Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana wtryskiwaczy delphi


BassTomasz

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem świece, skasował mi gość błąd o awarii 3 wtrysku wskazując jak nie przejdzie to wymienimy wtrysk. Nie przeszło. Lipa, teraz się nie podświela komunikat o błędzie i nie wiem czy podłączjąc go do CLIP coś mi wskaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiłków to raczej nie masz, bo gdyby były to miałbyś problem z wszystkimi wtryskiwaczami a nie z jednym. I nie robiłbyś po 100 km od komunikatu do komunikatu. Najprawdopobniej to na jednym z wtryskiwaczy zaworek przelewowy kończy się i stąd komunikat. Przy wymianie wtryskiwaczy wymień filtr paliwa i po porząśnięciu nim spuść z niego paliwo do słoiczka specjalnym korkiem u dołu filtra i przekonasz się czy są opiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od innego RenioSpeca i:

1/3 Procesor modułu Sterującego ECM/PCM-usterka

2/3 Czujnik A temp. paliwa-usterka

3/3 Obwód zaworu regulacji ciśnienia paliwa

 

Wskazał ten że RenoSpec że to nie są wtryski, silnik spokojnie pracując na wolnych obrotach po paru chwilach da się słyszeć głośniejszy ostrzejszy stukot i zaświeca się kontrolka STOP po czym kontrolka gaśnie i znowu na parę chwil pracuje normalnie. Piękne dzięki z dotychczasowe wskazówki i jeśli łaska proszę o więcej... Ukłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz pewność, że wtryski do wymiany?? Oprócz komunikatu coś innego się dzieje??

U mnie taki komukat się pojawiał jak była spalona świeca. Nie za mały przebieg??

Edytowane przez riki23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam mały przebieg teraz mam 179kkm, Świece wymieniłem, sztuk 4. I tak jak napisałem wyżej: silnik spokojnie pracując na wolnych obrotach po paru chwilach da się słyszeć głośniejszy ostrzejszy stukot i zaświeca się kontrolka STOP po czym kontrolka gaśnie i znowu na parę chwil pracuje normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz pewność, że wtryski do wymiany?? Oprócz komunikatu coś innego się dzieje??

U mnie taki komukat się pojawiał jak była spalona świeca. Nie za mały przebieg??

To ciekawe co piszesz, bo w SCII 1.5 dCi nie ma komunikatu o uszkodzonej swiecy. Mozna jezdzic z uszkodzonymi i nie wiedziec. W przeciwienstwie np. do 1.9 dCi gdzie taki komunikat jest.

Edytowane przez mrarek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik spokojnie pracując na wolnych obrotach po paru chwilach da się słyszeć głośniejszy ostrzejszy stukot i zaświeca się kontrolka STOP

Dla mnie to jeden z wtryskiwaczy szwankuje. Jeżeli potrafisz to odłączaj po jednym wtryskiwaczu (wypinając z niego wtyczkę) i uruchamiaj silnik. Wtyczki możesz odłączać również na pracującym silniku. Jeżeli po odłączeniu któregoś z nich silnik będzie pracował równo, oczywiście na podwyższonych obrotach bo to będzie tryb awaryjny pracy, bez stuku to masz winny wtryskiwacz.

3/3 Obwód zaworu regulacji ciśnienia paliwa

Błąd ten występuje zazwyczaj gdy wtryskiwacz puszcza na przelewie i zawór regulacji ciśnienia po prostu nie nadąża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz, bo w SCII 1.5 dCi nie ma komunikatu o uszkodzonej swiecy. Mozna jezdzic z uszkodzonymi i nie wiedziec. W przeciwienstwie np. do 1.9 dCi gdzie taki komunikat jest.

HMM to znaczy może źle napisałem. Błąd wyskakiwał sprawdź wtrysk, ale powodem była przepalona świeca jak sie okazało.

Marek czy jeśli przetniemy filtr paliwa i nie zlokalizujemy obecności opiłków z pompy to nie ma sięczym przejmować. Tylko wlać do czyszczenia wtrysków dodatku tak?? :_)

 

Dodano: 26 wrz 2014 - 13:48

Dla mnie to jeden z wtryskiwaczy szwankuje. Jeżeli potrafisz to odłączaj po jednym wtryskiwaczu (wypinając z niego wtyczkę) i uruchamiaj silnik. Wtyczki możesz odłączać również na pracującym silniku. Jeżeli po odłączeniu któregoś z nich silnik będzie pracował równo, oczywiście na podwyższonych obrotach bo to będzie tryb awaryjny pracy, bez stuku to masz winny wtryskiwacz.

 

Błąd ten występuje zazwyczaj gdy wtryskiwacz puszcza na przelewie i zawór regulacji ciśnienia po prostu nie nadąża.

A Tobie jaki komunikat wyświetliło??

 

I jeszcze Panowie prośba, wiem, że to nie ten temat ale tak na szybko. Jaki akumulator kupić?? I doradzcie również tarcze i klocki:-) tak na zapas pytam

Edytowane przez riki23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW w silniku 1.5 dCi nie ma sygnalizacji uszkodzenia swiecy, wiec komunikat nie powinien zgasnac po wymianie swiecy.

Filtr mozesz przeciac i sprawdzisz sobie - w 1.5 dCi paliwo z powrotu miesza sie z paliwem z baku wiec jest szansa ze cos ewentualnie bedzie lub nie.

Co do innych czesci - szukaj w odpowiednich watkach lub PW

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

najlepiej zmienić auto :)

 

szukajka wyrzuca dużo informacji nt. "opiłki"

w skrócie - wymiana pompy wyskiego ciśnienia, czyszczenie baku, przewodów, wymiana filtra czyli czyszczenie całego układu paliwowego

 

Dodano: 27 sty 2015 - 21:40

Witam właśnie jestem po wymianie wszystkich wtrysków.

Wtryski wymieniłem u takiego młodego mechanika pod Bielskiem. Koleś pomogł mi wybrać wtryski dał namiar na kilka pewnych firm i kazła mi sobie wybrać :). za wtryski zapłaciłem 2325zł z przesyłką pobraniową z dostawą 48h. Gwarancja na wtryski 12 miesięcy.

Za wymianę plus jakieś podkładki Czy uszczelki do wtrysków i programowanie 170zł wszystko trwało około 5 godzin(po tylu zadzwonił ze gotowe :)) stare wtryski oddał i kazał mi sprzedać je do firmy skupującej(może sie jakiś grosz zwróci).

Jutro zrobię trasę około 400km to będe wiedział czy wszystko działa ok :)

Pozdrawiam i zamykam temat

pamiętasz namiary na tego mechanika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym roku regenerowalem wtryskiwacze cały komplet, a dokładnie zaworkow przelewowych. Reszta wtrysku była ok. Przed założeniem zrobionych wtryskow sprawdzilem filtr paliwa i było dość czyste, tzn bez opilkow. Dodatkowo wymienilem świece żarowe na nowe i autko pali teraz jak nowe:-) regeneracja wtryskow wraz z filtrem i swiecami wyniosła mnie 1600 zl. Ale opłaciło się. Jeśli ktoś by potrzebował mogę podać namiary na kolesia który regeneruje wtryski.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!