Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Mam mały problem , mianowicie chodzi mi o skraplacz . Klima działa chłodzi ale po wyłączeniu brak plamy wody pod autem i tu moje zdziwienie , co jest w kabinie sucho pod autem też . Może ktoś już miał podobna sytuację .Chodzi mi o auto Megane II 1,6 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dwa razy miałem plame wody pod autem, chociaż było wtedy bardzo gorąco. Jakoś 2 tygodnie temu byłem profilaktycznie na czyszczeniu tego odpływu koło katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat, bo zauważyłem u siebie ten sam "problem". Nie leci woda pod autem. Kapie jedynie z przodu, w okolicach prawego koła (osuszacz klimy jest cały mokry). Do tego zauważyłem bardzo ciekawą przypadłość. Gdy klima podziała przez dłuższy czas, to pomimo, że nawiew jest włączony na maksimum, to z kratek ledwo wieje. Muszę wyłączyć klimę i wtedy dość długo jeszcze wieje normalnie chłodem z prawidłowym ciśnieniem powietrza. Po ponownym włączeniu klimy znowu jest OK przez jakiś czas, a potem cały cykl zaczyna się od nowa. Jakaś magia normalnie.

Zaraz napiszecie, że to sterownik klimy - wątpię, bo sterowanie dmuchawą działa bezbłędnie, słychać to. Poza tym był wymieniany na jesieni. Po prostu zmniejsza się siła nadmuchu bez zmiany obrotów wentylatora. A do tego dlaczego zaczyna dmuchać normalnie jak wyłączę klimę na jakiś czas?

Dzisiaj pogrzebałem trochę w aucie i:

1. odłączyłem gumowy wężyk łączący skraplacz z odpływem (ten wewnątrz, po zdjęciu osłony konsoli środkowej- http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=117255) - nic z niego nie wyleciało, wiec uznaję, że odpływ na dole jest drożny. W przeciwnym razie po odpięciu wężyka zleciała by woda z parownika.

2. zauważyłem, że filtr kabinowy się wysunął (jakieś 5cm). Najpierw pomyślałem, że źle go założyłem jesienią, ale po dokładnym zbadaniu stwierdziłem, że po prostu luźno siedzi w tej kieszeni. Kupiłem Purfluxa, myślałem, że będzie OK, a jest najwyraźniej za mały i ma luzy. Nie polecam. Wymienię go na dniach na Valeo lub MANN-FILTER z węglem aktywnym.

 

Nadal nie wiem jednak co z tym odpływem skroplin. Czy można sprawdzić jakoś drożność całości? Można wlać trochę wody destylowanej w parownik (po wyjęciu filtra kabinowego) i sprawdzić czy przelatuje?

thumb_hosting_zdjec_1371548822__svqcef.png

Edytowane przez speedy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapie jedynie z przodu, w okolicach prawego koła (osuszacz klimy jest cały mokry). D

Ciekawe, możliwe, że jest niedrożny. On nie ma prawa być mokry, jest po stronie niskiego ciśnienia, więc powinien być ciepły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry Purfluxa są OK!

Też myślałem, że są OK, a tutaj się okazuje, że chyba niezupełnie. Filtr kupiony w Intercars więc raczej nie podróbka.

 

Co do osuszacza, to chyba faktycznie przyszedł czas na wymianę...

 

4. Dlaczego trzeba wymieniać filtr-osuszacz?

Część wilgoci z układu klimatyzacji jest wychwytywana przez filtr-osuszacz, który w systemach z dyszą rozprężną zamiast zaworu jest nazywany "akumulatorem". Element ten osiąga "punkt saturacji" po ok. dwóch latach działania. Jeśli filtr-osuszacz nie jest wymieniany regularnie, rosnąca zawartość wody w układzie doprowadzi do korozji wszystkich jego elementów. W następstwie tego procesu może dojść do znacznie zwiększonego zużycia układu i jego elementów. Może też dojść do zalodzenia zaworu rozprężnego, czego konsekwencją będzie uszkodzenie skraplacza i sprężarki.

 

To by tłumaczyło dlaczego nie leci woda ze skraplacza.

W poprzednim aucie właśnie dlatego padła mi sprężarka...

 

Tylko dlaczego te osuszacze są takie drogie? Czy KAGER może być (155zł)? W przypadku osuszacza chyba nie ma to wielkiego znaczenia jakiej jest firmy?

Edytowane przez speedy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

 

Mam niby drożny odpływ bo zbiera mi sie kałuża pod samochodem chociaz jak włożę rekę pod gąbkę w okolicy odpływu to jest mokra.Czy to normalne?

 

Jak dostać sie do tego wężyka? czy trzeba cała deske demontować? nie znalazłem nic na temat megane jest opis o scenic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz ze zdjęcia nie ma nic wspólnego z wodą z powietrza która zbiera się na parowniku i rurką odprowadzana jest pod samochód.Osuszacz wyłapuje wodę z czynnika chłodzącego (to co nabijają) oraz sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię swoje pytanie, czy jeżeli kapie z okolic prawego przedniego nadkola, gdzie w Megane jest zamontowany osuszacz to czy to świadczy o konieczności jego wymiany czy tylko skrapla się woda na jego obudowie - duża różnica temperatur? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!