Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

komunikat SERVICE Injection a controler


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

witam posiadaczy renaultów mój problem też dotyczy zapalania się lampki service oraz komunikatu po niemiecku [einspritzung überprüfen ]co mniej więcej oznacza wstrzykiwań recenzję,po przejechaniu kilku kilometrów jak zgaszę silnik i zaraz zapale,komunikat,oraz lampka gaśnie,problem ten o tyle jest ciekawszy ponieważ sam sobie go narobiłem ponieważ chciałem popoprawiać trochę instalacje elektryczną ponieważ była mocno poskręcana,oraz miała pozdzierane o taśmowania kabelków tak że musiałem parę kostek rozpiąć ,oraz przy okazji postanowiłem posprawdzać wszystkie bezpieczniki poprzez wyciąganie i pomiar na przejście ,które są koło aku.,oczywiście wszystko to robiłem przy wypiętym akumulatorze,mam takie pytanie czy może jest jeszcze jakaś pamięć w tej całej elektronice nawet po wypięciu aku..dodam jeszcze że auto jeżdzi jak jeżdziło bez zastrzeżeń może ktoś miał podobny przypadek pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj spotkała mnie niemiła niespodzianka w czasie jazdy wyświecił mi się komunikat EINSPRITZUNG DEFETK (silnik 1,5 dci) co oznacza wtysknięcie brakowe,uszkodzone, wadliwe. Zaświeciło się, a później zgasło po przejechaniu ok 100 km znowu się zaświeciło i zgasło. Nic się nie działo. Zgasiłem samochód na stacji benzynowej i już nie chciał zapalić. Wyświetlał się tylko ten komunikat oraz ikona Stop, sinik kręcił, ale nie łapał. Zadzwoniłem do mechanika z tej miejscowości i on ściągnął tą rurę gumową od dolotu intercoolera (chyba tą) i prysnął jakimś środkiem powiedział, że jak nie zapali to do wymiany pompa. Zapalił i wszystko było ok więc stwierdził iż podpinać nie ma co bo jak nie pokazuje nic to znaczy, że jest ok. Doradził tylko dodatek do ON. Kupiłem wlałem i Renia działa bez problemu, pali jest ok ale jak dzisiaj wracałem znowu pokazał mi się ten komunikat, ale zgasł. Podpowiedzcie, czy jak pojadę do innego mechaniora czy on jak podłączy to pokaże mu na komputerze co to jest? Zaznaczę tylko, że żadna kontrolka o wadach mi się nie świeci. Wszelkie filtry mam wymienione. Jak ktoś miał podobny przypadek to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DamianoDamiani, był kilka dni temu ten sam problem opisywany w którymś z tematów i nawet sytuacja podobna, zgaszenie auta na stacji paliw i już nie zapaliło. Tam pomogło czyszczenie końcówek wtryskiwaczy. Przyczyna, kiepskiej jakości paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedźi!!

Paliwo tankuję na BP i to tą lepszą ropkę ullitimate, nie wiem ale chyba teraz zaleje shela lub verve. Może ktoś wie gdzie w wawie lub okolicach znajdę jakiegoś mechanika, który zna się na Reniach i mi to sprawdzi. Narazie jest ok, pali i jeździ. Jak miałby ktoś jeszcze jakiś pomysł co to może być, to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!