Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatki/ulepszacze do paliw


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

Skydda nie wszedł mi na oczy, ale przy najbliższej okazji spojrze. Ciekawe czy prędzej na stacji czy w hurtowni.

Paliwo leje zazwyczaj na Orlenie(mam po drodze), czasem Shell, sporadycznie BP i Lotos.

Zdarza się lać na pobliskiej, prywatnej stacji(mają paliwo Orlenu), ale jeden rodzaj. Zastanawiam się jak to u nich jest w okresie zimowym. Na Orlenach i innych mamy kilka rodzajów i dość duże różnice cenowe. Człowiek daje wiare, że droższe to ciut lepsze :) . Tylko na tej zwykłej stacji też jest paliwo i też się jeździ. Ciekawe jakiej kategorii paliwo dowozi im Orlen? Może jest jakaś odgórna zasada. Tak mnie naszło na przemyślenia :).

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam,

nie widziałem za bardzo gdzie przyczepić ten temat, więc zdecydowałem się zacząć tutaj, ale do sedna:

 

Ostatnio często się zastanawiam nad zastosowaniem środka czyszczącego układ paliwowy, nie żeby były jakieś problemy, ale wg. producentów mają sprawić, że będzie autko jeździło ładnie i pięknie.

Wujek google mówi: wszelkie dodatki poza benzyną nie są zalecany przez producentów samochodów, mogą spowodować efekt odwrotny do zamierzonego, natomiast niektórzy stosowali te środki różnych firm i zdania są podzielone, niektórzy nie zauważyli żadnej różnicy, natomiast inni zauważyli choć są podejrzenia o efekt placebo.

 

Dlatego kieruje pytanie do Was co sądzicie o tych środkach, czy je stosowaliście lub czy po prostu można je stosować. (chodzi mi głównie o dodatki do "benzyniaków")

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i wszystkiego dobrego w nowym roku ;)

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego to czytałem na stronach amerykańskich czy japońskich czy innych krajów azjatyckich to producenci zalecają stosowanie produkty dodatki do paliwa co 15 tys. km czy do oleju. Oczywiście w instrukcji obsługi tych regionach też piszą o dodatki zalecane np. Toyota, Mazda, Kia, Chevrolet, VW itd. Ale w Europejskim instrukcji oczywiście nie piszą bo EU tego zabroni. Czyli EU nakazuje: ma psuć jak najszybciej i je zezłomować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje dodatek do usuwania wody i czyszczenia układu paliwowego przed zimą, czyli raz do roku. Stosuję firmy GUNK czerwona butelka i jest m.in. na Norauto za 15 zł. Oczywiście odradzam firmy STP gdy on przyspiesza starzenie gum i szkody duże narobi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

 

Widzę, że temat się rozwinął, a ja mam proste pytanie:

<><><><><><><><><><><><><><>

Czy takimi dodatkami mogę zaszkodzić silnikowi?

<><><><><><><><><><><><><><>

Oczywiście jestem realistą i nie oczekuję, że taki dodatek naprawi silnik/wtryski w 20 letnim aucie w którym na dodatek nikt nie zmienia na czas oleju ani filtrów bo szkoda $ ;)

<><><><><><><><><><><><><><>

Mi bardziej chodzi o profilaktykę mam 1,5dci 110km KM 140tys przebiegu i na razie wszystko jest OK, tankuję Vervę i tak jak wyżej napisałem chciałem zastosować taki środek profilaktycznie, może dla spokoju sumienia :)

<><><><><><><><><><><><><><>

Czy mogli byście mi coś polecić albo wskazać czego absolutnie nie wlewać do baku?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Shell też. Różnice są (a w zasadzie mogą być) w dodatkach do paliw, ale akurat w tym względzie nie ufam żadnej firmie i sam sobie dodaję to, co mi się od lat sprawdza. Największym problemem są konkretne stacje (zarówno ludzie tam pracujący, jak i stare zbiorniki - polecam stacje jak najnowsze), a nie koncerny. A że orlenów mamy najwięcej w kraju, to i najwięcej nieprawidłowości tam wychodzi. Ja tankuję na orlenie od 15 lat i mimo że słyszałem już ze sto opinii o zepsutych wtryskach, to ja nigdy żadnych problemów nie miałem (czyt. jestem zadowolony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurza melodia - to gdzie tankować, co dolewać do paliwa, aby nie niszczyło wtrysków? Oej 2T odpada :( Ciekawe czy paliwa dla Shell też są takie same syfiaste, czy dla nich specjalna mieszanka - najlepiej bez bio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do diesla nie znajdziesz nic lepszego jak AMSOIL Diesel Injector Clean. Nie jest tani, ale i tak wyjdzie taniej niż miałbyś tankować paliwa 'premium' (wychodzi ok +12-15 groszy na 1l ON). A jak chcesz jeszcze taniej, to praktycznie każdy depresator będzie lepszy (poprawi smarność, oczyści spaliny, zwiększy liczbę cetanową) niż brak dodatków.

 

Gradacja dodatków do diesla (wg moich doświadczeń, obserwacji i badań) wygląda tak:

1. amsoil ADFCN

2. depresatory (osobiście stosuję k2 - jest chyba najtańszy, za to ma bardzo dobre właściwości)

3. smar do diesla firmy Kleen-flo

4. 2t, ale oczywiście nie każdy

5. paliwa premium

6. brak dodatków

 

PS. O bio jest bardzo dużo mitów, a ja nie spotkałem się z badaniami, które by w jakiś sposób dowodziły, że wpływa negatywnie na działanie wtryskiwaczy (wręcz przeciwnie). Jeśli ktoś ma do takowych dostęp, to chętnie poczytam :-) Moim zdaniem te mity wzięły się z tego, że mylone są dwa czynniki, które nastąpiły w jednym czasie - zwiększenie udziałów biododatków w paliwie oraz zmniejszenie ilości siarki. To ta druga zmiana wpłynęła jednak najbardziej na pogorszenie smarności ON.

 

PS 2. Trochę bez sensu zaśmiecamy temat ;)

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!