Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbyt cichy sygnał klaksonu


Rekomendowane odpowiedzi

Fakt- w mojej megi klakson jest po prawej (patrząc od przodu), pod zderzakiem, a dokładniej za plastikową osłoną. Mimo to strasznie był zasyfiony. Ostatnio go odkręciłem i bynajmniej poza zderzakiem nie brzmi donośniej (tłumienie zderzaka jest pomijalne :-/ ). No i niestety nie znalazłem na nim żadnej śruby, tylko plastikową zaślepkę. Chyba jedynym wyjściem jest zamontowanie innego klaksonu. :-? Muszę coś z tym zrobić, bo to aż wstyd takim czymś trąbić <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o mój problem ze zbyt cichym klaksonem, to niedawno uporałem się z nim montując trąbki od najnowszego modelu Forda Mondeo. Razem z klaksonami kupiłem wtyczkę (używki z Allegro), podpiąłem do instalacji i teraz wreszcie działa i BRZMI to wszystko tak, jak powinno ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

chciałem się dobrać do klaksonu w Scenicu II. Odkręciłem 4 śruby metalowe od osłony znajdującej się pod maską, a nad zderzakiem, ale nie wiem, jak poradzić sobie z tymi plastikowymi. Wygląda to na jakieś zaczepy, bo jak kręcę, to odkręcić tego nie można. Czy ktoś z Was mógłby wyjaśnić mi, jak zdjąć tę osłonę, by dostać się do klaksonu.

 

Na zdjęciach zaznaczyłem te plastikowe śruby, których nie mogę odkręcić.

post-11383-1230410027_thumb.jpg

post-1-1230410027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nippy, tych śrub się nie odkręca(to zresztą nie są śruby).Musisz przekręcic o pół obrotu obojętnie w którą strone i jak poczujesz,że jest lużna musisz wyciągnąc do góry tą część z nacięciem na śrubokręt a póżniej resztę.Z reguły nie udaje się wszystkich w całości zachowac,bedziesz musiał pózniej te połamane czymś zastąpic :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!!!

 

Mam pytanie do forumowiczów. Nabyłem niedawno Megane I ph II. Autkoświetne, tylko nie działa klakson :mrgreen:. Z postów na forum dowiedziałem się gdzie jest - nieźle go schowali. Podpięty bezpośrednio do akumulatora działa bez zarzutu, ale podczas "trąbienia" na kablach z instalacji do klaksonu nie pojawia się prąd. Czy to może być wina przekaźnika ?? Bezpieczniki sprawdzałem - są ok. Co może być przyczyną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawiałem ostatnio klaksn w swojej emgi , po zdjeciu airbaga w kierownicy okazało się że sprężynki nie stykały i niektóre zaczepy są połamane po ułożeniu wszystkiego na miejsce klakson działa.

Trąbi jak by chcial a nie mógł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!