Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z klamką po stronie kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w tytule, mam problem z klamką. Działa coraz gorzej. Czasem się zacina. Uchwyt jest luźny tak jak by coś w środku się poluzowało. Spotkał się toś z tym problemem ?? czy czeka mnie wymiana klamki czy może coś trzeba dokręcić w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej będzie zdjąć boczek drzwi i zobaczyć od środka czy nic nie jest wyłamanego. Jeżeli z zewnątrz nie będzie nic widać to jedynie zdemontowanie klamki pokaże co może być przyczyną. Być może wyskoczyła ona z zatrzasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo tylko po stronie pasażera ,tylko jak zamknę z karty to z zewnątrz już nie otworzę muszę od środka ,jak już otworzę i zamknę to działa normalnie ,też jest jakaś luźna

 

Kolego Endo.sz nowe zdania zaczynamy z dużej litery. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć i podlaczyc cala wiązkę w progu podlacz z powrotem i zaprogramuj szybę powinno pomoc co do luźnej klamki zobacz to co napisałem wyżej.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie zda egzaminu. Zdecydowanie fizycznie jest coś nie tak. Rozbierał to ktoś ? Zacząłem odkręcać wkręty z boczku wykreciłem trzy widoczne i ne idzie tego nawet ruszyć. Ma ktoś instrukcje tego jak to rozebrać ? Wiem ze kolejna śruba jest w schowku. Jest ich więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei: najpierw demontujesz osłonę trójkątną lusterka, jest ona wciśnięta wystarczy pociągnąć do siebie następnie schowek z boczku jest on wciśnięty na dwa klipsy jeden z lewej drugi z prawej strony, Kolejna rzecz to zdemontowanie nakładki na rączkę razem z przyciskiem sterowania lusterka i odpięcie kostki do przycisku. Teraz czas na demontaż panelu sterowania przyciskami szyb, wystarczy delikatnie podważyć do góry od przodu panel lekko się uniesie i następnie wyciągamy jego do góry łącznie z odpięciem kostek od sterowania szyb. Czas na klamkę demontujemy ja poprzez odczepienie zaślepki pod którą jest śruba. Następnie odkręcamy śrubę z klamka po odkręceniu wyciągamy ja do siebie i od wewnętrznej strony klamki cienkim śrubokręcikiem płaskim odczepiamy linkę od klamki. Odczepiamy teraz światełko podświetlenia w dole boczku tez srubokrecikiem podważamy i odłączamy. Czas na śruby. Odkręcamy dwie śruby są na dole boczku u mnie na kluczyk 10 w niektórych na torx następnie w rączce klamki jeden torx. Teraz odpinamy cześć materiałową boczku od plastikowej. Z lewej strony najlepiej jest czymś podważyć a później rękoma z lekka silą odciągać do siebie a zatrzaski same będą wyskakiwać. Po odpięciu podnosimy ja do góry i widzimy jeszcze jedna śrubę torx która trzyma nam boczek. Odkręcamy ja i ściągamy boczek ciągnąc go do góry. Montaż jest taki sam tylko w odwrotnej kolejności. W razie pytań służę pomocą.

ps. Przepraszam aston za brak polskich znaków ale wczoraj miałem problem z klawiaturą.

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To moj pierwszy post. Wiec tak piszesz ze ci zacina sie klameczka, mialem to samo i tez zacinała mi sie na zasadzie takiej iz gdy ja pociagnalem nie odbijała i drzwi sie nie zamykały. Powodem jest tego jest zardzewiały bolec na ktorym utrzymuje sie ruchuchoma czesc mechanizmu. Wystarczy wyciagnac klamke wraz z zamkiem z drzwi, wyciagnac bolec i najpierw wytrzec łądnie go papierem sciernym a potem zanuzyc zanurzyć w smarze i złozyc wszystko ladnie. Troszke jest zabawy z wyciaganiem tego bolczyka bo z przeciwnej strony od ktorej jest włozony trzeba stopic plastik i go wybic. Ja np wybilem go przy pomocy cienkiego gwoździa i zrobilem to co pisalem wczesniej. Nie bedzie ona jak nówka lecz klamka nie bedzie sie zacinac i bedzie ładnie działac. Zdjec nie mam, musialem wywalic z telefonu przez przypadek. Troche chaotycznie mógł zabrzmiec moj post.

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, proponuje zapoznać się jednak z regulaminem tego forum. damiar

 

Wybacz, przyzwyczajenie dlatego nie używałem polskich znaków. Szybciej sie pisze. Postaram sie to poprawic.

Edytowane przez VisTer535
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 załatwi sprawe na bardzo krótko. Najlepiej jest rozebrac mechanizm i przeczyscic ten bolczyk na którym porusza sie mechanizm. Troszke z tym zabawy ale starczy na naprawde długo.

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!