Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

maxiecu , maxitest diagnoza renulta


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Posiadacze maxiecu mogą pobrać bezpłatną aplikację na androida - Maxi327. Jest to aplikacja wypuszczona przez producenta Maxiecu. Po wpisaniu loginu i hasła z konta Maxiecu aplikacja staje się aktywna. Z wykorzystaniem zwykłego elma można podglądać parametry pracy silnika, tworzyć wykresy, czytać błędy itp. Funkcjonalność podobna do Torque a może nawet trochę większa. Poniżej przykładowe screny z parametrami dla silnika 1,5 dci.

 

13.thumb.jpg.f20959e04f2129745eb995cd231c61af.jpg  11.thumb.jpg.6ba9b61cf1aea6842977b03ecb218ef6.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Aniewa, ściągnąłem, działa. Oczywiście czyta z oryginalnego interfejsu jak i z SDPROG'a. Natomiast oni maja jeszcze jedno narzędzie MaxiTools i to taka odwrotność Maxi327 Tworzysz nim z ich interfejsu ELM327 Niestety, to nie działa dobrze, ze swoim interfejsem się łączy, ale już aplikacja SDPROG nie che tego czytać. Sama próba polaczenia wrzuca na listę mnóstwo tych samych wpisów interfejsu po bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2021 o 11:41, aniewa napisał:

Posiadacze maxiecu mogą pobrać bezpłatną aplikację na androida - Maxi327.

Dzięki za informację,

Teraz będę musiał naprawiać auto, Znalazłem błąd P0308.

I rzeczywiście rozruch zimnego silnika trwa dużo dłużej,

Z ciepłym nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie 

Kilka dni temu zakupiłem maxiecu i mam problem z połączeniem. Niby laptop widzi ale wyskakuje przy łączeniu,że "nie odebrano żadnej odpowiedzi od urządzenia. Spróbuj ponownie nawiązać połączenie". Miał kto taki problem? Może wie ktoś jak się połączyć? Mój samochód to Megane 3.  Próbowałem podpiąć pod captura rodziców i to samo. Lampka miga na zielono cały czas.

 

 

 

Edytowane przez Blade86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam Kolegów.

Od dawna śledzę wątki interfejsów diagnostycznych. Jest tyle opinii i komentarzy, ilu ludzi - użytkowników. Interfejs na pewno pomaga oraz pewnie, trochę jeszcze uspokaja.

Piszę to, bo dzisiaj kupiłem Megane 2 z benzynowym silnikiem 1.4 ... jeszcze nie byłem w urzędzie komunikacji :)

Chciałem kupić - zamiast Seicento, właśnie "Renówkę" ze względu na opóźnioną korozję i względny komfort, ale to nawiasem.

Jak rozumiem, wielu ludzi nadal ma problem z ogarnięciem kwestii interfejsów, więc może podsumuję moje zaczytanie w treściach wielu wątków:

1. MaxiEcu wydaje się być dobrym interfejsen z oprogramowaniem, ale nie jest tani. Interfejs to koszt ok. 500 zł z softem do konkretnej marki. Wygląda imponująco i solidnie, ale wygląd to nie wszystko. Cena również ma znaczenie, bo gdyby nie miała to w ogóle kupiłbym nowy samochód. Na pewno powinien skutecznie,  PRECYZYJNIE wskazywać i OPISYWAĆ błędy oraz umożliwić ich usunięcie.

2. INTERFEJS ICAR2 WIFI + SDProg do Renault Megane w cenie 199 zł. Wykrywa i usuwa błędy. Na zdjęciach widać oprogramowanie na PC oraz Androida. Czy ktoś go używał?

3. Elm327 z  chipem pl2303 lub obecnie nowszym - jak opisał założyciel tego, jakże świetnego wątku 8 maja 2013 r., jest względnie tani i biorąc pod uwagę upływ czasu, powinien być już bardziej dopracowany. Znalazłem jego obecną wersję na Allegro za 170 zł ... to jeszcze trochę za dużo, ale już o wiele lepiej. Przypominam, że mój, dzisiaj kupiony samochód jest z 2004 r.

O MaxiEcu nie pytam, bo pewnie radzi sobie bez problemu. Jest za ponad 500 zł, więc to musi być jakiś wariat.

Chciałem zapytać natomiast o tego nowego Elma ... czy mogę nim wykryć np. uszkodzenie cewki na jakimś cylindrze? Nie zakładam, że mam uszkodzoną, ale oczytałem się o Megankach z tych lat i wiem, że to częsta przypadłość - to tylko przykład.

Chodzi mi generalnie o w miarę precyzyjne wykrycie błędów silnikowych oraz ich wykasowanie ... oczywiście po usunięciu usterki.

Co zatem - waszym zdaniem, byłoby najbardziej korzystne w zakupie - mam laptopa i smartfona. Może teraz są jeszcze inne, bardziej skuteczne i tańsze interfejsy?

Czy Elm327 nadal rządzi?

Screenshot 2023-01-11 at 00-21-02 INTERFEJS ICAR2 WIFI SDProg do Renault Megane.png

Screenshot 2023-01-11 at 00-23-28 MAXI ECU dla RENAULT - POLSKI SYSTEM SERWISOWY.png

Screenshot 2023-01-11 at 00-35-02 ELM327 BLUETOOTH 5.0 OBD2 INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY.png

W dniu 29.04.2022 o 21:05, Blade86 napisał:

Kilka dni temu zakupiłem maxiecu i mam problem z połączeniem ...

Wybaczcie post pod postem ...

