Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy warto Instalowac lpg?


tagerek

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że koledzy znają się na rzeczy. ja to taki zielony jestem że nawet w dobrym renomowanym zakładzie wcisną mi g-no. Aktualnie pod domkiem stoi moj samochów formowy Kia Cid 2010r silnik 1.4 a instalacja KME. Naprawdę ładnie zapiernicza i jestem zadowolony. Jedynie co więcej mogę o tej instalacji powiedzieć, że kosztowała 2300zł. Zdjęcia mogę zrobić ale nie wiem czego a jak otworze klapę i pyknę fote silnika to pewnie nie wiele wam powie?. Co do reni dziękuję za pomoc teraz mam stracha że zapłacę (max 2799zl) za badziew ale nie mam wyboru. Chyba że ktoś zna taki zakład w Toruniu który jest uczciwy. Jak nie to oddam do renomowanego i jak będą problemy to na gwarancję zrobie chodź mam sporę wątpliwości jak napisali że mogę mieć przyłącze obok wlewu bp bo megi dwujeczka jest jakby przystosowana na instalacje lpg (na wyświetlaczu jest taka opcja i obok wlewu niby jest adaptacja) - o tym gdzieś przeczytałem.

 

Ostateczne pytanie czy taka bezproblemowa instalacja jest droga czy w kwocie którą podałem zmieszczę się? co do gazmena znającego się na rzeczy to z góry zakłada że na takiego nie trafie bo każdy idzie do pracy aby odpykać 8 godzin. Jak powinna wyglądać profesjonalna praca czy dużo demontażu, jak przebiega strojenie.

Edytowane przez arczi184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje pyt. odpowiedz już padła.

 

Zadzwoń tam i zapytaj co Ci doradzi co trzeba założyć:

http://www.dar-gaz.net/index.php

http://www.nowotczynski.com.pl

 

Co do montaży LPG w Megane 2 1.6 16v to poszukaj w: http://lpg-forum.pl/galeria.html

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem samochód na gaz i jeżdżę gdzie się da, dookoła miasta, bez celu wlokę się po mieście, jak mam gdzieś pojechać to jadę najdłuższą drogą. Powiedzieli mi w warsztacie, że gaz zwróci mi się po przejechaniu 15 tys. kilometrów. Chcę żeby zwrócił mi się jak najszybciej, polecam. Mi zwróci się pewnie w 3 miesiące, muszę tylko pomyśleć gdzie mogę pojechać. Niestety wszędzie mam blisko i żeby gaz mi się szybko zwrócił muszę jeździć gdzie tylko się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka Jestem tu aby podzielić się informacjami tylko nie hejtujcie mnie bo wogóle nie znam się na mechanice więc opisze to obrazowo:

- Bardzo chciałem zainstalować do mojej megane 1.4 98KM taki gaz taką instalację jaką polecacie ale jak wcześniej wspomniałem kumpel w Scenicu ma jedna z którejs instalacji polecanej (kto czyta posty od początku wie o co kaman) i napisałem że u niego źle trybi na dodatek w zimę brak mocy a latem czasem szarpie po przełączeniu na gaz przez parę minut.

Rozumiem że potrzeba tu dobrego gazmena i poprawnych kalibracji ale to już problem kumpla nie mój a ja chciałem mieć bezporoblemową instalację.

Zgodziłem się na tą droższą wersję proponowaną przez renomowaną firmę lecz zamiast 2790zł zapłaciłem 3075zl ponieważ doszły dodatkowe koszty czyli większy zbiornik niż proponowali czyli 59 litrów, +zamontowanie podłącza obok wlewu bęzyny (zdzierstwo 100zł a megi ma na standardzie przystosowane) no i na koniec podłączenie pod oryginalny wyświetlacz renault megane.

Spostrzeżenia:

Patrzę pod maskę i nie widzę nic poza dodatkowym pudełkiem jakimś elektronicznym reszta poukrywana że hej a dojście do filtra gazu jest spieprzone bo kamerką nie da się dojść aby pokazać no ale ręką na czuja da się wymienić.

Do butli 59 nie wchodzi 59 litrów gazu - tu jest znacznie mniej aż kilka litrów.

Zatankowałem do pełna zapakowałem dziewczynę i bagarze czas w drogę zrobiliśmy fajną wycieczkę do władysławowa ale i nie tylko.

