Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatki/ulepszacze do paliw


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to wszystko ściema o cichszej pracy, mniejszym zużyciu paliwa ect. Producenci piszą to, co chcemy usłyszeć. Owszem, jeśli coś z wtryskami jest nie tak, albo wlewamy gnojówkę zamiast dobrego paliwa, to zaczynamy panicznie poszukiwać rozwiązania, taniego i szybkiego-nieraz się udaje. Generalnie, te środki poprawiają nasze samopoczucie i pustoszą portfel. Zawsze po takiej operacji mamy wrażenie dobrze wykonanej, nikomu niepotrzebnej roboty, a producenci zacierają ręce. U mnie póki co nie było kłopotów z odpalaniem diesla na mrozie, a trzymam pod chmurką. Najważniejszy dobry akumulator i powinien odpalać przy -20 bez katowania rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez pewien czas regularnie stosowałem dodatki do benzyny (do czyszczenia wtryskiwaczy i układu paliwowego) oraz wiążące wodę np. po zatankowaniu trefnego paliwa. Tych do czyszczenia nie polecam- wzrosło po nich zużycie paliwa, mechanik stwierdził, żeby ich nie stosować, bo m.in czyszczą i wypłukują nagary i osady co w starszych silnikach może powodować rozszczelnienia. Natomiast po zatankowaniu paliwa złej jakości, gdy strasznie szarpało autem, dodatek niewielkiej buteleczki środka wiążącego wodę spowodował natychmiastowy efekt- wiem co piszę bo miałem takie 3 przypadki zatankowania chyba jakiegoś PB 80 z wodą :-o i za każdym razem dodatek pomagał od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie zaczynam nowego tematu bo widzę, że mozna tutaj.

Zwykły ON na Orlenie różni się od tego lepszego ON?

Moje doświadczenia w różnych autach są takie. Moze faktycznie jest mniejsze spalanie, silnik ma lżej ale nie jestem do końca przekonany.

W okresie zimowym dodatki są do każdego rodzaju ON a może tylko do tego droższego?

Jest ciekawy bo np paliwko na jakiś Shelu w Polsce jest inne niż np na Shelu we Wrocku. Ja to czuje po butem. To z Wrocka bywa lepsze. Już nie mówie o typowo zachodnim.

Jakość naszych paliw jest fatalna. Dlatego mamy problemy z silnikami i dlatego na zachodzie auta mają duze przebiegi i można jeszcze cofać liczniki( to karygodne ale takie są fakty). Gdyby taki samochód jeździł od poczatku w Polsce to nie ma szans na taki przebieg i taki stan auta, ale to już szerszy problem.

Dyskusja czy coś dodawać do paliwka jest bardzo ciekawa, ale nadal nie wiem czy warto do mojego dci coś wlewać na mrozy. Pamietam że w starej renówce 19 ojciec dolewał na mrozach denaturke. To były jednak inne silniki. W tamte to weszła opałówka, denaturka i wszelkiego rodzaju paliwko. Szkoda...takie dobre poczciwe, solidne silniki a dziś elektronika i to w autach 10 letnich a nawet starszych. Jakby co benzyna nie jest lepszym rozwiązaniem. Tam takze króluje elektronika.

Przy dzisiejszych cenach paliw pytanie czy lać to tzw lepsze ale droższe nabiera nowego wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzycho36: Ja Black Arrow - Diesel Skydd używam już 3 rok i nawet w największe mrozy palił bez problemu.

Polecił mi to kiedyś znajomy TIR-owiec z długim doświadczeniem.

Ba, pytanie czy bez tego też by odpalał :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wypaliłem kilka zbiorników, dolewałem 200ml Mixolu na 60 litrów ON ale różnic nie zauważyłem, zero zmian na plus czy na minus. A na mrozie zawsze mi odpalał, więc chyba przestane kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje dodatki (głównie STP) jak pojawiają się jakieś problemy z pracą silnika benzynowego. I wtedy można zaobserwować poprawę, chociaż nie zawsze. Preparaty te należy używać z rozwagą, ponieważ zawierają związki (toluen, ksylen itp) o silnych właściwościach myjących, ale niektóre materiały mogą pęcznieć pod ich wpływem. Przed zimą można prewencyjnie zastosować takie dodatki, ponieważ preparaty te zawierają również emulgatory zwiększające rozpuszczalność wody w benzynie. Pozwala to na usunięcie zabłąkanych kropelek z przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka razy stosowałem dodatki do benzyny - najpierw tp.com.pl/produkty/paliwa.html"]STP, potem kilka razy Xeramic, a ostatnio przy okazji zakupów w Łódzkiej Organice wziąłem na próbę kilka buteleczek preparatu DOBEN (w porównaniu do konkurencyjnych jest dość tani). Szczerze mówiąc po żadnym preparacie nie zauważyłem szczególnych zmian w spalaniu czy pracy silnika, ale jedną buteleczkę zawsze wożę w bagażniku na wypadek zatankowania jakiegoś trefnego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za banalne pytanie ale to co niektórzy z was dolewają do diesla a mianowicie olej 2T to co to jest konkretnie, jak to stosować i w czym to pomaga, bo wyczytałem już gdzieś że pomaga ale w czym :)

 

 

Pompa paliwa i wtryskiwacze smarowanie są paliwem ze zbiornika. Im suchsze paliwo, tym automatycznie gorsze smarowanie i szybciej dochodzi od uszkodzenia tych elementów. Jak zalejesz olej 2T, to paliwo wymiesza się z nim całkowicie i będzie bardzo natłuszczone i dzięki temu jest bardzo dobre smarowanie i nie ma wówczas strachu o pompę i wtryski że się popsują. Trzeba to robić regularnie, najlepiej zalewać przed tankowaniem, wtedy jest pewność że się dobrze wymiesza. Proporcje różne, np 1:100

 

jeżeli wtryskiwacze są mocno zużyte i głośno pracują, wtedy dolanie 2T może nieco zmiękczyć ich prace i wyciszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewałem 2T w proporcji 200ml na 60litrów ON.

2T czyli np. Mixol, ok 15zł za litr płaciłem na stacji paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!