Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Injection Controller


oxide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy renóweczek. Jeśli był już taki temat to z góry przepraszam. W sobotę zakupiłem Megane II z 2005r, z silnikiem 1,5 dci. Trochę się bałem, ale mówię zaryzykuje! No i od razu niespodzianki. Jak jeździłem z byłym właścicielem po mieście wszystko było ok. Odpalał za każdym razem od "kopa". Zapłaciłem za auto i wybrałem się w drogę do domu rodzinnego (300km). w czasie jazdy przy prędkości powyżej 130km/h zapaliła mi się kontrolka " Injection controller " + servis. Myślę sobie no ładnie mnie pan zrobił w balona. Jednak starałem się utrzymać prędkośći 120-125km/h i tak się turlałem w stronę domu. Po przejechaniu 240km zapalił się tzw. żyd i trzeba było zatankować. Zatankowałem na lotosie paliwo, zapłaciłem, wsiadam do wozu chce odpalić i zonk. raz drugi trzeci wciskam ten przycisk i nic. dzwonie do pana wlaściciela, on umywa ręce ze przecież odpalał zawsze. Po pompowałem trochę gazem, w końcu odpalił. Szczęśliwy wróciłem do domu ( ciągle max predkość 120km/h). Zaparkowałem auto w garażu. Po dwóch dniach próbuje odpalić auto i nic. Akumulator jest ok. Auto kręci, kręci ale nie chce załapać. Ciągle świeci się ten błąd i serwis. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być żadne wtryski, nie strasz oxide.

Do sprawdzenia na początek szczelność układu paliwowego, czy nie ma tam powietrza. Do sprawdzenia filtr paliwa. Może poprzedni właściciel wlał coś w stylu STP i syf zalepił filterek.

Do sprawdzenia także czujnik położenia wału. Pytanie co się dzieje z IMMO.

No i podłączenie pod kompa, najlepiej CLIP rozwieje wiele wątpliwości.

 

PS

Pedał gazu w dzisiejszych czasach to elektroniczny potencjometr. On niczego nie pompuje :-D

Edytowane przez TheOktik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo co do pedału gazu to byłem pewny ze dzięki temu pomogło :-D auto kupilem od faceta ktory miał firme budowlana. od 2008r mial ten dyliżans. Właśnie troche czytalem na forum i właśnie wszyscy mówicie o tym Clipie. to jest program dedykowany dla renault ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto kupilem od faceta ktory miał firme budowlana

Skoro jako konsumet kupowałeś od firmy to pędem sprawdzaj co jest uszkodzone i jeżeli sprawa jest poważna to żądaj naprawy albo obniżki ceny na podstawie uprawnień konsumenckich. Przyczyn może być dużo poczynając od parafiny w filtrze ON ale trzeba brać pod uwagę także czarny scenariusz.

Edytowane przez lamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedź, narazie wepchnę auto grzanego garażu, może jak postoi w cieple łatwiej jej bedzie załapać i wtedy poojade do mechanika.

 

Dodano: 02 lut 2014 - 14:05

Witam Ponownie !

Po podłaczeniu zelazka do komputera wyskoczył bląd "obwód zaworu regulacji ciśnienia paliwa" auto nadal nie chce odpalić :/

Macie jakiś pomysl co może byc przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim porządnie odpowietrz pompę. Wykręć czujnik temperatury paliwa na pompie, ten z zieloną wtyczką i pompuj gruszką aż otworem po czujniku pójdzie paliwo. Zakręć czujnik i powinien zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regenerowałem na orginalnych częściach delphi. Z gwarancją na rok czasu bez limitu km 450zł za sztuke. A używka to prawdopodobnie też to czeka. U mnie przyczyną była woda w paliwie (tak stwierdzono), brak opiłków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Problemy z ciśnieniem paliwa to zazwyczaj zaworki przelewowe na wtryskach (koszt chyba 280 zł za sztukę) i można je wymienić samemu.

Robi się próbę przelewową i wymienia na nie sprawnych zaworki.

Probę przelewową i wymianę zaworków można obejrzeć na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie, wtryski wymieniłem, ale auto nadal nie odpalało. Jak się okazało , żelazko się przestawiło na rozrządzie :OOO . Teraz śmiga jak talala :)

 

Dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wtryski wymieniłem, ale auto nadal nie odpalało.

No to na jakie wymieniłeś? Używki, nowe czy regenerowałeś?

Jak się okazało , żelazko się przestawiło na rozrządzie :OOO . Teraz śmiga jak talala :)

A co było przyczyną przestawienia rozrządu?

 

Kolego, proponuję zapoznać się z opcją cytowania sekwencyjnego. Twoja wypowiedz poprawiłem, mam nadzieję, że tak to miało wyglądać. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam nie wiem. Mechanik powiedział , że to była przyczyna.

 

Co do wtrysków, to kupiłem dwie uzywki, z tego jeden byl dobry, drugi odesłalem-facet zwrocił pieniadze. Po załozeniu nadal rano nie odpalał , tak więc wymienilem kolejny wtrysk - też uzywka ale trafilem na podobno super egzemparz jak sam mechanik powiedzial. Szkoda ze wczesniej sie nie kapnął o tym rozrządzie:)

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!