Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy warto Instalowac lpg?


tagerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkownikó sceników II

 

Słuchajcie zastanawiam sie nad instalacja lpg w sceniku II 1.6 16v 2004, po prostu czy warto robie miesiecznie okolo 600km tylko po miescie moze raz na rok wypad dalej. kurcze czy jest sens inwestowac w lpg jak robie taki przebieg po miescie jezdze przepisowo wiecie wszedzie krazy drogowka. koszt instalacji 2400zl ale czy jest sens tankuje na nestle paliwko. w dodatku do pracy mam 6km to nawet zima silnik sei nie rozgrzeje. co zaoszczedze latem wydam zima?? co o tym sadzicie??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie przy takich przebiegach i trasach nie bardzo jest sens. Większość jazdy miejskiej i tak wykonasz na benzynie bo instalka się nie przełączy (temp.). Zależy też jak długo chcesz pojeździć tym autem? Ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tagerek nie rozumiem Twojego zwrotu:

co zaoszczedze latem wydam zima??

Co masz wydawać zimą?

Sens takiej instalacji będzie tylko wtedy, gdy zależy Ci bardzo na oszczędności i planujesz jeździć samochodem przynajmniej 50kkm. Zobacz jaką instalacje ma Marek_07, ma ustawione przełączanie na lpg w niskiej temperaturze i wtedy nawet na krótkich trasach oszczędzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej.

Jak bardzo ograniczasz jazdę autem ze względu na cenę paliwa?

Ja po sobie wiem, że od kiedy mam LPG, więcej jeżdżę. LPG mam od 3 lat i już dawno mi się zwrócił koszt jej montażu. Nawet teraz na weekend jedziemy do teściowej prawie 400 km i nawet wychodzi prawie o połowę taniej, niż pociągiem (dla 2 osó:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Chce zainstalować gaz do Megi 1.4 98KM. wersja Hatchback. Popularna firma trudniąca się w tym fachu wysłali mi na email propozycję. Proszę czy ktoś mógł by podzielić się opinią najlepiej osoby które maja styczność z tymi instalacjami. Nie ukrywam że 2700 to max jaki mogę wydać a jak już mam płacić 2790 to już naprawdę chciałbym bez problemowy gazik i żeby to śmigało.

 

Oto treść email-a:

Witam

Do Renaul Megane II polecamy sekwencyjny wtrysk gazu z linii Popular lub

Comfort z reduktorem Cometa-i. Instalację oferujemy teraz w nowych

promocyjnych cenach.

 

1. Instalację Popular z wtryskiwaczami ROSSO w cenie 2380 zł (cena poza

promocją 2600 zł).Czas trwania promocji do wyczerpania produktów.

 

2. Cena instalacji Comfort z wtryskiwaczami:

a) Rosso - 2690 zł

I-Plus - 2790 zł Do tej pory była to cena promocyjna jednak od 1.06.2013

jest to cena regularna.

 

W cenę wliczony jest zbiornik wewnętrzny montowany we wnęce koła zapasowego

o pojemności do 53 litrów. Dla zainteresowanych dodatkowo oferujemy montaż

wlewu LPG przy wlewie benzyny w cenie 100 zł. W przypadku potrzeby

zastosowania dodatkowego emulatora lub większego zbiornika podane ceny

podlegają modyfikacji.

Komplet dokumentów niezbędnych w Wydziale Komunikacji do uzyskania wpisu w

dowodzie rejestracyjnym, wydajemy w dniu montażu.

 

Gwarancja 24 miesiące lub 60Tyś. Km zależnie co nastąpi wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te instalacje nie będą bezproblemowe, bo wtryski i-plus do takich nie należą. Wejdź na lpg-forum i znajdź warsztat polecany w okolicy. Paradoksem jest płatność 100 za wlew pod klapką, bo jest go w tym aucie łatwiej zamontować niż w zderzaku.

Słowem podsumowania- zmień warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie:

- STAGA lub Techa

- reg-i, barracud-y, hany, może dragon-y (fabryczne miejsca na wkrętki)

- zbiornik 59l (niech sprawdzą dokładnie przymierzą)

- pełny wlew koło wlewu Pb

- emulator bo irytujące jest opadanie wskazówki PB

- do poziomu LPG czujnik halla a nie to zwykłe badziewie

 

~ 2,6 tyś może się w tym zmieścisz.

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek_07 cieszysz się na forum dobrą opinia i nie zamierzam podwarzać twojej wiedzy ale instalacje podane przez warsztat a które wyrzej wymieniłem to jedne z najnowszych tak że ciężko szukać tu opini o nich skoro są swierzo na rynku. Trochę o nich poczytałem na stronach producentów i rozwiązania technologiczne brzmią obiecująco. Poza Tym zakład który mi to proponuje to najbardziej znany w toruniu i posiada dużo pozytywnych komentarzy i tylko jedną negatywna o cenach. Poza tym cena 2,6 do 2,8 tyś za gaz to naprawdę dużo a nie chce mieć instalacji która jest równa wartości auta. Nie odbierz mnie negatywnie.

 

Adbaca też masz megi i posiadasz taką instalację jak piszesz? mój znajomy ma scenika i przypadkiem o tym gadaliśmy i mając na uwadzę twoją propozycję przekazałem dalej okazało się że coś takiego jest aktualnie pod maską scenika i znajomy odradza pnieważ problemy z wbijaniem się na obroty a w zimę potrafi tracić moc.

 

Ja już sam nie wiem komu zaufać. Jak narazie bardziej jestem skłonny za tym co poleca zakład bo pozytywne opinie z nieba nie spadają

Edytowane przez arczi184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adbaca też masz megi i posiadasz taką instalację jak piszesz?

 

U mnie jest: sterownik LPGTECH 504, wtryskiwacze reg, reduktor shark 1200, zrobione na miedzi, zwykły czujnik LPG, butla 55l wchodzi spokojnie 59l.

 

mój znajomy ma scenika i przypadkiem o tym gadaliśmy i mając na uwadze twoją propozycję przekazałem dalej okazało się że coś takiego jest aktualnie pod maską scenika i znajomy odradza ponieważ problemy z wbijaniem się na obroty a w zimę potrafi tracić moc.

 

U mnie auto nie ma żadnych problemów, dokręcam auto do 6000 obr. i nawet nie pomyśli o przełączeniu na Pb. Zauważyłem jednak że po tankowaniu na jednej stacji auto

było przymulone więc doszukiwałbym się w tym tylko problemu w aucie Twojego kolegi. Pokaż zdjęcia lub zrób zdjęcia instalacji Twojego kolegi, wstaw zobaczymy jakie

"kwiatki tam rosną"

 

Podstawą tego aby auto dobrze jeździło jest dobry gazmen który założy dobre graty!!! Poszukaj sobie info o tym jak ja miałem LPG założone i niby zakład polecony przez znajomego. Tam zobaczysz na co zwrócić uwagę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty-gratami, stroiłem megane 1.6 na valtekach- rozebrałem, wyczyściłem, skalibrowałem, wrzuciłem na tester, dopracowałem kalibrację wtryskiwacza. Wrzuciłem do auta, korekta po temp. od -20 stopni do prawie 70 gazu, korekta po ciśnieniu, obrotach z afr i auto zapierdziela aż miło. Wg mnie graty i strojenie to najważniejsze, montaż to osobna kwestia bo megana pojedzie nawet na mikserze, tylko czemu ma być syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!