Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatki/ulepszacze do paliw


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie są. Pierwsza sprawa to to, że paliwa premium to zwykłe paliwo z dodatkiem uszlachetniaczy w proporcji kilku litrów na cała cysternę paliwa. Czyli mówiąc ogólnie, taka ilość to żadna ilość równa prawie zeru. Druga sprawa jest taka, że wszystkie dodatki uszlachetniające mające na celu wymycie układu paliwowego są suche. A suchsze paliwo jest złe dla pompy i wtrysków. Wnioski każdy niech wyciągnie sam :)

 

Zalewać tylko olej 2T i cieszyć się bezawaryjną jazdą

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jednostkowe doświadczenie z uszlachetniaczami paliw (u mnie benzyny): w listopadzie Renia słabo zapalała rano przy temperaturach ~0*C (nie zawsze za pierwszym razem, czasem za 2, raz w mróz za 4-5...). Pomyślałem, że mam wodę w baku. Na początku chciałem dolać "jagodzianki" (denaturatu), ale potem pomyślałem sobie, że doleję czegoś stworzonego do baku. Kupiłem STP Formuła do benzyny i powiem szczerze, że poczułem różnicę w rozruchach przy kolejnych porankach (od tej pory zawsze za pierwszym razem). Fakt, że zrobiłem Reni małą ścieżkę zdrowia, przeganiając ją na benzynie na wysokich obrotach. W sumie podchodziłem do uszlachetniacza sceptycznie, jak do placebo, ale gdy użyłem, różnicę odczułem (choć nie wiem, czy to rzeczywiście on zadziałał, czy to przypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zalałem do pełna tzw lepszy ON z Orlenu.Tak na marginesie to miałem wypadek. Miało być za stówkę, ale zaciął się pistolet i lało się i lało. Obsługa stacji nie mogła nic zrobić. Pistolet był w baku a paliwo płynęło szerokim strumieniem. Hm nawet nie mogli wyłączyć ręcznie. W końcu odcieli zasilanie, ale pojawił się problem. Miałem przy sobie tylko 200 zeta a paliwa było prawie za 300. No coś za 280. Mówię im, ze nie mam więcej i koniec. Cóż zapłaciłem 200 a reszte to juz na koszt stacji

Kolejny raz zauważyłem, że nalanie pod korek naprawde poprawia pracę silnika i wrażenia z jazdy. To nie pierwszy raz, że pełny bak w aucie powoduje lepsze przyspieszenie i zapalanie. To kolejne auto i identyczne zachowanie. Pewnie jak lejemy parę litrów(jak to zwykle bywa w Polsce i w moim przypadku) mamy nadmiar powietrza i wody w baku oraz układzie.

Na razie lekka zima a raczej jesień w zimie więc nie widzę sensu lać dodatków. Zobaczymy jak będzie na porządnych mrozach. Tak do -max 5 powinno być OK a jak nie to trzeba będzie radzić. Czytam o tych waszych dodatkach ale dalej nie mam 100% pewności czy lać i jaki specyfik lać do mojego auta. W zwykły diesel to wystarczyło denaturkę.

Ważne aby na mrozy przygotować akumulator. Myśle o ociepleniu swojego. Chyba nie zaszkodzi dać mu trochę styropianu.W innych autach miałem ten patent i było super. Oczywiście taki cienki a nie gruby z działu budowlanka :)

P.S. Podobno w scenika wchodzi 60 litrów. Moim zdaniem wchodzi więcej. Nie wiem ile ale wchodzi. Po tym zablokowaniu na stacji następnego dnia dolałem pod korek. Za jakieś 100zł. Było na maxa z 2 krotnym wyłaczeniem pistoletu. Wychodzi ze pod korek to wejdzie mniej więcej z 8 litrów. Jak u was? Nie podejrzewam kombinacji bo leje w dobrym miejscu i czasem sprawdzam czy wszystko OK z ich miarkami.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Przecież to wszystko ściema o cichszej pracy, mniejszym zużyciu paliwa ect. Producenci piszą to, co chcemy usłyszeć.

Ja leję do swojego diesla tylko VERVĘ i po dodaniu buteleczki STP niebieskiego, na standardowej trasie, którą robię prawie co tydzień (Katowice->Suchedniów), średnie spalanie spadło mi z 5,4l/100km do 4,8l/100km. Poza tym czuło się wyraźnie zmianę na lepsze jeśli chodzi o pracę silnika. Może miałem szczęście, albo syf w układzie, który faktycznie wymagał wyczyszczenia. Tak czy inaczej - jestem zadowolony i mam zamiar używać tego cuda 2 razy do roku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@don_balon ostatnio myślę nad jakimś dodatkiem. Opinie są podzielone co do efektu konkretnych preparatów. Nazwa Twojego pojawia się chyba najczęściej :notacrook:

 

Wg mnie, na zdrowy rozum mają one za zadanie lepsze przesmarowanie wtrysków, więc albo pomogą jeśli bedzie coś na ich drodze, a jeśli nie to chyba nie mogą zaszkodzić :)

 

Dodano: 28 sie 2012 - 09:02

Wczoraj zakupiłem ten niebieski STP, i baczek do pełna :)

 

PS. Nie wieżę, w te 62l pod korek, kiedyś sam to zrobiłem, wlazło coś 54l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie wieżę, w te 62l pod korek, kiedyś sam to zrobiłem, wlazło coś 54l :notacrook:

 

wyjeździj paliwo praktycznie do końca to tyle wejdzie. Jak tankujesz zaraz po zapaleniu się rezerwy, to rzeczywiście wychodzi około 54l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!