Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również nie działał tylny spryskiwacz. Pompka pracowała, ale płyn nie leciał. Posprawdzałem cały wężyk od pompki do końca i niby było przejście. Po wymianie pompki na drugą (nową) płyn dalej nie chciał lecieć :evil: Okazało się, że króciec łączący dwa wężyki ze sobą (jest obok zwijacza pasa z tyłu za jednym z elementów tapiecerki) miał dziurkę na szpilkę i dlatego nie leciał płyn. Przewierciłem cienkim wiertełkiem otwór z jednej i drugiej strony tego króćca i płyn "chlusnął" na szybę. Posprawdzajcie u siebie te króćce, a skończą się Wam problemy z niedziałającym spryskiwaczem tylnej szyby. Powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie! postanowilem nie zakladac nowego watku tylko tutaj napisac!

Sprawa dotyczy spryskiwacza tylnego.

Wszystko dzialalo ok do pewnego czasu - niedawno chcialem spryskac tylna szybe i niestety - plyn nie leci a do tego spryskiwacze przednie mi leja na szybe podczas wlaczania spryskiwania tylnej szyby.

Oczywiscie przy spryskiwaniu przedniej szyby leja przednie i wszystko jest ok, natomiast jak chce lac tyl to przednie mi sie wlaczaja no i wycieraczki z nimi?!

Czy wiecie jaki moze byc powod tego?

Dodam ze wczesniej jak bylo ok to tyl lalo i z przodu nic sie nie dzialo, a teraz pryskam sam tyl, wycieraczka tylna pracuje bez wody i do tego caly przod czyli wycieraczki + plyn?!

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie wiem co jest ale nie mogę go pobrać, nigdzie nie ma odnośnika, ikonki załącznika czy czegoś co można pobrac.

 

ja mam taki problem ze od paru dni przednie spryskiwacze chodzą jakby chciały a nie mogły, na trasie wiatr zdmu[ciach]e strumienie płynu w bok. tylni nie chodzi wogole a czasem jak wlaczam tylni to leci bardzo malutko z przodu. slychac ze pompka chodzi jak daje przod i tył. dobierać się do pompki i tych krućców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz wyjąć pompkę.W dolnej jej części, którą można rozłączyć znajduje się taka jakby zastawka . Jak pompujesz na przód silniczek pracuje w prawo,jak na tył to w lewo i jednocześnie ta zastawka zanmyka przód .Oczywiście nie mogłem tego rozebrać , bo jest sklejone . Mimo tego, że silniczek pracował toefekt był żaden. Najszybciej wymienisz pompkę i problem z głowy.I tak lepiej się ją wymienia niż w megan I faza II .Pozdrawim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już naprawione. powodem był jak wyżej - cylinderek z gumkami po bokach. największym problemem dla mnie było wyjęcie całego zbiorniczka z płynem do szyb. najłatwiej dostać się przez nadkole, ale wtedy wlaśnie trzeba wyciągnąć zbiornik. pchać górę do przodu auta i śrubokrętem wyważyć z bocznego uchwytu. poźniej już tylko wymontować pompkę, rozłączyć krućce (nie są sklejone, tylko włożone na wciśk, trzeba podważyć ząbek). tu miałem drugi problem - cylinderek nie mógł wyjść, skonstruowałem specjalne narzędzie i wypchałem go przez otwór. obcięcie gumek (dosłownie po 1mm), i mam ciśnienie jak z armatki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Dotychczas wiele lat jeździłem różnymi Fiatami. Ostatniego mi ukradli i tak się złożyło, że wylądowałem wśród użytkownników Megane II. Autko super w idealnym stanie. Mam jednak problem. Okazało się, że po nalaniu płynu do spryskiwacza wszystko wyciekło. Najpierw włożyłem giętki wążwlewu, bo był wyjęty ze zbiornika, ale także wszystko wyleciało. Podejrzewam, że odłączony jezt wężyk od spryskiwacza tylnego, przy pompie. Nie wiem jednak, gdzie go pod maską znaleźć od strony kabiny. Czy idzie od strony pasażera, czy od strony kierowcy?. Którą stroną powinien iść dalej.

 

Przepraszam, jeśli przeszkadzam w innej dyskusji, ale dopiero uczę się zasad tu panujących (nigdy wcześniej nie pisałem na żadnym forum. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, ale podejrzewam, że poprzedni właściciel majstrował przy spryskiwaczu i nie założył wężyka od tylnego spryskiwacza. Obejrzałem całą komorę silnika od strony pasażera i dalej w kierunku kabiny idzie tyko wężyk od spryskiwacza przedniego. może jest gdzieś głębiej schowany. Nie mam się do czegoś podpiąć. Wiem, że muszę wyjąć zbiornik i sprawdzić, czy oba króćce są założone na pompkę. Podejrzewam jednak, że jednego nie ma.

 

[ Dodano: 2010-07-29, 22:15 ]

Powinien gdzieś w głębi, bliżej kabiny wisieć wężyk, który idzie od tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!