Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Landi Renzo Omegas - czy dobry wybór?


Piccolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu zakupiłem Megane Grandtour 2.0 (2004r) i planuję zamontować instalację gazową. Znajomy który pracuje w zakładzie zajmującym się instalacją po "koleżeńsku" wycenił iż założenie do mojego auta instalacji Landi Renzo Omegas będzie kosztować około 3000 zł.

Chciałbym Was zapytać:

 

1. Czy w tej cenie to dobry wybór?

2. Ilu litrowy zbiornik mogę założyć w miejsce koła zapasowego? Chodzi o to do jakiej wielkości mogę włożyć aby tapicerka zasłaniająca koło była w poziomie.

3. Czy po montażu tej instalacji będę nadal widział spalanie (dotyczy PB jak i LPG) tak jak do tej pory

4. Czy wskaźnik PB będzie działał prawidłowo (przeczytałem kilka tematów i potrzebny jest chyba jakiś emulator?)

 

Dziękuję bardzo za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam.

 

PS: Nie wiem w którym miejscu mogę zaktualizować informacje apropo posiadanego auta (w tej chwili mam starą Megane)

Edytowane przez Piccolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to zależy co do tego,

2. ponoć wieść niesie że nawet 72litry, ale chyba optymalny 650x250 67l (tapicerka trochę wstanie) więc na wysokość wszystko na 230,

3. pytasz czy nadal będziesz widział wskazanie PB i LPG? wtf? Zaniżone spalanie PB, spalanie LPG - brak,

4, nie, chyba że zamontujesz emulator bądź patent LEWEGO.

 

 

Opcje po prawej: Mój profil/ustawienia/profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Dotychczas miałem butlę 36 l także nawet jeżeli nowa będzie miała około 55 l będzie to przepaść;) Emulator już znalazłem za 75 zł

Edytowane przez Piccolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj otrzymałem ofertę od jednej z firm (najlepsza w Poznaniu, podobno) Bardzo proszę o opinię na temat tego zestawu: STAG 300 ISA2, wtryskiwacze Hana H2000, reduktor AC R-01,

wielozawór Tomasetto AT-02, elektrozawór Valtek 03, filtr fazy lotnej ZWM CZAJA FL01P, rury Faro PCV, węże Parker, opaski NORMA, taśmy izolacyjne TESA, złącza przewodów, elementy mocujące - GOMET.

300zł taniej wersja z Stag 4 Eco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałabyć Landi :) Zamiast STAGA wolałbym LPGTecha z OBD, jest dużo zwolenników wtryskiwaczy HANA ale też przekonują się ludzie do Barracud, żywotność wtrysków zależy od filtra ten filtr ZWM CZAJA FL01P wolłabym założyć KME włókno szklane lub Perfect Blue ale to gdy temp przejścia będzie poniżej 25st a na pewno tak nisko nie zejdą bo to dla "fachowców" problem więc będziesz miał 30-35st w takiej sytuacji proponowany przez Ciebie filtr nada się, dobry filtr jest dość ważny.

Edytowane przez adbaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że będzie. Jednak przemyślałem sprawę i kalkuluję ponieważ zaoszczędzę trochę złotówek a w razie zepsucia któregoś elementu z Landi muszę odsyłać część na gwarancję do firmy która sprzedaje. A tak mam na miejscu serwis i nie będzie problemów z gwarancją. Dziękuję za podpowiedzi. Dotychczas miałem starą Megane 96 i II generację. Wtedy sam potrafiłem zmienić reduktor i "skalibrować" śrubką. Tutaj to już inna para kaloszy a nie chcę wtopić i dać druciarzowi - ten podobno zakłada najlepiej w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landi to już nie to samo co kiedyś, Medy mają ostatnio kiepską trwałość i bierze górę barracuda/keihin. Pytanie jest proste ile zamierzasz jeździć tym samochodem. Jeżeli długo 2/3 lata i robisz około 15 tyś rocznie to założyłbym Vialle LiquidSi. Patrząc jak jest zbudowana aktualna pompa i jak się toto stroi i jakie efekty otrzymuje- szkoda pary na 4 generację. Fakt koszt jest średnio o 1 tyś wyższy, ale za ten typ instalacji to jest koszt który wydasz na paliwo/strojenie/serwis/przeglądy/filtry- 5 generacja jest praktycznie bezobsługowa, sterownik po kalibracji na postoju utrzymuje korekty obd w ryzach (odchyłka maksymalna jaką zanotowałem to 6%- co jest niczym w stosunku do tego co po kalibracji robią sterowniki 4 generacji). Gdybym nie miał założonego w tej chwili gazu i nie miał tego opanowane- bez zastanowienia uzbierałbym dodatkową kwotę na ciekły wtrysk.

Edytowane przez Marek_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :mrgreen:

Sam mam instalację Lovato Landi Renzo Smart ,2400 PLN (+100 za wlew pod klapką-polecam) dałem w maju, puki co mam najechane 8tyś na gazie i wszystko jest ok, auto śmiga :P

Co do butli jak już poprzednicy pisali zależy już od Ciebie, mi np. lekko wystająca butla pod tapicerką była nie na rękę...

Podzespoły: w ten temat się nie zagłębiałem, nie znam się...

A spalanie: osobiści mi wzrosło o 2 litry; miasto: 10l PB = 12l LPG, trasa 400km wychodzi nie przekroczyła mi jeszcze nigdy stówy <zolta>

Sam się zastanawiałem czy warto się pchać w Landi, lecz skoro gazują tym takie fury jak krakowska Corvetta, to myślę sobie czemu nie, czemu nie B)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez miskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!