Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamiennik Kodu Wtrysku EJBR01801Z


prostoufc

Rekomendowane odpowiedzi

Wtryski które wyjmowałem z meganki 82 Km miały oznaczenia:

EJBR04001D i numery renault:

8200567290, 8200049873

Wyjęte z mojego scenica 101 KM miały oznaczenia:

EJBR01801A i numery renault:

8200049873,8200365186

Wygląda na to, że są zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie kolegów z forum, pierwszy post ale czytam od dawna.

Podepnę się pod temat, bo nie znalazłem opisu podobnej sytuacji. Mam meganke 1.5dci 63kW z 2005r. Wiarygodny przebieg 210tys. km.

Ostatnio wyświetliło mi się injection foult i service. Autko zaczeło ciężko palić, a obroty falują po rozruchu, poza tym trochę więcej pali. Pojechałem do renospeca który robi też wtryski, zrobił przelewy i wyszło że dawkowanie jest ok. Pojawiał się błąd na 3 wtrysku. Skasował błąd i dwa dni z rzędu odpalał, nie było problemu. Odebrałem auto i po 10km błąd wyświetlił się ponownie. Dzwoniłem do gościa i mówi że wg niego cewka w 3 wtrysku uszkodzona i że tego się nie regeneruje i trzeba nowy wtrysk wg niego 800-900zł. Coś mi nie pasowało bo wydaje mi się że gdzieś czytałem że cewkę też można zregenerować...

Proszę o weryfikacje czy faktycznie diagnoza wydaję się poprawna i czy faktycznie cewki się nie regeneruje/ nie warto regenerować?

Wtryski o jakim oznaczeniu do mojego układu?

Czy cena za wymianę nie jest zbyt wysoka?

Czy ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca który robi wtryski w okolicach Wrocławia albo Opola?

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Jestem w posiadaniu nowego wtrysku o nr 8200049873 28232248. Czy mogę go zamontować w mojej megance wymieniając jeden wtrysk, który leje (cylinder 4 - pierwszy od rozrządu)? Niestety nie wiem jakie nr posiadam (nie demontowałem go jeszcze) - czy ten wyżej ma szansę działać niezależnie czy będę posiadał wtryski np. o nr EJBR...?

Silnik K9K 722 / 82KM-60KW / 2004.

 

///////////////////

 

Uszczegóławiając po weryfikacji istniejącego wtryskiwacza...

8200365186

8200049873

EJBR01801A

0723LW08F61

... w miejsce którego chcę zamontować...

166009384R

8200049873

28232248

2202EL30F44

...będzie to pasowało do pozostałych czy nie ma szans (nawet po wgraniu kodu nowego wtrysku do kompa)?

 

\\\\\\\\\\\\\\\\

 

Słuchajcie - nie chcę męczyć, ale poniekąd jestem zmuszony - jest okazja otrzymać nowy wtrysk za półdarmo, ale nie wiem czy jest sens i czy przypadkiem nie zrobię sobie kuku montując taki wtrysk - stąd prośba o Waszą pomoc.

IMG_20171016_215335.jpg

IMG_20171016_215318.jpg

IMG_20171017_181629.jpg

IMG_20171016_215238.jpg

Edytowane przez jezior85
Dodanie szczegółów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wtrysk zamontowany, komputer zakodowany. Wszystko ładnie hula do momentu rozgrzania silnika. Potem na wyższych obrotach >2500 zaczyna być słychać stukot. Niestety ciężko jest powiedzieć czy stuka nowy wtrysk czy sparowany z nim stary. Pytanie do Was - co to może oznaczać? Dodam, że test przelewów teraz jest raczej prawidłowy tj. ~18-20ml/4min na każdym wtrysku przy wolnych obrotach i około +10ml/wtrysk po teście z obrotami ~1500/2min+~850/2min...

 

Dodam, że silnik jest po remoncie - tj. dół silnika - wymiana panewek, korbowodu, pierścieni; głowica - uszczelniacze, popychacze...; nowa pompa wtryskowa z przewodami, czyszczenie zbiornika itp... teraz po wymianie tego wtrysku zaczął stukać - pytałem już tu na forum czy ten wtrysk się nadaje, ale bez odpowiedzi więc udałem się do ASO gdzie potwierdzili, że tak - pasuje... nie wiem co robić.

Edytowane przez jezior85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!