Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawiew raz działa, raz nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pół roku temu wymieniłem tranzystor w module odpowiedzialnym za nawiew.

Dwa dni temu przestał mi ponownie działać nawiew ... no to stwierdziłem że znowu mi padł rezystor, wykręciłem moduł i do elektryka, a elektryk sprawdził tranzystor i mówi że działa. No to ja podłączyłem spowrotem moduł no i nawiew działa :)(oczywiście nic nie robiąc).

W dniu dzisiejszym znowu problem bo nawiewu nie mam ... wracając z pracy (około 10km)działał bez problemu, zostawiłem autko na prakingu (około jednej godzinki), wsiadam do auta i brak nawiewu.

Odstawiłem teraz auto do garażu gdzie jest chłodniej i chcę sprawdzić wieczorem czy będzie działał ... zastanawiam się czy radiator się przegrzewa w tym module ... czy coś moduł jest kopnięty ???

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ... chodziło mi o tranzystor (szybko pisałem i może dlatego taki nie przemyślany błąd).

 

Filtr kabinowy sprawdzałem i jest czysty, wymieniałem go pół roku temu wtedy kiedy wymieniałem tranzystor w module.

Zaraz zabieram się za ponowne rozkręcenie schowaka aby dostać się do tego modułu i sprawdze te wtyczki (tam są dwie wtyczki) i popsikam je WD40.

 

Wczoraj odstawiłem auto do garażu z myślą taką że ochłodzi się radiator i nawiew zacznie działać, ale nic z tego ... ani wczoraj nie zadziałał nawiew, ani dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki byś polecił preparat?

 

Dotarłem do modułu przycisnąłem mocniej wtyczki i nawiew zaczął działać :) ... poczyściłem styki itd. itp.

 

Jeszcze nie montuje schowka, pojeżdżę kilka dni i zobaczymy czy będzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Twoja wtyczka szykuje się do wyzionięcia ducha...znaczy stopienia i zwarcia.

Tu masz fotki jak po czasie taka wtyczka wygląda:

http://megane.com.pl/topic/21457-scenic-ii-nie-dziala-nawiewwentylatordmuch/page__st__128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!