Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatki/ulepszacze do paliw


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,zbliża się zima i mam pytanie co sądzicie o tym produkcie , i odwieczne pytanie dolewać czy nie /silnik dci/ ?

Black Arrow - Diesel Skydd

Polecam skydd, leje od 3 lat do 1.9dci , 2.2cdi i 1.9 tdi i z każdym nie ma problemów zimą.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdażyło mi się jeszcze aby ktoś mnie musiał holować na stację, ale pare razy myślałem że już nie dojadę na tym co mam w baku i wtedy właśnie lałem 61~62 litry.

To raz kiedyś myślałem, że nie dojadę do innej stacji po zatankowaniu jakiegoś syfu na innej. Dobrze, że tylko wlałem za 50zł. To później na lukoilu dolałem po 20km do pełna i auto zaczęło wreszcie normalnie jechać a nie cały czas się dławić.

Widziałem, że kilka osób leje uszlachetniacze do benzyny. Warto rzeczywiście czasem raz na 10 tankować wlać to? Czy rzadziej? W tym temacie w ogóle się nie orientuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też dodaję STP, kumpel wlał do volswagena TDI na zwykłej pompie i po paru km jazdy zaczął przerywać szarpać i dymić, po paru dniach przeszło. Zastanawiałem się czy mu jakiegoś syfu w filtrze nie rozpuściło i nie poszło to na pompę lub wtryski. Ja 2 razy do roku dodaję STP i faktycznie spalanie spada, podnosi liczbę cetanową. W zimie staram się nic nie dolewać, jedynie jak zapowiadają mrozy -30 to wtedy leje xeramic ten zółty płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cięcie

Na zmienolej.pl mają sporo dodatków (http://www.zmienolej.pl/oferta/dodatki-do-paliwa-diesel). Dobre są podobno te od Amsoila. Testowal ktoś może i mógłby podzielić się opinią?

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie różnego rodzaju dodatków nie zaszkodzi silnikowi.

Czyszczące dodatki może w starym aucie w którym nagromadzone w różnych miejscach nagary i syf pełnią rolę "uszczelniacza" mogą poprzez swoje właściwości i usunięcie tych brudów coś tam rozszczelnić, pogorszyć chwilowo pracę.

Ale używanie ich na bieżąco nie ma prawa spowodować perturbacji silnikowych.

To tak jakbyśmy nie doceniali roli mydła podczas mycia rąk. Owszem mydło w oku szczypie, ale na dłoniach sieje spustoszenie wśród brudu i bakterii.

Tak samo z różnymi dodatkami.

W dieslach mamy trzy główne problemy:

1. osady z paliwa w układzie zasilania

2. bezsiarkowe (w zasadzie to w polskich realiach niskosiarkowe) paliwo pozbawione właściwości smarujących tzw. suche paliwo

3. w okresie zimowym parafina blokująca m.in. filtr paliwa.

Na te okoliczności powstały różne dodatki paliwowe. Są niczym antywirus w komputerze.

Są na pewno tacy użytkownicy komputerów którzy twierdzą że im antywirusy nie są potrzebne. Ale ilu z nich znacie?

Rolą dodatków jest właśnie zapobieganie lub zwalczanie tego do czego już doszło.

Na osady są różne dodatki czyszczące.

Na suche paliwo remedium to olej do dwusuwów który ma świetne właściwości smarne i rozpuszcza się w paliwie tworząc jednorodną mieszaninę.

Kto ma wątpliwości niech sprawdzi i poczyta sobie na tym forum: olej 2T w dieslu

Na parafinę są depresatory. Są dodawane na etapie produkcji/przygotowania paliwa do sprzedaży w paliwach premium takich jak Statoil Diesel Gold Arctic i Lotos Diesel Dynamic. Te paliwa nie zawierają estrów FAME które w bezsiarkowym paliwie zapewniają pewne właściwości smarne.

Nawiasem to paliwo na Statoilu pochodzi z rafinerii Lotosa:)

W tych dwóch paliwach są właśnie dodane depresatory.

Fajny test paliw "zimowych":

Obejrzyjcie pozostałe filmy avepiokli na YouTubie c.d. testów paliw.

Jednym z lepszych olejów 2T dodawanych do paliwa diesel to Liqui Moly 1052 i ...ELF 2T MOTO 2 HP ECO (jest zastąpiony nowym ELF-MOTO-2-OFF-ROAD) a w teście wypadł doskonale (Poprawa smarowności-WYRAŹNA, Zmniejszenie dymienia-WYRAŹNIE, Poprawa kultury pracy:BARDZO WYRAŹNIE, Działanie czyszczące:BARDZO WYRAŹNIE, Czułość na dodaną dawkę:DO POMINIĘCIA, Spadek liczby cetanowej:ŻADNA)

Tak więc sprawa dodatków do paliw to zagadnienie bardziej złożone niż by się wielu kolegom wydawało.

Pozdrawiam zapraszając do miłej lektury forum - link powyżej.

p.s. tam się nawet członkowie złożyli po 30-50 zeta aby sfinansować koszt badań laboratoryjnych skuteczności smarowania olejów 2T.

Edytowane przez jamotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeże temat.

Sprawa dodatków typu STP i podobnych już przegadana. Chciałbym uściślić bo mnie zżera ciekawość :) Kolega Spike stosuje

http://www.moje-auto.pl/Produkty,product,295/Depresator_Diesla_500_ml

W zasadzie to tylko na mrozy? Nic wiecej nie wnosi? Na zbiornik to wychodzi, że 60 ml.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko na mrozy. Dzisiaj zatankowałem za 200 na stacji do której mam wgląd w dokumentację paliwa na internecie. Jeżeli odpowiada to rzeczywistości to temp. zablokowania filtra wynosi -32 stopnie, temperatury u mnie obecnie w granicach 15 więc nic nie dolewałem. Poza tym nadają odwilż. Pali od strzała po jakimś 4 dniowym przestoju.

A tutaj wgląd do paliwa: http://www.mzk.zamosc.pl/paliwa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spike96, to bym dojechał gdyby było bliżej :) MZK czyli wymusza jakość.

Co do "twojego" specyfiku to jest miarka wg której wlewasz na większy lub mniejszy mróz? Czy zawsze jednakowa ilość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość jest stała tylko gdzieś kiedyś przeczytałem żeby to mieszać w dodatnich temperaturach. Nie wiem ile jest w tym prawdy ale wtedy ewentualnie biorę sobie w karnister i mieszam w w jakimś ogrzewanym miejscu a potem wlewam. Faktycznie te depresatory jak stoją na 20 stopniowym mrozie to robi się z nich galareta więc może coś jest z tym mieszaniem, sam nie wiem. Dwa lata temu było najwięcej -26 czy 28 i bez problemu zapalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te depresatory jak stoją na 20 stopniowym mrozie to robi się z nich galareta

Galareta zrobiła się w butelce? Dobrze zrozumiałem? Jakby tak miało być w zbiorniku.... No, chyba że dopiero po zmieszaniu z paliwem robi się z tego właściwy roztwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!