Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Projekt Lusterek składanych elektrycznie - Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Co zauważyłem ciekawego kostka lusterka od strony pasażera jest przystosowana do lusterek elektrycznie składanych kostka po stronie kierowcy już nie brakuje tych dwóch pinów

W kostce od lusterka lewego ma prawo brakować 2 pinów bo tam brak czujnika temperatury. To dlatego w prawym lusterku zawsze są 2 piny więcej, nieistotne czy są składane lusterka czy ich brak.

Jeśli masz przystosowane pod składanie to w prawym powinieneś mieć 9 pinów w lewym 7 ewentualnie 10 i 8.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie a ja w lewym mam 5 pinów w kostce a w prawym 9 pinôw. W prawej kostce są piny 7 i 9 które właśnie odpowiadają za składanie. A w lewym brak tych pinów z tąd moje zaskoczenie bo że w prawym są zawsze dwa piny więcej bo jest czujnik temperatury to wiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś z was wie które piny odpowadają za zasilanie silniczków w lusterkach składanych elektrycznie w tej kostce dużej co łączy drzwi z samochodem chodzi o drzwi pasażera prawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze R4, piny 25, 26, przy lusterku piny 7,9. Schemat megane II nr 134 wersja schematu DG/RET05

post-2372-0-65630100-1375391237_thumb.jpg

Po stronie kierowcy te same numerki pinów ale złącze R3

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, proszę o pomoc. Czy przełącznik do poskładania lusterek który jest w download będzie nadawał do schematu składania lusterek gdzie nie było ich fabrycznie montowanych? Jaki jest najprostszy sposób podłączenia odpływu do silników... Czy tak jak w poście powyżej przez kostkę przy drzwiach czy może przez w inny sposób? Dodatkowo pytanie, mam oryginalnie przełącznik bez składania lusterek dodatkowo dokupiłem owy przełącznik z funkcją składania, niestety kostka do przełącznika z funkcją składania nie pasuje :( Czy jest opis jak po przepinać piny czy lepiej odpuścić sobie? Z góry dziękuje za odpowiedź na pytania.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest opis jak poprzepinac piny czy lepiej odpuścić sobie...?

Nie ma takiego opisu, bo nie wiadomo czego jeszcze w instalacji brakuje prócz innego przełącznika i lusterek z napędami.

To trzeba indywidualnie w każdym aucie ustalić co tam za wiązki są wstawione.

Najprościej moim zdaniem zabudować automat do składania lusterek, wcześniej swoje na takie z napędami wymieniając.

Nie potrzeba wówczas zmieniać przełącznika na taki z pozycją składania, bo i tak nie podłączasz tego do UCH i nie on tym steruje. Opcja taka jest dokładnie przeze mnie opisana w którymś z tematów. (poza tym co do downloadu wstawiłem)

Jeśli nie masz o tym pojęcia to sobie odpuść, bo szkody narobisz. Wystarczy że kupiłeś przełącznik z Laguny i już masz śliczne zwarcie . Jest tylko podobny z wierzchu, a wsrodku inaczej łaczy.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie czy ten przełącznik http://www.modushop.pl/697,przelacznik-bistabilny-16-black-white-p16-b-n-12w-.html można go zastosować do szybkiego poskładania lusterek? z góry dziękuje z odp :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa bistabilny oznacza że przełącznik posiada 2 stany, które są utrzymywane po zadziałaniu impulsu, tu naciśnięcie palcem.

Wynika z tego, że taki przełącznik nadaje się do chwilowego poskładania lusterek.

Klikasz i się składają, przełącznik pozostaje w tej wciśniętej pozycji.

Klikasz drugi raz, lusterka się rozkładają i przełącznik też zostaje w pozycji początkowej.

Jedynie cena tego przełącznika jest chora...

Oczywiście mówimy o możliwości zastosowania go z opisanym automatem. Do podrobienia fabrycznego układu sterowanego przez UCH zalecam fabryczny.

Niestety nie określasz kryteriów jakie sobie ustaliłeś.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalerzy mi na znalezieniu przełacznika który by byl w kolorze czarnym z podświetleniem białym i mial za zadanie skladanie i rozkladanie lusterek elektrycznych. dodatkowo umiejscownienie go zgodnie z Twoim schematem. http://megane.com.pl/uploads/imgs/hosting_zdjec_1374448328__przechwytywanie_-_kopia.jpg

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

W mojej Megance (II phII 2006) są manualne lusterka. Chciałbym zamontować elektryczne ale nie wiem czy instalacja w aucie jest już na to przygotowana. Jak wiadomo, w drzwiach brak  odpowiedniej wiązki ale tą można dokupić na aukcjach internetowych, tak samo jak lusterka i sterowanie. 

Czy ktoś się orientuje po czym poznać że w aucie jest już odpowiednia część instalacji, np po ilości przewodów dochodzących do słupka?

U mnie do słupka dochodzi 13 przewodów.

Mowa o aucie z centralnym zamkiem, z elektrycznymi tylko przednimi szybami i bez oświetlenia w drzwiach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!