Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterownik / moduł silniczka szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Sprawdziłem cały układ -  wszystko wydaje się ok, bęben na sucho działa w porządku, nie zacina linek, rowki  nie są starte. Nie złożyłem jeszcze tego wszystkiego aby ponownie sprawdzić czy hula bo mam problem z założeniem linki prowadzącej od silnika do ślizgu szyby. Problem jest tego typu, że nie ma jak nawinąć na rolkę i zaczepić bo nawet jak to zrobię to przy przesunięciu szyby na dół lub w górę linka się rozluźnia i wypada z rolki. Ten czarny oplot też nie chce siedzieć w tym zatrzasku przy rolce. No i do tego jak sprawdzałem i nawijałem linki na bęben to wydawało się że obie linki były za długie.. Ma ktoś sprawdzony schemat jak taką wymianę najłatwiej wykonać? Czy nie łatwiej będzie wyjąć szybę oraz prowadnice i wtedy wszystko złożyć na nowo i włożyć do drzwi?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam  Wszystkich ,

Dawno mnie tu nie było :) i w sumie nie pisał bym ale może coś koledzy podpowiecie bo trochę zgłupiałem ostatnio.

Więc do rzeczy, w zeszłym tygodniu zakupiłem 4 szt. tego zamiennika z linku i w dniu dzisiejszym postanowiłem wymienić 3 szt ( oba tylne i prawy przedni , od kierowcy działa prawidłowo ) ku mojemu zdziwieniu " Kur.... . nie działa !!! , no trochę przesadziłem działa w 1/10 czyli prawa przednia opuszcza się skokowo i tak samo podnosi  ( próbowałem programować , nic nie daje ) a obie tyle martwe całkowicie , nawet nie drgną . I teraz pytania da się coś z tym zrobić czy nie ? Mechanizmy w porządku choć fakt tylne od 2-3 lat nie ruszały się ale nawet nie cykną nic zero tak jak by prąd nie dochodził , ale to sprawdzę jutro. Do tego przeszło przez myśl czy jak odwrócę wpięcie kostki to może to coś zmieni bo przecież ta pierwsza część jest zdejmowana i można ją podpiąć odwrotnie  ( tak mi się wydaje ) może w tym jest problem co myślicie a może już są jakieś gotowe rozwiązania???

 

https://allegro.pl/oferta/modul-silnik-podnosnik-szyb-do-renault-megane-ii-2-7868241898

 

 

 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin0411

Nie odwracaj kostek, ponieważ możesz spalić moduł.

Wcześniej wspomniałem w moim poście opis pinów tego sterownika. Podróbki sterowników mogą źle pracować. Na pewno nie mają systemu anty-zgniotowego. Jeżeli nie działają w ogóle, to w pierwszej kolejności sprawdź czy dochodzi do nich zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin0411 Jeśli to nie problem, spróbuj zamontować ten moduł po stronie kierowcy. Do mnie wczoraj dotarł moduł kupiony dokładnie z tej samej oferty, co podałeś link, tyle że u mnie padł po stronie kierowcy. Działa perfekcyjnie i szybę bez problemu przyuczyłem. Może być zabawnie, jak się okaże, że sprzedają moduły prawidłowo działające tylko na tej szybie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też, pewnie już sprawdziłeś, cały moduł, przełączników zespolonych po stronie kierowcy, łącznie z kostkami. Pomierz też same przełączniki.

W syna M2 miałem dosyć mocno zaśniedziałe kostki przełączników, tak, że wytworzyły się "zielone" mostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - ogólnie zaczął bym od sprawdzenia najprostszych rzeczy czyli sprawdzenia bezpieczników jeżeli jeszcze nie sprawdziłeś. Ciężko uwierzyć że aż trzy moduły z czterech szlak trafił. Sprawdź czy prąd dochodzi do silnika i sprawdź same silniki na sucho oraz przełączniki szyb jak pisze Lelupi. Jeżeli prąd dochodzi i silnik działa na sucho to będzie to wadliwy moduł. Ja kupiłem z allegro  moduł nieoryginalny i działa identycznie jak oryginalny. Działa też odbijanie przy wsuwaniu ręki pomiędzy szybę a drzwi.

 

Mi udało się naprawić na szczęście szybę, wymieniłem moduł - szyba działała ale jak leciała z dołu do góry to czuła opór w połowie wysokości i ją odbijało. Po wyjęciu wszystkiego, oczyszczeniu okazało się że wszystko jest w porządku. Po złożeniu wszystkiego znów do auta okazało się że musiały być źle dokręcone dolne śruby prowadnic. Prowadnica wtedy ma minimalny luz i szyba się kantuje o uszczelkę szyby i odbija.  Póki co wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2019 o 22:10, Blazynski napisał:

Na pewno nie mają systemu anty-zgniotowego.

Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem to u siebie, mają, a przynajmniej te z oferty wyżej. Szyba się zatrzymuje przy wykryciu nacisku na nią i delikatnie cofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

Wracając do tematu i do tego co pisałem wcześniej o 4 szt. modułów niby uniwersalnych w ostatnim czasie zaszły pewne zmiany w ich działaniu ( ku mojemu zdziwieniu zmiany zaszły samoistnie ) Już tłumaczę co się wydarzyło . Jak pisałem wcześniej po założeniu 3 modułów nowych okazało się że szyba od pasażera kierowcy przednia działa tylko skokowo ( nie dała się zaprogramować )  a dwie tylne całkowicie martwe. Po tygodniu sprawdziłem wszystkie połączenia i sygnały czy docierają do włączników i wyglądało wszystko ok ale dalej szyba przednia od kierowcy działała tylko skokowo a tylne martwe i zostawiłem to w chole...  bo nie miałem czasu, aż tu w zeszłym tygodniu szyba przednia zaczęła działać poprawnie a nie skokowo ale za to domykanie szyb z pilota przestało działać ,a tylne szyby - jedna dalej martwa a druga zaczęła działać skokowo i nie daje się zaprogramować. 

Panowie jakieś podpowiedzi ????? Może zmiana oprogramowania pomoże albo coś bo już nie wiem co to może być.

 

P.S Orientuje się koś czy w ogóle jest coś takiego jak zmiana oprogramowania i ile to może kosztować ? Bo wygląda że moduły są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!