Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbyt cichy sygnał klaksonu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Nippy, tych śrub się nie odkręca(to zresztą nie są śruby).Musisz przekręcic o pół obrotu obojętnie w którą strone i jak poczujesz,że jest lużna musisz wyciągnąc do góry tą część z nacięciem na śrubokręt a póżniej resztę.Z reguły nie udaje się wszystkich w całości zachowac,bedziesz musiał pózniej te połamane czymś zastąpic :-/

 

Nie obojętnie, tylko w prawo kręcić trzeba zeby lekko główka wyszła... w środku jest klin kierunkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam pytania natury technicznej:

1. Czy do wymiany klaksonu w MII trzeba zdjąć dwie kratki wlotowe? Czy wystarczy ta po lewej stronie (patrząc z przodu auta)

2. Czy jeśli zdemontuję te kratki to wcisnę przez nie klakson od laguny II ? On jest podwójny jak widziałem.

3. Czy będzie pasowała wtyczka do tego klaksonu? Czy będę musiał coś przerabiać?

Dzięki za wszelką pomoc - mam zamiar jutro ogarnąć ten temat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Udało mi się dostać do klaksonu w Scenicu II i go odkręcić. Zdiagnozowałem również przyczynę cichego dźwięku - piach w klaksonie!!! Wysypałem z niego piach i klakson ożył!!! Aby bezproblemowo dostać się do klaksonu należy zdjąć zderzak. Ja jednak wybrałem drogę bardziej problemową i odkręciłem tylko śruby znajdujące się nad grillem. Po odkręceniu śrub widocznych za zdjęciach z poprzedniego mojego posta, uzyskujemy dostęp do 4 śrub typu torx, które również należy odkręcić. Do odkręcenia tych śrub potrzebny jest krótki śrubokręt lub tzw. "grzechotka" z krótkimi końcówkami. Po odkręceniu tych śrub można te części karoserii na tyle odchylić, by odkręcić i wyjąć klakson (u mnie klucz nr 13). Przy wyjmowaniu klaksonu należy uważać na długi plastikowy uchwyt służący do otwierania maski.

 

Poniżej kilka zdjęć robionych telefonem.

post-11383-1255181994_thumb.jpg

post-1-1255181994_thumb.jpg

post-1-1255181995_thumb.jpg

post-1-1255181996_thumb.jpg

post-1-1255181997_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Slowik8609, jak byś poszukał troszeczkę na forum to byś wiedział,że niczym się nie różni miejsce klaksonu.Są nawet wstawione fotki http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=55677...ighlight=#55677

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Ostatnio nabyłem Scenica z 2002 r z silnikiem 1,9 DCI. Sprzedawca mówił, że dziecko jego włożyło cos do gniazda do akcesoriów i teraz ono nie działa oraz klakson.

Sprawdzałem bezpieczniki przy drzwiach w przedniej konsoli (tablica bezpieczników) i tam wszystko bezpieczniki są sprawne. Jutro sprawdzę napięcie pod bezpiecznikiem klaksonu i gniazda akcesoriów. A jesli napięcia nie będzie to co mam dalek zrobić? Czy spowodowanie zwarcia w gnieździe akcesoriów może być przyczyna braku sygnału klaksonu? Ktoś pomoże?

 

[ Dodano: 2010-11-12, 17:08 ]

Dzisiaj sprawdziłem bezpieczniki i napięcie w gniazdku akcesoriów juz jest. Nie ma nadal sygnału klaksonu a bezpiecznik jest dobry i po właczeniu zapłonu i przyciskaniu klaksonu na kierowency voltomierz wskazuje, ze napiecie w trakcie trabienia jest ale z klaksonu brak tej trabki beeeeeeeeeeeeeeee. Dlaczego? Gdzie dalej szukać. Szukałem samej syrenki ale pod prawym nadkolem nie ma a pod lewym jest zabudowa podłogi . :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!