Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzisiaj rezerwa zapaliła się przy 48l zużytych, poczekam do pustego kwadracika, zobaczymy ile zużytych litrów pokaże komputer, a ile zatankuję do pełna.

EDIT: Nie wytrzymałem i pojechałem zatankować. Wizyta na stacji przy 50,0l zużytych wg komputera. Tankowanie do pełna, przy pierwszym odbiciu pistoletu 49,3, przy drugim 49,7, przy trzecim równe 50,0 :-)

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem jak prawdomówne jest moje służbowe auto (Auris 2015 1.6 D-4D 112KM). Pojemność zbiornika wg katalogu to 50 litrów. Rezerwa zapala się przy różnym zasięgu. Dziś to było jakieś 60-50 kilometrów (wskazówka paliwa prawie leżała). Jak dojechałem na stację to zasięg był około 30 kilometrów, wskazówka paliwa leżała... weszło 39,18 litrów. W Toyocie się nie dobija bo paliwo potrafi wystrzelić z korka... Spalanie podane przez kompa 5,1 a faktyczne 5,17. Także to jest dopiero oszustwo. Niby spalanie się w miarę pokrywa ale zasięg i wskazówka oszukują jak głupie. Toyota oficjalnie przyznaje, że to zabezpieczenie przed lekkością myślenia niektórych użytkowników i rezerwa zapala się (bez żadnego dźwięku) dużo wcześniej niż powinna, a zasięg odlicza się do właściwej rezerwy, z tym że jeszcze nigdy nie miałem odwagi tego testować i jechać dalej gdy zasięg zbliżał się do 0, a teoretycznie jeszcze spokojnie 150 kilometrów mógłbym zrobić. Kolejna ciekawostka jest taka, że po zatankowaniu zasięg zawsze pokazuje mi 850 km, a gdy zbliża się do 0 pokonany trip wynosi około 750 więc 100 km zawsze ucieka gdzieś po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj żona gnała na stację paliw w obawie, że do domu nie dojedzie bo jej się rezerwa zaświeciła... weszło 47,55 litra (komp pokazał 49), a jeszcze chwilę od zapalenia rezerwy pojeździła. Normalnie rezerwa jak nic na 150 km. Benzyna najdroższa jak dotąd od kwietnia 2017... 4,96 złocisza. Najtaniej było 4,32 zł w czerwcu i sierpniu 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem dziś u speca, który pracował kiedyś w ASO. Co prawda w innym temacie ale że podłączył Clipa to poprosiłem przy okazji o sprawdzenie jak jest ustawiona rezerwa i okazuje się, że nie ma takiego parametru. Potwierdził tym samym, że komputer sam przelicza kiedy zapalić rezerwę w oparciu o spalanie i powinno jej wystarczyć na około 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejna przygoda z rezerwą za mną i kolejna ciekawa historia do opowiedzenia. Wczoraj miałem w planie zatankować ale ponieważ było już późno i byłem zmęczony to odpuściłem patrząc na wskazania komputera co do zużytego paliwa z myślą, że spokojnie obrócę 80 km i zatankuję dzisiaj.

Rezerwa zapaliła mi się przy wskazaniach: trip 690,00 km / zasięg 80 km / zużyte 49,6 l / średnie 7,1/100. Do celu około 25 km.

Samochód prawie zawsze oszukuje mnie delikatnie na moją korzyść więc śmiało podjąłem to wyzwanie.

Dziś zgasł ostatni kwadracik przy wskazaniach: trip 730,5 km / zasięg 0 km / zużyte 52,2 l / średnie 7,1/100.

Tankowanie ze zdziwieniem i 2-3 dobiciami dla pewności, weszło 49,861 l. Trip 755,00 km / zasięg 0 km / zużyte 53,7 / średnie 7,1/100

Średnie spalanie z dystrybutora 6,60 l / 100 km (głównie trasa międzymiastowa) ze średnią prędkością 47,4 km/h, a raz z dwoma rowerami na dachu i prawie pełnym bagażnikiem 140 km. Cały czas zamontowane belki z bagażnikami rowerowymi.

Podsumowanie:

image.thumb.png.d2dba9438ae473d295e11302c7a5025e.png

Trasa międzymiastowa jest ciągle praktycznie taka sama i tak samo pokonywana, około 40 km w jedną stronę.

Niby na rezerwie przejechałem 65 km, niby już tylko powietrze w baku (pusty kwadracik), a tu nawet  50 litrów nie weszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to parametry normalnie dostępne w CLIPie w diagnostyce modułu "Elektroniczna tablica wskaźników". PR060-PR066 dokładnie.

 

Ale wiem, że niestety parametry wyświetlane przez CLIPa różnią się w zależności od modelu, wieku, pojemności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!