Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jazda na gazie,a zapalanie rezerwy benzyny


Piotr_Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wczoraj jestem szczęsliwym posiadaczem renault megane II 2003r.Niestety mam taki nurtujący mnie problem,auto posiada instalacje LPG i oczywiscie z niej korzystam niestety mimo,że jeżdże na gazie to wzkazówka od benzyny szybuje w dół,tak jakby była ona zużywana.Jako ciekawostke dodam że zatankowałem dziś benzyne za 50zł i wzkazówka pokazała że jest 1/2 baku.W instrukcji jest napisane,że bak ma 60l wiec o co tutaj chodzi!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu komputer nie wie, że masz gaz i dla pewności odejmuje sobie paliwo na wskazówce wskaźnika ilości paliwa. Normalny objaw jak nie ma się emulatora ilości paliwa. :) Odłącz akumulator na 15 minut i będziesz miał stan paliwa po resecie kompa, tylko że potem trzeba przeuczyć szyby i wpisać kod do radia oraz ustawić godzinę.

 

Dodano: 12 maj 2013 - 21:42

Ewentualnie można zrobić test zegarów i też będzie tam podany stan paliwa w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój samochód oblicza ilość benzyny w baku na podstawie przejechanych kilometrów. Samochód nie wie, że jedzie na gazie czyli pokazuje że benzyny ubywa. Można kupić takie cudo na allegro za 70zł i będzie po kłopocie, albo pokochać tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_Justyna - nie wiem jak w m2 ale w m1ph2 można wejść w test liczników - w trakcie testu kliknąć reset na liczniku (kasują się informacje ale przebieg od ostatniego tankowania zostaje). Ta procedura powoduje "zważenie" paliwa w zbiorniku i rezerwa gaśnie - wersja 2 jak koledzy wyżej napisali to emulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś jak wyjść z trybu testu zegarów ?

Raz się odważyłem to to uruchomić i przez dobre 10 minut miałem kręcące się wskazówki nawet jak odpaliłem auto i ruszyłem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyjęcie kluczyka raczej nie zadziała - mam HF i po wyjściu z auta i zamknięciu go - zegary nadal się kręciły.

 

Guziki umieszczone na gałkach nic nie dały, podobnie jak kombinacja, którą w ten nieszczęsny tryb wszedłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!