o 09:19, ebt25 napisał:

Żaden moduł nie zapisuje jaki interfejs był podłączany do auta. W bardzo dużym uproszczeniu interfejsy podłączane do sieci CAN auta nie "przedstawiają się". Domyślam się, że sam powiedziałeś co było podłączane a serwis jak to serwis uznał to za przyczynę.

Witam ponownie. Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Jedna rzecz nie daje mi ciągle spokoju. Coś jednak gdzieś jest zapisywane, w końcu jeśli jest takie okno jak nr naprawy, każde podłączenie to kolejny nr ( chyba, że wpiszemy 0 ) to któryś moduł tego pilnuje i może widzi też jeśli nie typ/model to chociaż jakiś nr podłączanego urządzenia. Czy nr naprawy nie wzrasta jeśli np w Clipie robię trzecią naprawę, później podepnę maxiecu, później znowu Clip i pokaże mi nr naprawy pięć? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr naprawy zapisuje się lokalnie na komputerze, którym łączymy się z autem. Przy ponownym połączeniu Clip nie musi na nowo wykrywać wszystkich modułów bo pamięta konfiguracje/wyposażenie auta z poprzedniego połączenia. Zmiana komputera/wersji Clipa wymusza ponowną identyfikacje. Żaden moduł nie ma pamięci podłączanego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!