Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świst przy dodawniau gazu


kamiso

Rekomendowane odpowiedzi

przebieg jest w 100% autentyczny :D, a z tym litrem to może troche przesadziłem, ale naprawde dużo turbina przepuszcza :/ Znajomy mechanik powiedział, że trzeba regenerować, bo oprócz łożyska w turbinie jest wszystko bardzo dobre (ale na razie nie mam kasy na regenerację) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym robił turbo, regeneracja kosztuje mniej niż nowe turbo, też mnie dziwi, że przy tak małym przebiegu turbo pada u kolegi dcst.

Mnie też dziwi to, ale tłumaczę sobie to faktem iż przede mną meganką jeździł mój ojciec. A to zazwyczaj była jazda do 2000 obrotów i kolejny bieg, a turbo w tym momencie pracowało ile wlezie żeby tylko przyspieszyć samochód :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu Renówkach turbo głośno gwiżdże (nawet z tego słynął i nic na to nie poradzimy

No okazuje się, że można sobie poradzić. Jaki by parszywy nie był ten mechanik co mi zmieniał motor to to ogarnął. A gwizdała mi Renówka tak, że koty z dachów spadały :(

Próbowałem znaleźć co zmienił i wymienił mi zawór dławiący (ciekł olejem) oraz czujnik (chyba ciśnienia) ten przyczepiony do rury intercoolera zaraz przy przednim pasie. W każdym razie teraz już tylko słychać turbo - nic nie gwiżdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

No OK tylko że ja mam wszędzie sucho. Jedyne spocenie to mam przy IC od strony kierowcy (sprawdzone przez majstrów że tak czasem bywa, dokręcili opaskę i obserwuje)

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie przedrzeźniamy przedmówcy. Już drugi raz upominam.

Proszę również zwracać uwagę na dodatkowe Entery. Poprawiłem - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zadzwonił mechanik i powiedział jaki był stan turbosprężarki, tak jak pisałem wcześniej turbo poszło mi w jeden dzień, wcześniej zero objawów. I tak obudowa turbosprężarki cała powycierana od środka (jeszcze nie wiadomo czy da się zregenerować), luzy na wirniku jakiś centymetr dobry (chyba powiedział wirnik), łopatki powyginane, ogólnie to powiedział że jeszcze tak rozwalonej turbosprężarki to nie widział. Teraz czekać na całkowity koszt naprawy :(

 

Dodano: 12 wrz 2013 - 08:41

Samochód naprawiony. Regeneracja turbospreżarki (nowy środek, obudowa stara), wymiana filtrów, oleju i jakiegoś węża + robocizna 1870zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie z dnia na dzień pojawił się głośny szum przypominający ten przy szybkiej jeździe na wstecznym. Narasta wraz z dociskaniem pedału gazu, niezależnie od prędkości i obrotów silnika. Czy to może być coś poważnego?

Nagrałem go z kabiny podczas jazdy, może to nagranie coś pomoże, szum/hałas słychać od 6 sekundy nagrania.

Edytowane przez karoll0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie ten sam gwizd co występował u mnie. Z mojego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że ten hałas będzie dopiero się robił coraz głośniejszy(w pewnym momencie myliło mnie to i myślałem, że jedzie coś na sygnale :P). Najprawdopodobniej masz luz osiowy turbiny. Obserwuj czy ci nie ubywa oleju za dużo. Tak, dolewając oleju, jeździłem jakiś rok. Poźniej kupiłem używane z rocznego Scenica III powypadkowego(chłodzone cieczą) za 1400zł(bo za regeneracje mojego policzyli mi coś ok. 1200zł). W tej chwili po roku nie ubyło ani mililitra oleju, a samochód chodzi bardzo cichutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!