Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenic II 1.6 16v


tpd9

Rekomendowane odpowiedzi

Już dość długo szukam Scenica II generacji i jakoś nie mogę trafić na tego właściwego. Dzisiaj znalazłem takie oto ogłoszenie:

http://otomoto.pl/renault-scenic-panorama-klimatronik-alufelgi-C31775785.html

Auto wygląda dość dobrze. Jest ładnie wyposażone i ma mały przebieg (podejrzenie mały). Początkowo szukałem raczej wiśniowego z jasną tapicerką, ale odnalezienie czegoś w rozsądnej cenie, co jest w miarę zadbane, graniczy z cudem. Proszę o ocenę samochodu. Co o nim sądzicie? Czasami ktoś potrafi w czarodziejski sposób zauważyć źle spasowane zderzaki, nieoryginalną poduszkę, chałupnicze przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia szyba nie jest podgrzewana bo nie było takiej opcji. Ma pewnie grzałki w nawiewie, ale znając życie sprzedający nie wie co ten samochód ma w wyposażeniu. Zwykłe niemieckie tablice, więc obawiam się że kupujesz "na Niemca", ogólnie uważałbym na takie oferty. Z tyłem trochę dziwnie, nie tylko brak napisu ale i ramka z tablicą rejestracyjną jakoś bardzo dziwnie zamocowana, bardzo nisko. Felgi nieoryginalne ENZO, w żony samochodzie mam takie same, i chyba jednak 15' a nie 16'. Brak tempomatu. Akumulator z jakiegoś powodu był odłączany i kodu do radia nie wbili. 28000 km. w 3 lata? Mało... W sumie samochód mojej żony przez ostatnie 3 lata złapał tylko 12000 km. tyle że stał się drugim w rodzinie i nie widzę sensu jego sprzedaży (z resztą i tak nikt nie dałby wiary :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tempomatu brak co zostało zauważone,co do przebiegu jak sprzedawcy to robią,że coraz mniejsze przebiegi ''udokumentowane'' w ofertach ?siedzenie kierowcy wysiedziane jak na ten przebieg , tył kombinowany ,pod maską wydaje się być wszystko w porządku ,akumulator celowo odłączony :applause: warto by dokładniej to auto sprawdzić . Zdjęcia zrobione tak,że nawet naklejek na progach nie widać .

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Ostatecznie odpuściłem sobie to auto. Faktycznie wygląda jakby było robione. Zwłaszcza z tyłu (nisko połozona rejestracja, brak napisu Scenic i brak naklejek). Pozostaje mi mozolne szukanie wiśniowego Luxe Previlage z silnikiem 2.0 do 15 zł. Prędzej znajdę jednorożca chyba. Pewnie ten temat czytają osoby, które szukają podobnych samochodów. Taka mała rada: to auto jest po gradobiciu

http://otomoto.pl/renault-scenic-102tys-km-skora-klimatronik-C31549604.html

a w opisie: stan autka idealny!

 

Dodano: 09 sty 2014 - 16:42

Nie ustaję w poszukiwaniach. Moją uwagę zwrócił ten oto samochód:

http://otomoto.pl/re...-C31803490.html

Byłem już go oglądać, ale rozpadał się deszcz i za dużo nie zobaczyłem. Niewątpliwą zaletą auta jest cena, niski przebieg (choć ma roczną przerwę we wpisach w książce serwisowej), wykonane opłaty po sprowadzeniu oraz kupno samochodu na fakturę (a nie na Niemca).

Zauważyłem następujące wady: przytarcie pod prawą lampą z tyłu, które chałupniczo zamalowano, żeby nie było nic widać (raczej przez Niemca); uszkodzone lusterko boczne od strony kierowcy; plamy na fotelach z tyłu. Po odpaleniu tłukła się trochę rura wydechowa (chyba) o podwozie.

Sprzedawca zgadza się na sprawdzenie samochodu w ASO i/lub na stacji diagnostycznej. Koszt sprawdzenia samochodu a ASO to 250 zł. W tej cenie sprawdzą silnik, wycieki, elektrykę, lakier miernikiem i wpisy w książce serwisowej.

