Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

maxiecu , maxitest diagnoza renulta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Skoro serwis jest podłączony przez Clip-a do sieci, to czy diagnozujemy auto w Krakowie czy w Gdańsku to pamięta nasze auto i kolejny nr naprawy - w końcu wszelkie informacje zapisuje po podpięciu. Czyż nie tak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W porządku - czyli jakieś informacje o aucie, poprzednich naprawach ściąga też po kolejnym podłączeniu z serwerów z Francji. A na pewno pobiera info jak auto było / powinno być skonfigurowane. Chyba jakoś tak. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego zmierzam? Dobre pytanie :-D - a tak na serio: Maxiecu leży w szafie - po wizycie w Aso i obskoku, że tym podłączaniem różnych kts-ów, delphi, maxiecu narozrabiałem i najzwyczajniej w świecie nie mam zamiaru znowu czegoś zepsuć - wg Aso. A korci mnie podejrzeć ile g sadzy w filtrze, przestawić zmianę oleju na 10000/12 mies. A jak znowu napsuję - nie mam ochoty ich wysłuchiwać <zolta>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czego się obawiasz. Dziesiątki razy podłączałem maxiecu do megane I, megane II, scenic II, scenic III i nigdy nic się nie stało. Robiłem różne dostępne przez program konfiguracje, ustawienia, odczyt i kasowanie błędów, testy różnych układów, podgląd wszelkich dostępnych parametrów pracy zarówno silnika i jak i innych podzespłów i jak dotąd nigdy nie skutkowało jakimś uszkodzeniem któregoś z podzespołów lub błędem w konfiguracji. 

Poziom sadzy, korekty wtryskiwaczy, stopień rozrzedzenia oleju i pozostałe parametry z powodzeniem odczytasz bez szkody dla systemu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.02.2018 o 20:58, bacablue napisał:

przestawić zmianę oleju na 10000/12 mies.

Podepnę się pod temat bo nie chcę zakładać nowego - orientuje się ktoś jak zmienić te wartości za pomocą CLIPa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam na stanie maxiecu + elm327. Ostatnio niestety musiałem odesłać z kwitkiem Scenic I ph I i ph II. W ph II udało mi się zdiagnozować tylko silnik. Jakiego użyć kabla, żeby działał z maxiecu? Czy jest taka opcja?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem maxiecu i sprawdziłem błędy na silnik benzynowy K4M 1,6 Ogólny CAN - to mam znów błąd 2502  Aktualny (obecny)  Informacja o dostępnej mocy alternatora; błąd połączenia CAN, natomiast jak wybrałem opcję K4M 1,6 Ogólny KWP to błędów lista poniżej (przy próbie podłączenia do sterownika miałem komunikat nieznany sterownik, nie będzie możliwe odczytanie wszystkich danych czy jakoś tak)
20:09:42.329 Odczyt kodów usterek
20:09:44.334 Zarejestrowane usterki
1610 --- Nieznany kod usterki
642 --- Nieznany kod usterki
643 --- Nieznany kod usterki
DF009  Sporadyczny Układ sterowania przekaźnika nastawnika, przerwa lub zwarcie w obwodzie
DF014  Aktualny (obecny)  Zawór odsysania par paliwa, przerwa lub zwarcie w obwodzie
DF018  Aktualny (obecny)  Przednia sonda lambda, podgrzewanie
DF018  Sporadyczny Przednia sonda lambda, podgrzewanie
DF038  Aktualny (obecny)  Tylna sonda lambda, podgrzewanie
DF044  Aktualny (obecny)  Uklad immobilizera silnika, usterka linii immobilizera
DF053  Sporadyczny Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 1 -Cylinder 1
DF053  Sporadyczny Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 1 -Cylinder 2
DF054  Sporadyczny Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 1 -Cylinder 3
DF055  Aktualny (obecny)  Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 1 -Cylinder 4
DF062  Aktualny (obecny)  Obwód cewki zapłonowej 2-3; przerwa w obwodzie lub zwarcie
DF120  Aktualny (obecny)  Lampka kontrolna silnika OBD, przerwa lub zwarcie w obwodzie

błędów nie da się ich usunąć. Objawy auta to nierówna praca silnika, skaczące obroty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!