Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy warto Instalowac lpg?


tagerek

Rekomendowane odpowiedzi

Stop- 710 km na ilu litrach gazu?

Dotrysk benzyny- o.O to nic nie daje, bo w ten sposób mocy nie zwiększysz, przy odpowiednio wydajnym układzie i dobrym strojeniu moc na gazie może być większa niż na Pb- przy niższej temperaturze spalania w komorze. Dotryski benzyny mogą jedynie ratować niewydajny układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mambutle 59 litrów ale wchodzi 52 z groszami zależnie gdzie tankuję bo na szelu nabili ładnie a na orlenie już tylko niecałe 50. 710 km zrobiłem z dziewczynąi lekkimi bagarzami (spodenki ręczniki kosmetyki i picie) Trasa Toruń - Jastrzębia góra, Jastrzębia góra - centrum Wawy potem wawa - Toruń licznik pokazał 710 Kilometrów, Robie foto licznika i paragonu obok aby później policzyć średnią. Zostało jeszcze sprawdzić ile będzie palił jak będę wyciskał z megi soki poza miastem oraz mieście od świateł do świateł z piskiem opon. O właśnie a tak serio to nie piszczę oponami ale raz chciałem wypróbować auo jak kupiłem i lipa trochę pisneło i przymuliło podobno jakiś ASR działa i dlatego, Jak go wyłączyć ? nigdzie nie mogę znaleść. Bo nie wierzę że megi to słabiak. Rozumiem że to tylko 1.4 i że ma dużą wagę ale sory tu jest 98 koników to gdzie one są?. Do tej pory miałem foata uno 1.4 69KM i dawał emocję, może nie takie jak Auto Marka_07 bo mając 2.0 w bęzynie to musi być fajne uczucie no ale wracając do Uniaka: Pierwszy bieg (pisk opon na maksa i nawet zadyszki nie łapał) Drugi bieg pisk opon i tu już mu się werwa kończyła ale miłe przyspieszenie, Trójką do 120km/h i tu wtedy max obrotów, czwórka krótka i piątka do 165km/h ale żadnej rewelacji w przyspieszaniu między 120 a 165. Megi 1,4 ładnie ciągnie na piątce a przy wyprzedzaniu nie zchodzę poniżej 4 i łagodnie bez szaleństw mijam spokojne towarzystwo. Wie ktoś ile pójdzie na maxa? 170 czy mniej?. Ostatnie pytanie jaka jest max prędkość z jaką mógłbym poruszać się trasą przez 2 godziny bez przerwy (mówimy o drodzę teoretycznej bo takiej w PL nie znajdziemy.Kumpel bajki opowiada że jego vektra pójdzie 200 i po 2 godz ciągłej jazdy nic by się nie działo ale rozsądek podpowiada żę nie da się jechać z max obrotami bo rozsypie się silnik więc jak max jest 6 czy 6.5yysiąca obrotów to załóżmy połowa tych obrotów to bezpieczne na dłuższa trasę? jeśli więćej to ile?

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASR możesz wyłączyć tylko do 50km/h potem sam się uruchomi.

Moje 2.0 to jest kosiara do jazdy na uczelnię, w garażu stoi coś, co budzi emocje (jak to mawiają "nie da Ci żadna blachara, tego co da Ci ponad półtora bara)- także bez spiny, może się odpycha trochę lepiej niż 1.4 czy 1.6, ale to dalej toczydło.

Co do reszty 1.4 16v w sedanie podczas mojego strojenia pojechało na gazie 200- przy zapewnionej idealnej mieszance (na benie zalane w cholerę- zatkane).

Jedź ile fabryka dała, po to jest odcięcie, aby zabezpieczyć silnik przed tragedią- pod warunkiem, że jesteś pewny za swoją mieszankę, bo jak nie to przy każdym pełnym bucie na biegu 3,4,5 (+ w zależności od obrotów) silnik dostaje w dupę.

Edytowane przez Marek_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem, że jesteś pewny za swoją mieszankę, bo jak nie to przy każdym pełnym bucie na biegu 3,4,5 (+ w zależności od obrotów) silnik dostaje w dupę.

Marek nie bardzo Cię rozumiem tutaj.

 

arczi184 moja żaba na spokojnie osiąga 200km/h.

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie jaka jest max prędkość z jaką mógłbym poruszać się trasą przez 2 godziny bez przerwy (mówimy o drodzę teoretycznej bo takiej w PL nie znajdziemy

Ostatecznie możesz poruszać się z prędkością około 170-180km/h, tylko jest jedno ale hałas powietrza oraz silnika na 5 tyś obr/min. Spokojnie można jechać z prędkością ok 140km/h. Przy 200km/h silnik 1,6 16V ma na piątym biegu obroty około 6 tyś obr/min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że są różne skrzynie biegów. Ciekawe czy w 1.4 też tak jest?. U mnie z prędkościami pisałem: V-max - książka: 183km/h, benzyna: 179km/h, gaz: 187km/h. Co do hałasu to słysze głównie miłe mruczenie silnika. Opony też są ważne bo potrafią ostro hałasować dlatego zmieniałem. Uwierzcie mi że 187km/h w megi to tak jakby fiatem uno 80km/h, Jeśli ktoś miał fiata uno 1.4 i jechał 164km/h to był hałas a jeszcze żadnego wygłuszenia, nawet te z podłogi były zdarte po wodowaniu w 2001r kiedy wjechał to jeziora bo ręczny puścił (lepiej zostawiać na biegu).

 

Wracając do opon a także felg może i z tego wychodzą różnice w prędkość/obroty silnika. Ja mam oryginalne alusy renault 16cali które pięknie się prezentują

Edytowane przez arczi184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!