Mam dwa pytania:

1. Czy warto jechać na takie badanie do ASO (ASO Renault w Lesznie), czy może lepiej na Okręgową Stację Diagnostyczną? W jakim stopniu takie badanie powie mi "prawdę" o samochodzie?

2. Co sądziecie o samochodzie? Może zauważacie coś, czego ja nie dostrzegłem.

Edytowane przez tpd9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego niebieskiego. 10 tyś rocznie to na prawdę niewiele, a ktoś mimo to założył hak. Oczywiście jest to możliwe jak najbardziej, żeby robić taki przebieg, ale całkowicie niewodoczne oznaczenia biegów na dźwigni od skrzyni wskazują na więcej niż 100 tyś. W megance starła się po 200 dopiero tak jak tutaj. Poza tym wygląda w porządku. Czekaj na opinie bardziej doświadczonych w temacie sceniców. Być może po 10 latach użytkowania, nawet niezbyt intensywnego ma prawo to tak wyglądać. Poza tym mam wrażenie, że zamontowane są kołpaki z jakiejś ubogiej wersji, ale mogę się mylić. Poza tym ciekawe za ile ten handlarz go kupił. Przegląd lepiej zrobić w Renault. Chyba, że masz jakiegoś zaufanego mechanika na stacji, którego właściciel obecny nie zna oczywiście bo inaczej usłyszysz, że w zyciu nie widział auta w tak idealnym stanie :)

Edytowane przez Boss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołpaki standardowe, też takie miałem przy Scenicu.Tyle że te wyglądają na fotkach na nowe.

Auto lepiej sprawdzić w ASO, odżałujesz tą kasę ale warto, na Satcji Diagnostycznej sprawdzą tylko stam ogólny.

Jedna sprawa mnie zastanawia, przenie lampy, w moim Scenicu też z 2003r. były już zmatowione, a te wyglądają na nowe.

Sam niedługo będę chciał kupić takiego w benzynce i powiem że ten na fotkach robi dobre wrażenie. Uważam że warto go prześwietlić.

Sprawdź czy między czujnikiem deszczu a szybą jest żel, jego brak może świadczyć o wymianie przedniej szyby.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić tego niebieskiego Scenica w ASO. Przypominam, że wczoraj byłem u właściciela i go oglądałem i właściciel mówił, że wszystko jest ok i mozna auto sprowdzić na policji, w ASO i na stacji dagnostycznej. Spisałem numer VIN i udałem się na policję. Tam nic nie powiedzieli, bo musza mieć auto na parkingu. Bez sensu! Jak tu sprawdzić ewentualnie nieuczciwego handlarza? Udałem się z VIN do ASO Renault w Lesznie. Tam tez nic nie powiedzieli. Postanowiłem umówić się na sprawdzenie samochodu w ASO za 250 zł. Dzwonię do właściciela i mówię, co i jak. A on na to, że do ASO na tych tablicach nie pojedzie. Musiałby brać lawetę. A w opisie aukcji jest napisane:

AUTO JEST JUZ PO WSZYSTKICH OPŁATACH CELNO SKARBOWYCH, PRZYGOTOWANE DO REJESTRACJI !!! ZEBY KUPUJACY NIE MUSIAŁ NIGDZIE BIEGAC I ZAŁATWIAC !!! WAZNE TABLICE I UBEZPIECZENIE , MOZNA WRACAC DO DOMU NA KOŁACH !!! POZOSTAJA SAME KOSZTY REJESTRACYJNE !!!

To jak to jest? Ktoś tu chyba kłamie. Stwierdził, że do ASO nie pojedzie bo tam mu się do tablic przyczepią. W ASO? Może pojechać na stację diagnostyczną. Pewnie taką koło domu, którą sam wybierze. U szwagra. Zapytał, po co chcę jechać do ASO, jak oni tam nawet trzepaków nie mają. Stwierdziłem, że chciałbym potwierdzić książkę serwisową i sprawdzić ogólny stan techniczny. Wymamrotał coś w stylu "bez sensu" i się rozłączył! To ja już podziękuję. Pewnie myslał, że jak powie, że można wszędzie sprawdzić, to uwierzę, że skoro jest taki pewny stanu technicznego samochodu, to nie będe chciał tracić pieniędzy. No i pewnie doskonale wiedział, że bez dowodu rejestracyjnego na policji i w ASO nic się nie dowiem.

