Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z odpaleniem- nie kręci


Rekomendowane odpowiedzi

melody, Spróbuj na innym akumulatorze.

 

Problem w tym, że nie mam skąd go skombinować. Więc chyba muszę wykluczyć inne rzeczy nim udam się do sklepu po nowy aku. Zwłaszcza, że miernik pokazuje, że wszystko jest z nim oki. A autko zachowuje się nie jakby był słaby aku, tylko jakby go wogóle nie było!

 

melody, A bezpiecznik przy akumulatorze czasem nie padł?

 

Może to głupie pytanie, ale bardzo proszę, czy mógłbyś mi mniej więcej powiedzieć który to bezpiecznik od aku? Instrukcji do auta nie mam, a pismo obrazkowe w tym przypadku nic mi nie mówi. Nigdzie nie mam błyskawicy ani obrazka kojarzącego się w najmniejszym stopniu z aku. Poza tym... jak poznać, że bezpiecznik jest walnięty? I jeszcze jedno... czy wysypanie się bezpiecznika mogłoby spowodować rozładowanie aku do zera? Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Dobra, to teraz przejrzę forum, a jutro raniutko zobaczę ten bezpiecznik. Po ciemku to pewno auta nie zobaczę, a co dopiero bezpiecznik... Jak poznać, że jest do wymiany? Przerwane coś, zaczernione? Każda sugestia na wagę złota! Dzięki za trop!

 

melody, Proszę zapoznaj się z regulaminem forum, bo tutaj nie wystarczy kliknąć AKCEPTUJĘ :!:

 

Ok, ok... doczytałam odpowiedni fragment. Przepraszam, przeoczenie.

 

Okazało się, że gwint na klemie się zerwał (jakim cudem, skoro nikt tam nie grzebał?). Prawdopodobnie też aku jest ciachnięty, ale to się oceni, kiedy uda się klemę wymienić. Trochę mnie to dziwi, bo mam aku 2,5 roku i totalnie nic się nie działo. Fajne ładowanie, czy mróz czy upał - odpalał jak natchniony. Niemniej jednak, dzięki za sugestie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ma może ktoś info czy da się wymienić normalnie i jakieś foto gdzie go szukać zamówiłem używany ale nie wiem gdzie on się znajduje straciłem 4 godz i nie znalazłem ;/. Wiem że w 1.6 8v taki sam rozrusznik idzie więc położenie może też jest te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam bardzo podobny problem do wyżej poruszanych...

Otóż, któregoś dnia zgasiłem na 5 minut Meggie po czym już nie odpaliła...Pomogło odpalenie na kable z innego aku... Wyszło przy sprawdzaniu że klema ledwo się trzyma na aku więc została wymieniona. Kilka dni później ten sam problem...

Przekręcam kluczyk, kontrolki gasną, chcę odpalić i cisza...tylko cykanie. Znowu telefon, kable itd. Samochód z godzinę był zapalony, zgasiłem go i nie odpalił:/

Spec od akumulatorów stwierdził że jest pęknięta cela w aku i w ogóle nie trzyma napięcia.

Aku wymieniłem dwa dni temu, samochód odpala ale spec dodał że ładowanie na aku jest troszki za małe... I tutaj pytanko...co może być przyczyną tego niewystarczającego ładowania? Ponoć szczotki na alternatorze...? Jakieś sugestie??

 

Pozdrawiam

martini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

mam meganke 1,6 2002, jest super ale niedawno przydażyło mi się że przyjechałem z pracy postawiłem samochód na parkingu po 5 minutach chce odpalić i nic niekręci. Zaproponowali mi wymianę aku, kupiłem nuwke odpowiednie do mojej meganki następnego dnia jadę do sklepu wracam do samochodu i zaś to samo niekreci objawy jak powyżej na pych ok odpala, dałem do elektromechanika wymienił mi szczotki klemy sprawdzone były ok przewody do rozrusznika tez zastanawiam się nad regeneracja alternatora zobaczymy jak po wymianie będzie się sprawował dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

WITAM mam mały problem z renault megane coupe z silnikiem 1.9 dti a mianowicie dotyczy tego ze moja zona ostatnio pojechala do pracy autem i nie mogla zapalic auto bo po przekreceniu kluczyka wogule w ogóle nie krecial rozrusznik nawet swiatla nie przygasly akumulator jest dobry bo nowy i na drugi dzien pojechalem po auto i wsiadlem i za pierwszym razem zapalil i wogule w ogóle nie wiadomo teraz w czym szukać przyczyny

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki, interpunkcja

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia

Kolego, radzę większą uwagę zwracać na to co się pisze i jak się pisze. Szanuj czytających Twoją wypowiedź. Zwracaj uwagę na znaki przestankowe - w obecnej formie to jest masło maślane. Nowe zdania piszemy dużą literą. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!