Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy felgi będą pasować


myszaa55

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie przywołane przez Ciebie felgi są takie same: 15", ET45. Jeśli są do/z modelu Megane II, a Ty masz dopuszczone (instrukcja, tabliczka na drzwiach kierowcy) opony 15" (w mocniejszych modelach mogą być zbyt małe/wąskie), to ja tu nie widzę filozofii. Najpewniej w bagażniku masz taką felgę, jakie chcesz kupić - jeśli nie była używana, znajdziesz na niej oznaczenia. A opony 195/65 R15 to raczej standard i również na takich "dwójki" wyjeżdżały z fabryki. Innymi słowy - powinno być OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich !:D Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Meganki II kombi z silnikiem 2,0 benzyna (wersja 135km),chciałbym dokupić jej alufelgi oryginały 16", bo na 15-sto calowych kołpakach wygląda średnio....W tym temacie podane jest że pasują felgi z dwoma rodzajami ET,45 i 49. Opony chciałbym o profilu 55,pytanie które ET będzie pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie będą pasować pod poniższym warunkiem.

ET45 szerokość felgi 6"

ET49 szerokość fegli 6,5"

Rozstaw otworów 4x100mm

Średnica pierścienia 60,1mm

W razie wątpliwości zawsze możesz użyć kalkulatora LINK

Możesz założyć felgi nawet 17" ale pamiętaj o przeliczeniu profilu opony.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam. Temat stary tak jak i samochód, w związku z którym mam pytanie :) Megane 2 taka jak na zdjęciu poniżej. 2005 rok, silnik 2,0-1,6V, benzyna 99 kW/ 135 koni. I dylemat jakie felgi i jakie opony. Aktualnie mam felgi 17" cali i opony na nich z przodu 205/55 R17 a z tyłu 205/50 R17 V, koła są na 4 śruby ale rozstawu śrub nie znam. Felgi są w złym stanie, opony przednie są ok ale tylne do wymiany a i tak wszystkie są letnie. Chcę poszukać felgi używane razem z oponami zimowymi ale nie mam pojęcia czego szukać. Nie znam parametrów dla mojego auta, które podajecie w tym temacie. Jaka alternatywa byłaby dla obecnie posiadanych felg i opon. Na jednym z portali aukcyjnych ktoś np. oferuje Abarth 500 Esseesse 205/40R17, ktoś inny 225/45 R17 94V, jeszcze ktoś inny 205/55 R16 ale nie wiem czy któreś by pasowały. Nie mam pojęcia których parametrów na pewno muszę się trzymać. W takiej tabelce producenta http://www.rozmiaryfelg.pl/renault.htm jeżeli dobrze myślę, że to ta pozycja to zalecane są felgi:

Megane II Scenic/Grand Scenic 1.4i 16V - 2.0T 16V 06.03 - 60 - 120kW 6,5Jx16 4x100x60 Kliknij!  

ET 35

Ale co z pozostałymi parametrami dotyczącymi opon?

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam Maria

$_86 (3).jpg

$_86 (1).jpg

Edytowane przez MariaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyżej felgi które będą pasowały to:

Średnica 16" lub 17"

ET45 szerokość felgi J6

ET49 szerokość fegli J6,5

Rozstaw otworów 4x100mm

Średnica pierścienia 60,1mm

 

Opony w zależności od średnicy felgi:

opony 205/55 R16 (przykładowo LINK)

opony 205/50 R17 lub 225/45 R17 (przykładowo LINK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawdź instrukcję samochodu. Fabryczna felga jest 6.5x17ET49 i opona 205/55R17.

Felgi 17" - szerokość 6.5-8", offset (ET) od 35 do 50 (choć im szersza felga tym niższe ET). Opona 205/55R1 lub 225/50R17. Szerokość opony dobierz do szerokości felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!