Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbyt cichy sygnał klaksonu


Rekomendowane odpowiedzi

beeeeeeeeeeeeeeee. Dlaczego?

bo trąbka się skończyła, albo brakuje masy/zasilania. Klakson jest przed przednim lewym kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim Scenicu RX4 miałem jeden i do tego słabo działał, wyczyściłem bo była taka możliwość aby częściowo rozebrać, Podłączyłem na krótko do aku, pobawiłem się potencjometrem z tyłu i duża poprawa była, jednak ... założyłem zdjęte od mojego starego FSO125p, dwa różnotonowe, użyłem ze sklepu takiego małego urządzenia co to daje równe napięcie (nie pamiętam jak się to nazywa, dodają takie samo do sklepowych halogenów i sygnałów), podłączyłem, ale pięknie grają. Czasami wystarczy poprawić styk przewodu z sygnałami, tak kiedyś miałem na tych różnotonowych w Fiacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja trochę odgrzeję temat. jak pisałem wcześniej zmieniłem klason na taki od Jetty/golfa II ( o taki http://czesci.amauto.pl/fotos/klaksony_golf.jpg). Wraz z nastaniem zimy mam problem - klakson raz działa raz nie ( generalnie działa jak temp. jest na +). Czy sądzicie, że ze wzg na jego umiejscowienie za tymi kratkami czarnymi, może się dostawać tam woda i moze on zamarzać? zima jest taką porą kiedy klakson się szczególnie przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona nie działa, ale znam niemieckie klaksony (może nie wszystkie, ale IFA) montowane do MZ, VW i Opla. Tak pomiędzy zwoje rozprężające a tą czołową tarczę dostaje się śnieg, błoto i inne zanieczyszczenia, które powodują zakłócenia w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś można wykombinować, Polak potrafi, ale pod warunkiem, że długość przewodów na to pozwoli. A najlepiej, tyle że to kosztowne, kupić takie z osłoną ślimakową i wykot dźwięku skierować ku dołowi, alb można skonstruować jakąś osłonę np. ze starej dętki grubościenne (z traktora) na blachowkręty, tylko czy nie lepiej założyć te ślimaki. Ja właśnie takie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A ja w swoim SCENICU zamontowałem sygnał dwutonowy (chyba z FIATA 125p lub POLONEZA) pod zderzakiem przy lewym kole (tam jest sporo miejsca) i trąbi jak trzeba. O dziwo oryginalny sygnał w SCENICU był produkcji indyjskiej a ja założyłem z polskiego auta ale ten klakson wyprodukowano we Francji - dziwne nie ??

Edytowane przez vie-h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

ciach

Sorki za opóźnioną odpowiedź ale może ktoś będzie jeszcze szukał to się przyda.

Zmieści się od laguny i od innych pewnie też bo miejsca jest sporo. Ja niedawno wstawiłem mocny klakson dwusygnałowy bo też padaka była i problemu z miejscem nie było.

No i jeszcze ważna sprawa. Mi udało się tą robotę wykonać nie demontując zderzaka a jedynie odkręcając osłonę pod chłodnicą (tą obok osłony silnika) i od spodu się z tym męczyć :l:

Dostęp kiepski ale na kanale da radę to wykonać no i pewnie szybciej niż w opcji ze zderzakiem.

PS

Okazało się w oryginalnym piptaku było ćwierć kilo piachu i po wysypaniu ożył ale miałem już kupiony ten nowy to wymieniłem.

Zasady cytowania proszę sobie zgłębić - Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię trochę temat ale mam pytanko, czy nie orientuje się ktoś czy klakson z Golfa III pasuję do Megany II. Chodzi mi oczywiście o wtyczkę. Chcę wymienić obecny na jakiś głośniejszy bez jakiś specialnych przeróbek wtyczki. Prosiłbym o ewentualne inne opcje. Serdeczne poozdro!:-)

 

Mam na myśli ten:

http://allegro.pl/a3-tt-ibiza-ii-vw-golf-iii-iv-octavia-leon-klakson-i2237938623.html

Edytowane przez rsix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy w Megene II , klakson podwójny (dwie osobne trąbki) trzeba podłączać przez dodatkowy przekaźnik, czy można bezpośrednio rozdzielając prąd z wtyczki doprowadzonej do oryginalnego klaksonu?

Podejrzewam, że oryginalny klakson, już jest na przekaźniku i dwie trąbki wystarczy podpiąć pod wtyczkę - czyli wariant 1 - ale upewnić się warto!

 

BTW do klaksonu umieszczonego przed chłodnicą, można w prosty sposób dostać się wyciągając kratki w zderzaku (od dołu lekko odginamy zderzak i wyciągamy je do przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No a ja mam pecha.

 

Wczoraj grzebałem trochę przy coupe i postanowiłem naprawić niedziałający klakson. Co się okazało? Klaksonu brak! Jest pięknie odkręcony a kosteczka pięknie wypięta. Jako że klakson działał po ostatnich wizytach w warsztatach a przestał 2 tyg temu wniosek jest jeden UKRADLI:(

Dziś jadę do roboty kombiaczkiem (deszcz kałuże) chciałem zatrąbić na pana który zaparkował w bramie, dźwięk jaki sie wydobył przypominał kwilenie głodnego szczeniaka...

 

PS.

Nieszczęścia chodzą parami...oby nie w stadach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Klaksonu brak! Jest pięknie odkręcony a kosteczka pięknie wypięta. Jako że klakson działał po ostatnich wizytach w warsztatach a przestał 2 tyg temu wniosek jest jeden UKRADLI:(

 

rozweseliłeś mnie na wieczór ((;

 

w każdym bądź razie... jeżeli chodzi o Megane I ph II, to pasuje do niej klakson ze Scenica II. Kostka ta sama, więc nie trzeba się gimnastykować z lutowaniem czy dokupywaniem wtyczek czy czegokolwiek, napięcie też to samo. No i trąbi zdecydowanie lepiej, w porównaniu z "fabrycznym" kaszlem paralityka-palacza z 40 letnim stażem...

Na allegro można nabyć takowy za 30-40 blaszek, więc szału nie ma. Na szrotach jeszcze taniej (

Edytowane przez Levy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!