Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbyt cichy sygnał klaksonu


Rekomendowane odpowiedzi

pasuje do niej klakson ze Scenica II

Tyle tylko, że z tego sceniola też nie jest rewelacyjny. Osobiście w swoim sceniolu drugim podmieniałem na dwutonowy z LAGUNY II. Teraz dopiero to słychać jak klakson.

Kostki oczywiście także takie same.

Koszt 20 zł + przesyłka, fotki i opis w moim temacie z datą 1.05.2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem kolego Levy, zakupiłem na szrocie od peugeota 307 (taka sama wtyczka) koszt 10PLN, podłączyłem wyczyściłem masę ale sygnał jest do bani. Gdzieś musi mieć zwarcie bo się grzeje. Jak będę w okolicach tego szrotu pojadę wymienić i sprawdzę na miejscu - oby tylko nie padało bo nie lubię jak mi się leje na twarz z nadkola;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję trochę temat. Jestem właśnie przy aucie. Zderzak ściągnięty, klakson od laguny 2 kupiony a tu się okazuje ze wtyczki nie pasują. Mam Scenica 2 2004r. Wtyczka na 2 piny a w lagunie wystają 3 z klaksonu. No i wtyczka ciut za duża. Nawet się nie mieści do nowego klaksonu. Co robić? Uciąć wtyczkę i kable przylutowac do pinów z nowego klaksonu czy może macie inne wyjście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to takie jak na fotkach z tego posta pod data 1.5 2012.

http://megane.com.pl/topic/27614-gojgien-15-dci-106km-78kw-2007r-ph-ii/

Jeśli masz podobnie widoczne przewody, to w środku ich długości podłączyłbym te z instalacji na zaciskach, lub tak jak pisałeś przez lutowanie.

Niepotrzebną kostkę zakleić by nic się tam nie dostało.

Pod podanym adresem masz opisany jeszcze jeden element, który może nie pasować.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie jest chyba trochę inaczej. Załączam foty moich kabli i wtyczki oraz obu klaksonów. Mój ze scenica jest made in france może dlatego ta różnica. Nie bardzo też rozumiem o czym mówisz pisząc że wtyczkę byś zabezpieczył. Ja myślałem żeby ją po prostu uciąć.

post-31973-0-63761100-1403262015_thumb.jpg

post-31973-0-53084700-1403262319_thumb.jpg

post-31973-0-93194700-1403262395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zamieszczonych fotek wynika że przy jednym z klaksonów masz jeszcze moduł z przekaźnikiem, czego nie potrzebujesz w układzie sceniola.

Z tego powodu jest ten 3 pin.

Druty pomiędzy klaksonami na szczęście widać to już te za modułem. Jak pod nie próbnie podłączysz plus i minus to obydwa klaksony powinny się odezwać.

A o zaklejeniu pisałem, bo kostka przy klaksonie jest zazwyczaj na stałe montowana i gdy pozostanie bez wtyczki, to może się tam zbierać wilgoć i zwierać piny przy niekorzystnych warunkach.

 

Dodano: 20 cze 2014 - 13:49

I tak jeszcze patrząc na 2 fotkę, to powinieneś także odkręcić to mocowanie z nad chłodnicy razem z klaksonem. Jak do niego przykręcisz te lagunowskie, to będą zasłaniały znaczną powierzchnię wlotu do chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druty pomiędzy klaksonami na szczęście widać to już te za modułem. Jak pod nie próbnie podłączysz plus i minus to obydwa klaksony powinny się odezwać.

Czyli ostatecznie: w klaksonie od laguny na środku kabli ściągam koszulkę i podłączam w tym miejscu kable z ucietej wtyczki, którą wcześniej była podłączona do starego klaksonu. Tak? Wolę się upewnić nim utne wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klaksonie od laguny na środku kabli ściągam koszulkę i podłączam w tym miejscu kable z ucietej wtyczki, którą wcześniej była podłączona do starego klaksonu.

Moim zdaniem tak..

Warto jednak najpierw zrobić próbę, wbijając w te przewody szpilki krawieckie i do nich podłączyć przewody + i - z aku. Jak klaksony zadziałają to można ciąć i łączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem i niestety klakson nie działa. Słychać tylko ciche pojedyncze piknięcia. Niestety muszę poszukać od laguny ale na 2 piny.

 

Wielkie dzięki za pomoc :)

Edytowane przez mariuszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Problem klaksonu dopadł i mnie. Pisaliście, że można się do niego dostać wyciągając kratkę zderzaka, chodzi o grill po stronie kierowcy czy dolną kratkę zderzaka pomiędzy halogenami?

 

 

[lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować zderzak, jest więcej miejsca.

Zresztą by wyciągnąć same kratki i ich nie połamać to też najlepiej po zdjęciu zderzaka.

Jakby wyciąganie kratek było tak proste, to nie byłoby tych tematów opisujących problemy z otwarciem maski jak się linka zerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!