Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem swierzo upieczonym wlascicielem renault megane 1.5dci.

Mam dwa pytanka odnosnie tego autka

 

1 jak sie wlacza spryskiwacz na tylna szybke?

Bo jak przekrece pokretlo w pozycje wyzej za uruchominoa wycieraczke na

tylna szybe to woda mi leci........ ale na przednia szybe.

2 do czego sluzy pokretlo te z takimi kropelkami obok kierownicy?

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 do czego sluzy pokretlo te z takimi kropelkami obok kierownicy?

 

to z boku na manetce od wycieraczek = przycisk z trzema kropeczkami do przełączania wyświetleńwskazań komputera pokładowego

 

a to na manetce wycieraczek do regulacji czasu pracy wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tzn. włączyć tylną wycieraczkę i włączyć spryskiwacz tylny czyli jakby próbować przekręcić tę ostatnią część manetki na następną pozycję - wtedy uruchomi się spryskiwacz tylny. Z ostatniego postu mogłoby wynikać jakoby włączenie przednich spryskiwaczy przy włączonej tylnej wycieraczce miało uruchamiać tylny spryskiwacz.

 

A tak przy okazji - u mnie niby wszystko działa w związku z tylnym spryskiwaczem, ale mam pytanie odnośnie jego poprawnej pracy. Kiedy psikam płyn na tylna szybę to po prostu wycieka on sobie na środek szyby - czy to jest tak jak powinno to być? Czy też może poprawne działanie jest podobne do tego dla przednich spryskiwaczy? Wygląda to tak (z tyłu) jakby płyn wyciekał a nie był wypryskiwany pod jakimkolwiek ciśnieniem. Myślałem kiedyś że może coś jest brudne w spryskiwaczu - poruszałem trochę jakąś igłą, ale żadnych zmian to nie spowodowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A wycieka plyn Wam od razu, czy po jakims czasie? U mnie wycieraczka tylna wykona dwa cykle zanim napompuje sie plyn na szybe. Na sychym szkle to moze byc zabojstwo takie tarcie na sucho:-(. Tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakimś czasie, musi się przepompować przez całą rurkę, te dwa machnięcia na sucho to spokojnie robi. Trochę szkoda pióra, ale widocznie Francuzi nie przejmują się takimi pierdołami jak widoczność do tyłu i sprawne przeczyszczenie szyby w czasie jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie leje gdy wycieraczka dojdzie do pozycji pionowej. :-> .

Kwestia jak często sie jej używa. Po jakimś czasie płyn schodzi/cofa sie z rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Jestem nowy.

Mam Megane II kombi 1.5 dci od ok. 2miesięcy.

Mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby. Jak kupiłem już nie działał.

Myślę, że to problem z manetką. Jak kupiłem nie działały ani na przód ani na tył. Pogrzebałem i zamieniłem wężyki na pompce. Przód zaczął działać a tył nie. Ktoś chyba coś kombinował i odwrotnie włożył wężyki. Dodam że to chyba nie sprawa tej "opisywanej gumki w pompce". Jak przytrzymuję manetkę spryskiwacza by włączyć tył to cisza, nie słychać pompki. Już wyciągałem z kolegą tą pompkę i sprawdzał mi ją na krótko do akumulatora. Silnik chodzi na przód jak i na tył. Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie. Podejrzewam manetkę - wypalony styk. Jak można ją wyciągnąć bo próbowałem ale chyba bez ściągnięcia kierownicy się nie da. Poradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!