Aukto chodzi rewelacyjnie, odpala perfekt, obroty równę (jaka ulga gosłuchać),

Tu zaznaczę że próbowałem wysłuchać różnice dźwięku wtrysków gazu od bęzyny, słuch mam bardzo dobry ale jakoś wielkiej różnicy nie słyszę boję się napisać że nie ma różnicy ale jeśli jest to prawie nie rozpoznawalna.

Na trasie chodzi super, pięknie przyspiesza i zaryzykuję stwierdzenie że nie ma różnicy bęzyna gaz chodź czy możliwę aby na gazię było lepiej??

Sam nie wiem za krótko jeżdżę na gazie.

W mieście żadnej różnicy poza spalaniem bo trochę więcej gazu łyka ale nie dużo (teraz ciężko stwierdzić ile bo komputer renault przekłamuje o jakieś 0,5 l.

Na pełnym baku przejechałem 709 km. prędkość max wynosiła 100 - 110 km/h a w mieście 40 - 50. Starałem się jechać oszczędnie.

Jeśli ktoś nie wierzy jego sprawa.

Ale szczerze jestem zadowolony z tego co mam pod maską, teraz zobaczymy jak długo. Pozdrawiam

 

Treść poprawiłem aby dało się to czytać. Błędy sam poprawiaj :)

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ma pojemność 59 litrów to nie znaczy, że tyle zatankujesz. Po pierwsze dla celów bezpieczeństwa wlewa się do 80% pojemności, po drugie jak masz instalację IV generacji to system nie pozwala wyjeździć gazu do końca. Jak już zbyt niskie ciśnienie - przełączy na benzynę. W starszych wersjach LPG (II gen) jak sam sobie nie przełączyłeś w porę na benzynę, to mając mało gazu można się było dziwić, chcesz wyprzedzać, gaz do podłogi a tu buuuuuuu obroty siadają bo już nie ma tyle gazu w zbiorniku. Tu Cię to nie spotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde za te pieniądze to chyba na stacji sama się tankuje :D

710km na LPG na butli 55l no to bardzo bardzo dobrze.

 

"... no i na koniec podłączenie pod oryginalny wyświetlacz renault megane..." mało kto to robi.

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi184 pokaż zdjęcie z homologacji zobaczymy co tam siedzi.

Marek wydaje mi się, że chodziło mu o diodkę (LPG) w liczniku - tak myślę.

A też skoro to tak renomowana firma to można ją polecić, może zdradzisz nazwę dla potomnych ??

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zdjęć nie trzeba bo widze doszliście o co mi biegało. Czyli o kontrolkę gazu w liczniku która się zapala gdy przełączy na gaz. Spalanie włączamy tak jak byśmy włączali spalanie benzyny z tym że u mnie wygląda to tak że jest przekłamanie 2 litrów na cały zbiornik gdybyśmy przeliczyli matematycznie litry na km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz chylić czoła bo Ty tu jesteś expertem. Mnie satysfakcjonuję to co mam teraz a włączniczek ukryty bo szpeci. Przydało by się realne wskazanie zawartości butli na zegarach ale skoro nie da się zmierzyć ile jest tak naprawdę gazu w danej chwili to szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazanie to mankament ale skoro masz czujnik Halla to lepiej już nie będzie tylko może więcej diodek by się przydało bo te 4ry średnio obrazują wskazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że dziękuję za wsparcie teraz tanie wakacje :D ps Nie udało mi się drugi raz osiągnąć 710km na 1 butli gazu z racji częstrzej trasy pomieście i parę razy do pracy teraz droga rozkłada się po połowie trasa miasto i przejechałem 581KM i czesto noga też nie była lekka. Z czasem będe umial oszacować na ile butla mi starczy tak że wskaźnik ne jest konieczny ale nie ukrywam że dokładne wskazanie stanu było by rarytasem bardzo przydatnym. Na koniec chciałbym zapytać o ten tzw dotrysk bęzyny. Coś mi gość mówił ale nie zabardzo go słuchałem przeglądając dokumenty od instalacji. Czy dobrze rozumiem że zapewnia łagodne przejście z B na G i że przy większych prędkościach np 160 km/h gdy brakuje mocy ?. Że to jakaś nowość a kumpel z pracy opowiada że ma instalkę od 4 lat i posiada ową funkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!