Jak sie pewnie domyślacie, nie jest to ostatnia oferta, którą zamieściłem na tym forum. Ciagle szukam. Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdził, że do ASO nie pojedzie bo tam mu się do tablic przyczepią.

ASO ma w d...ie na jakich tablicach przyjedzie samochód. To nie Policja. Za to od razu zweryfikowaliby przebieg a miernikiem grubości lakieru oblalili opowiastkę i bezwypadkowości. Nie chcę cię martwić, ale tak niestety będzie z (prawie) każdym samochodem od handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie , że naprawdę warto udać się do ASO.Mi jak szukałem Scenica (sprzedawca - komis odziwo zgodził się bez problemu ) w ASO tak dokładnie sprawdzili te auto , że myślałem że serwisant który sprawdzał mi auto naciął się kiedyś na używanym aucie.A co znalazł.Ukrytą instalację od haka , zaszpachlowany tylni błotnik , uszkodzony czujnik KZFR , uszkodzony sterownik szyb , coś tam jeszcze z układem hamulcowym.No i mina sprzedającego BEZCENNA :).Ale nie załamuj się ja swojego szukałem prawie pół roku i cierpliwość została wynagrodzona.Kupiłe od prywatnej osoby z pełną dokumentacją ASO :bash: i przebiegiem 86670.

PS.U mnie auto było w ASO na trzepakach :)

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO ma w d...ie na jakich tablicach przyjedzie samochód. To nie Policja. Za to od razu zweryfikowaliby przebieg a miernikiem grubości lakieru oblalili opowiastkę i bezwypadkowości. Nie chcę cię martwić, ale tak niestety będzie z (prawie) każdym samochodem od handlarza.

Tak nie do końca jest z tym aso, bo jak ja pojechałem z belgijskim brifem to Nic nie chcieli powiedzieć, a po kupnie megane i zarejestrowaniu gdy pojechałem I poprośiłem o sprawdzenie I o kontrole w aso od razu powiedzieli o historii auta. Ta kwestia zależy raczej od aso.

Edytowane przez banias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ustaję w poszukiwaniach i odświeżam temat. Znalazłem Scenica z silnikiem 2.0 (nawet bardziej mi pasuje niż 1.6) dośc blisko miejsca mojego zamieszkania. Zanim pojadę go zobaczyć, prosze o wstępne opinie.

http://tablica.pl/oferta/renault-scenic-privilege-2004-CID5-ID4MExD.html#89db92719c

Cena jak w markecie. Szkoda, że bez końcówki 99 groszy. Co o nim sądzicie? Mam też pytanie do zorientowanych w sprawie wyposażenia. Znalazłem w Internecie taki opis rodzajów wyposażenia Sceniców:

http://hondacx650c.republika.pl/renault/

Sprawdzam i nie potrafię jednak stwierdzić, która jest to wersja. ESP, tempomatu, hends free raczej nie ma. Zastanawiam się czy ma grzałkę przy przedniej szybie. Na tym mi zależy, bo w mojej Megance lód po obu stronach szyby. Nie chcę tego znów przechodzić.

Z góry dzięki

Edytowane przez tpd9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP, tempomatu napewno nie ma. (tempomat idzie dołożyć niewielkim kosztem). O podgrzewanej przedniej szybie zapomnij. Hands free prawdopodobnie jest (srebne klamki). W wersji bez, klamki są w kolorze nadwozia. Przeglądy robione co 30 tyś. Już dawno udowodniono, że renault przedobrzyło z przeglądami co 30 tyś albo co 2 lata.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W wersji bez, klamki są w kolorze nadwozia.

Nie chcę wprowadzać zamętu, ale nie do końca tak jest. U mnie klamki są srebrne i nigdy nie było HF. Rzeczywiście u większości się to sprawdza, jednak nie zawsze.

 

Pzdr.,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!