Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatki/ulepszacze do paliw


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy słyszeliście o takim czymś jak dodatek do paliwa? Kosztuje koło 20zł i czytałem ze oczyszcza ukłąd spalinowy, wlewa się go baku.

 

Tylko czy bak ma byc zatankowany czy nie? I co o tym sądzicie?

 

Tak słyszeliśmy i zostało to scalone z istniejącym tematem. Kolejnym razem :mrgreen:lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

To kolega miał wielkiego pecha ;-) ......

 

Ja stosuję takie środki można powiedzieć regularnie :mrgreen: i z czystym sumieniem mogę polecić takie środki w moim przypadku bardzo pomogły wtryski się oczyściły i teraz zero kłopotów z silnikiem. Stosuję STP i jeszcze coś takego Carlube Tylko nie licz że nalejesz jeden zbiornik i zauważysz jakieś efekty :) u mnie dopiero po 4 czy 5 zalaniu zbiornika do pełna uzyskałem efekt. Stosuje się to przy tankowaniu paliwka najpierw zawartość buteleczki do baku a potem paliwka do pełna lub tyle ile pisze na opakowaniu danego preparatu.

 

To jest pierwsze ostrzeżenie za łamanie zasad regulaminu. Zapoznaj się z nim. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Jak byś miał do wyboru wyciągnięcie i regenerację 4 wtrysków albo nalanie środka do czyszczenia układu wtryskowego to co byś wybrał?. Ja wybrałem tańszą opcję z środkiem do czyszczenia układu wtrysku i sukces 100% :) i wiele złotówek w kieszeni :mrgreen: . Silnik na wolnych obrotach miał nie równą pracę. Te preparaty służą do czyszczenia układów wtryskowych a do uszlachetniania zimą by nie wytrącała się parafina to inna para kaloszy i inne preparaty... :)

 

To jest ostatnie ostrzeżenie za łamanie zasad regulaminu. Zapoznaj się z nim. Kolejnym razem :)lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblicz czy taniej w przypadku silnika benzynowego będzie stosowanie dodatku do BB95 czy zalanie całego zbiornika BB98(verva, dynamiq, ultimate) one maja już w sobie różnego typu dodatki.

W moim dci przy falujących obrotach zastosowałem xeramic diesel cleaner, działa super, pomogło odrazu. Polecam ten dodatek jednak użyć można go raz na jakiś czas - instrukcja na etykiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje cos co sie nazywa WYNN`S kupiony w jednym ze sklepow motoryzacyjnych jest to zamiennik olowiu do benzyny bezolowiowej. Na etykietce napisane jest, ze:

-chroni: zawory, gniazda i prowadznice zaworow pokrywajac je warstwa ochronnego smaru

-wycisza i wyrownuje prace silnika: glowicy, popychaczy i szklanek zaworowych

-chroni uklad paliwa przed szkodliwym dzialaniem "suchej" benzyny bezolowiowej

-zapobiega tworzeniu sie osadow w gazniku/wtryskiwaczach, kolektorze, zaworach

 

stosowanie: 1ml na 1L benzyny wlewac przed tankowaniem - wowczas przy tankowaniu wszystko ladnie sie wymiesza

buteleczka starczy na ok. 250L zuzylem juz 3/4 buteleczki i musze przyznac, ze roznice zauwazylem chociazby w pracy samego silnika, ktora teraz jest rowna i zdecydowanie cichsza.

Zazwyczaj leje pb95 z tym preparatem chodzi elegancko, ostatnio wlalem pb98 + ten plyn aby przepalic jeszcze bardziej caly uklad i ogolna kultura pracy normalnie niebo a ziemia... szkoda tylko ze benzyna drozeje a pb98 w sz-nie jest drozsza o ok. 25-30gr na litrze heh

 

ogolnie polecam dla silnikow benzynowych, nie wiem jak to sie ma do dieselkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doświadczeń - jeżdżąc dawno temu na gaz zatarły mi się wtryski - do tego stopnia ze samochod nie chciał na benzynie ruszać i wogóle pracował nie równo. Nalałem wtedy za radą mechanika LIQUY MOLLY do czyszczenia wtrysków (nie żałowałem, wlałem 2 x tyle ile zalecali na zbiornik paliwa) i po pojeżdżeniu wtryski się "rozruszały". Uważam że było warto bo doprowadziłem wtedy za kwotę typu 25 złotych układ benzynowy do używalności. Tyle że ponoć liquy molly to jedyna firma którą można bez obaw dolewać, inne to ponoć kombinacje typu denaturat i pochodne, których do wielopunktowych wtryskow lać nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!