Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie napięcie MEGANE II 1,9 dci


Rekomendowane odpowiedzi

Mili Panowie,

Jakiś tydzień temu podczas jazdy zresetowało mi się radio i klimatyzacj.

Po bardziej dynamicznej jeździe incydent powtórzył się kilku krotnie w ciagu kilku minut.

Jeden mechanik stwierdził że jest zbyt wysoki napięcie, inny natomiast mówił że napięcie jest ok.

Przy włączonej całej elektronice (światła itp.) napięcie wynosi 14,3 V.

Po wyłączeniu silnika 13 V i spada.

 

Powiedzcie mi jakie napięcie powinno być:

-przy włączonym silniku, włączonym radiu, światłach itp.

-przy włączonym silniku i wyłączonym radiu, światłach itp.

- po wyłączeniu sinika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem u mechanika który wymienił jakąś diode w alternatorze. Klemy zostały wyczyszczone.

Po tej naprawie dotychczasowy problem znikł ale pojawił się następny.

CO jakiś czas wyłącza mi się radio, wspomaganie, wyskakuję usterka hamulców, samochód nie chce się wyłączyć przyciskiem stop. Mniej więcej po minucie odblokowuje się przycisk stop i można wyłączyć silnik. Po włączeniu ponowienie sinika problemy ustają. Jak myślicie co może być nie tak i jakie są orientacyjne koszty naprawy.

Z góry dziękuję za pomoc :D

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem z masą. Kolego sprawdz wszystkie punkty masowe i dla świętego spokoju przeczyść przedewszystkim te główne od akumulatora do skrzyni i od aku do podłużnicy czy wszystkie są całe nie pordzewiałe i czy jest przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem taki przypadek na clipie, objawy jak tu:

CO jakiś czas wyłącza mi się radio, wspomaganie, wyskakuję usterka hamulców, samochód nie chce się wyłączyć przyciskiem stop. Mniej więcej po minucie odblokowuje się przycisk stop i można wyłączyć silnik. Po włączeniu ponowienie sinika problemy ustają

Dodatkowo potrafiły się włączyć wycieraczki. Rozwiązaniem problemu była wymiana akumulatora na nowy. W aucie było słabe ładowanie, ok 13,7V przy wyłączonych wszystkich odbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!