Kolega napisał o problemie z połączeniem i właśnie chodzi o problem z połączeniem, o dodanie urządzenia. Może to zapora, antywirus lub inny program blokuje nawiązanie połączenia z nowym urządzeniem. Trzeba sprawdzić i zmienić status urządzenia na "zaufane" lub je dodać. Komunikacja przez bluetooth, czy wi-fi ... jeśli wi-fi to ustawienia sieciowe. Można też sprawdzić standard bluetooth. Wersja np. 4.0 nie połączy się z 5.0 - w teorii odwrotnie, zawsze tak. Kup ew. nowy, inny nadajnik bluetooth TPlink, Asus ... ale z mac adresem i od razu softem, gdyż soft do komunikacji bluetooth jest ściśle licencjonowany, drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dziony napisał:

Interfejs to koszt ok. 500 zł z softem do konkretnej marki.

Jak masz wydawać 500 zł to kup nie Maxi - tylko Clip-a.

 

4 godziny temu, Dziony napisał:

bardziej skuteczne i tańsze interfejsy?

Są, Kupujesz sprawdzonego Elma np V-Gate v2 lub v3, do tego darmowe programy obsługujące renault: ddt4all, pyclip, ecutweaker (linki do nich na forum) i robisz wszystko to co w serwisie.

Jeśli chcesz połączenia z multimediami przerabiasz przedłużkę wg wzoru @aniewa:

https://megane.com.pl/topic/71081-prosty-i-tani-interfejs-diagnostyczny/?do=findComment&comment=542825

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dziony napisał:

Chciałem zapytać natomiast o tego nowego Elma ... czy mogę nim wykryć np. uszkodzenie cewki na jakimś cylindrze?

Oczywiście, że wykryje jako np. błąd obwodu cewki zapłonowej cylinder numer 1. (Program pyclip)

Nie musisz kupować elma za 170 zł, równie dobry będzie za 50-70zł byle by był na odpowiednim chipie. 

Jest dostępny cały zestaw darmowych programów do pobrania. Link do nich który podał kolega  @olzbych  MEGA

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne odpowiedzi :)

To mój pierwszy samochód do którego kupię interfejs ?

I dopytam o ostatnią rzecz: czy da się tym softem zaprogramować kartę - chodzi mi o tą kartę do uruchamiania silnika i otwierania drzwi ... czy ew. w razie czego, musiałbym jechać do jakiegoś salonu Renault np. Pietrzaka i wydać 200 - 400 zł. Na razie wszystko działa, ale dla mnie to nowość całkowita a poprzedni właściciel, już "dorabiał" nową.

ps. Po wczorajszych wrażeniach z dziewiczej jazdy na stację benzynową, stwierdzam, że warto coś do niego kupić. Jest słaby, ale się nie trzęsie, nie drga, nie wibruje ... jak np. Hondy. Kupiłem go przejściowo, ale nie wiem czy się nie pokuszę na mocniejszy lub docelowy, czyli Renault Scenic - taki właśnie chciałem kupić pierwotnie ... jednak nie żałuję, dosyć komfortowo i przyjemnie się nim jedzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2005 roku można zaprogramować kartę za pomocą ELM 327, są  na forum tematy o programowaniu kart. Podobnie na YT znajdziesz taki filmik.

Jest pewne ryzyko, że procedura się nie powiedzie zwłaszcza gdy nie ma się wprawy w posługiwaniu się programem. Dlatego warto przemyśleć czy nie lepiej zlecić to fachowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale jeszcze dopytam korzystając z Waszego doświadczenia. Mam w domu wojnę tysiąclecia i lawinę usterek. Walczę na wszystkich frontach i trochę nie mam głowy do tego ... zimna woda - wymiana bojlera, niepodłączona kuchenka gazowa a nowa czeka w przedpokoju, nowa inst. el. do oświetlenia w kuchni ... i koniec roku szkolnego vs dzieci. Nawet nie zajrzałem jeszcze pod maskę, jedynie wczoraj na szybko spisałem rozmiar opon ... a przecież powinienem najpierw zarejestrować samochód :)

 

- Z jakim połączeniem do urządzenia najlepiej kupić - lepszy kabel usb, czy bluetooth?

- Na jakim systemie op. najlepiej, najbardziej komfortowo korzysta się z interfejsu - Win. 7, 10, Android? Mam tablet na Androidzie, laptopy no i oczywiście telefony.

Znalazłem w nocy kilka tych interfejsów od najtańszych do droższych. Wskażecie mi który wybrać? Niska cena dla mnie nie jest aż takim priorytetem. Jeśli będzie trzeba to wydam więcej. Chciałbym dzisiaj jeszcze zamówić interfejs. Czy jest on na zrzutach poniżej?

 

 

 

 

Screenshot 2023-01-12 at 01-49-14 TESTER DIAGNOSTYCZNY OBD2 V2.1 BLUETOOTH VGATE.png

Screenshot 2023-01-12 at 01-44-22 SDPROG PL interfejs OBD2 ELM327 PEUGEOT CITROEN.png

Screenshot 2023-01-12 at 01-35-13 INTERFEJS ELM 327 USB VGATE WSZYSTKIE PROTOKOŁY.png

Screenshot 2023-01-12 at 01-20-18 V-Gate Interfejs diagnostyczny ELM327 OBDII BT.png

Screenshot 2023-01-12 at 01-23-33 ELM327 Vgate iCar 2 BT3.0 Interfejs OBD2 Bluetooth.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym numer 1.

Są zwolennicy Elma na kablu. Ja jednak zdecydowałem się na bluetooth. Interfejs mam cały czas podpięty do auta i korzystam głównie z telefonu.

Zawsze to zabezpieczenie, kiedy poza domem coś się stanie.

Ddt4all działa i na 7 i na 10. 

Ecutweaker i PyClip na Androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!