Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z odpaleniem- nie kręci


Rekomendowane odpowiedzi

Mój wątek został skasowany, za naruszenie Regulaminu. Bardzo przepraszam, dawno mnie tu nie było, mam nadzieję, że teraz nie robię nic nie stosownego dopisując się do tego tematu, gdyż jest on zbliżony do mojego problemu:

Posiadam Renault Megane (rocznik 1996), silnik K7M (B0AF), przebieg 156 tyś km (przy 150 tyś miał przegląd, wymianę oleju, filtra, paska rozrządu).

Do dziś samochód odpalał normalnie, a dziś umarł. Objawy są następujące: wkładam kluczyk, przekręcam i kontrolki się zapalają, przekręcam kluczyk dalej i cisza. Nie ma żadnego objawu, kluczyk przekręcony do oporu, a rozrusznik milczy. Kontrolki nie przygasają, jak włączę nawiew to dmuchawa lekko zwalnia. Klemy dokręcone.

Nie ma żadnych stuków, nic nie cyka, nie ma prób kręcenia, nic poza ciszą. Tylko za pierwszym razem, jak próbowałem zapalić, było lekkie stuknięcie, ledwo słyszalne, później zupełna cisza.

Myślałem, że akumulator padł. Wziąłem miernik i napięcia są

następujące:

- W stanie spoczynku (wszystko wyłączone): 12.54V

- Kluczyk przekręcony, kontrolki się świecą, pompa paliwa podaje paliwo: 11.48V

- Po przekręceniu kluczka (zapłon) miernik milczy, nadal jest 11.48V. Nie ma żadnego spadku.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu pojawił mi się problem z moją Meganką . Pali normalnie za dotknięciem , co jakiś czs gdy wyłączę silnnik nie mowę go ponownie uruchomić ,postoji z 15-20 minut zapali bez problemu. Ostatnio dzieje się to coraz częściej , jest wyższa temp. powietrza może coś się przegrzewa ? Może ktoś z kolegó lub koleżanek miał podobny problem ze swoją MEGANKĄ proszę o pomoc

Pozdrawiam !

MIREK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączę silnnik nie mowę go ponownie uruchomić ,postoji z 15-20 minut zapali bez problemu

Trochę dokładniej; rozrusznik kręci i nie zapala, nie kręci, ma problem z obróceniem silnikiem:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj u mnie pojawił sie ten własnie problem i dlatego zawitałem na forum.Rano dojechałem na parking , zgasiłem Szczeniaka i po wejściu do środka nic...Kontrolki świecą a rozrusznik ani drgnie i zero odgłosów.Zepchnłaem go na miejsce parkingowe i cały dzien w pracy z myslami co sie mogło stać?Kilka wersji - padł rozrusznik(zawieszone szczotki albo inne licho) , kostka stacyjki i tyle pomysłów.Po pracy idę na parking , wsiadam , kluczyk w stacyjkę i hula :-)Wszystko ok i problem zniknął a raczej pozostał co sie mogło stać.Jutro wyjazd do mechaniora i wymontowanie rozrusznika i pewnie wymiana szczotek.Może coś pomoże.Sie zobaczy i poinformuje na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam ten sam problem z odpaleniem nie słyszę rozrusznika kontrolki swiecą jak trzeba ale nic nie slychac jak krece kluczykiem. A zszedlem wczoraj w nocy przeparkowa auto zapallil jak zawsze bez zarzutów, przeparkowalem go o 2 metry, zgasilem i po 2 minutach juz dla pruby jak sobie chcialem odpalic to nic cisza (rozrusznika nie slysze) moze paliwa niemam bo rezerwa jakis czas sie swiecila, teraz na poczatku swieci i gasnie i zapala sie czerwona lampka z termometrem na falach. co to moze byc ?

 

Renault Megane 1997 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość myślę że w dobrym miejscu zadaję pytanie , a mam taki problem z Meganką

Czasami jest tak że pali świetnie bez problemu a często zdarza sie jej takie zapalenie że kilka razy muszę spróbować zapalić (wrażenie że sie coś w silniku trze ) i nic, zapali dopiero wtedy gdy dodam gazu , chcę jeszcze dodać że przy takim kiepskim zapaleniu ujadę jakieś 100-200 metrów i samochód gaśnie od razu ,zapalają sie wtedy wszyskie podstawowe kontrolki jak przy przekręceniu kluczuka , ciężko też jest odpalić ją normalnie jak stoi cały dzień w słońcu.żadnych problemów z nią wcześniej nie miałem pasek rozrządu wymieniony w tamtym roku wszystko na bieżąco a tu taki problem mi sie przytrafił co mogę zrobić.Wie ktoś co to może być? Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi , pozdrawiam

Chciałbym dodać jeszcze że wtedy obroty bardzo skaczą przy tym kiepskim odpaleniu samochodu

proszę o odpowiedzi nawet na moje gg dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że to może być właśnie ten czujnik położenia wału jak i kopułka widzę , że trop , który mi polecono jest doby nie wspomnę już że polecono mi to forum jako bardzo dobre i jego użytkowników zalogowałem sie pierwszy raz i zadałem to pytanie ponieważ nie wiem jeszcze dokładnie gdzie szukać ale chyba dam radę pozdrawiam

jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie problemu z odpalaniem mojej meganki to chętnie wysłucham

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie! Bardzo proszę o pomoc. Rzecz miała miejsce tydzień temu. Jeszcze w piątek Megi jeździła bez najmniejszego problemu, bez oznak awarii. Weekend był piekielnie upalny (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie). W poniedziałek rano strzelam immo, a tu nic. Zero reakcji. Pomyślałam, że zdechła bateria w pilocie. Czym prędzej ją wymieniłam, ale to nic nie dało. Tknięta złym przeczuciem otwarłam Megi z kluczyka i wsadziłam kluczyk do stacyjki i nic! Zero najmniejszej reakcji. Ktoś mi podpowiedział, że mi aku siadł. To podejrzenie potwierdził miernik. Trochę motałam się z organizacją prostownika, ale w końcu się udało. Po 24h ładowania sprawdziłam aku i wszystko jest w porządku. Podłączyłam wszystko jak należy... a tu nadal nic nie działa :-( Nie mam pojęcia co się mogło stać. Chcę go tylko uruchomić na tyle, żeby dotrzeć do mechanika. Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!